We're excited you want to ride with us! If you are a new rider, welcome to the family! If you are experienced, we are glad to have you back. Please select below:
Events
DK Gold Cup Championship Final - NC
Rider Results
North Central DK Gold Cup Prerace
7-8 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JAMES HAMPTON, RACER ARMY, LA CROSSE, WI
- 2 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 3 ANDRES SANCHEZ, SPEEDPEDDLERS/AS2 RACING, STREAMWOOD, IL
11-12 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 RENATA BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 3 CAMDEN HILL, WARBUCK$, PORTER, IN
- 4 JOSIE LARSON, MUDSLINGERS, PLANO, IL
11-12 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JULIAN BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 2 COLE KOPCZYK, DFR, ELGIN, IL
- 3 BODE BEIGHLEY, YESS DAN'S COMP, BUFFALO, MN
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 2 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 3 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
21-30 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 2 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
- 3 KILEY NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
41-45 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JANNY CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
- 2 DEBRA RAY, ANKENY, IA
- 3 CHERYL TURNER, BIKEPARTS.COM/CRUPI, AUBURN, NE
7 & Under Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 2 JACOB LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 3 NASH REEVES, ANKENY, IA
9 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 2 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 3 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 4 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 5 JARED BOHRINGER, MAD/NOWEAR, NEW LONDON, WI
- 6 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 7 MASON STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
10 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 3 KELAN SKINNER, MAXSPEED RACING, GREENVILLE, MI
11 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DAQUAN LANE, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 2 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 3 LELAND BENIGER, TNT BICYCLES NATIONAL, SHEBOYGAN, WI
12 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOSHUA STERLING, VALPARAISO, IN
- 2 TRAVIS BIERY, YESS DAN'S COMP, ST CLOUD, MN
- 3 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
13 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 2 TIMMY CAHILL, BAD ACE GRASSROOTS, LITTLETON, CO
- 3 PATRICK BENIGER II, TNT BICYCLES NATIONAL, SHEBOYGAN, WI
16 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RYAN KEMNETZ, RHYTHM RACING, OSHKOSH, WI
- 2 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 3 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
26-30 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 THOMAS KRABBE, M.A.D RACING, DETROIT LAKES, MN
- 3 HECTOR AMADOR, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
36-40 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRYAN ROMADKA, ACE BIKE SHOP, SPRINGFIELD, IL
- 2 MATTHEW BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 3 ADAM HEUSCHKEL, PELLA, IA
46-50 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 MIKE FLYNN, CLAY, MI
- 2 TIM QUIGLEY, MURFREESBORO, TN
- 3 JAMES SHAFFER, 685 DESIGNS , ACE BIKES, WHITE HEATH, IL
- 4 GARY RICARD, GREENFIELD, WI
- 5 SCOTT UBL, SHIOCTON, WI
- 6 MARK KLUTH, WAUKESHA, WI
5 & Under Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CONNOR SUTHERLAND, DINGMANS, OAK GROVE, MN
- 2 JAKE CERASA, KNINEBMX, BELVIDERE, IL
- 3 ADAM COWELL, LAKE VILLA, IL
- 4 DOMINIC MCCARTY, RHINELANDER, WI
6 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ZELDA BECK, NEW TOWN BICYCLE, INDEPENDENCE, MO
- 2 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 3 BRANTON WELLS, TRAVERSE CITY, MI
7 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 EMMA MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 2 JACKSON COBB, SLEEPY HOLLOW, IL
- 3 ZACHARIAH BECK, INDEPENDENCE, MO
8 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRAYTON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 2 SKYLY THOMPSON, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 3 DANYELLE SIFERS, MARENGO, IL
10 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RIDER LARSON, MUDSLINGERS BIKE SHOP, PLANO, IL
- 2 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 3 JULIAN BECKER, KAUKAUNA, WI
- 4 BERGEN BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
12 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRENDEN FANCHER, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 WYLAND PEIRCE, RIBBON RIDERS, LAKE SAINT LOUIS, MO
- 3 ALEXIS LUETH, TBUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
36-40 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MATTHEW COWELL, LAKE VILLA, IL
- 2 BRIAN WHITE, ISANTI, MN
- 3 KANE COX, SURFACE RACE TEAM, HEYWORTH, IL
- 4 JAY MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 5 RAY MCCARTY, RHINELANDER, WI
41-45 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ADAM HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 2 TRAVIS ZVOLENA, PITTSVILLE, WI
- 3 STUART RAY, ANKENY, IA
- 4 ERIC OCONNOR, ELKO, MN
- 5 KEN BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, SAINT PETERS, MO
6 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 2 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 3 ESPEN WILKE, OCONOMOWOC, WI
- 4 LIAM LEBETER, BROWNSBURG, IN
- 5 MACIE TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 7 MADDOX SNELL, CYCLE WORKS, LINCOLN, NE
7 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 COLE SUTHERLAND, DINGMANS, OAK GROVE, MN
- 2 ISAIAH LIERMANN, KID DYNAMITE WISCONSIN, SHEBOYGAN, WI
- 3 PARKER SCHULTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 BILLY LABBE, FLY ZONE RACING, WHEELING, IL
- 5 LOGAN HUNT, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 6 JOHNATHON CUNNINGHAM, XTREME ENERGI RACING, MINDEN, NE
- 7 KAYLIE CERASA, KNINEBMX, BELVIEDERE, IL
- 8 (FLYIN) FINN CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
8 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RYDER STRAMAGLIA, UNION, IL
- 2 DEVIN HINKEL, ISANTI, MN
- 3 ANDRES SANCHEZ, SPEEDPEDDLERS/AS2 RACING, STREAMWOOD, IL
- 4 BRAY KELLY, MADISON, WI
- 5 TATE ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 6 DALTON MCCARTY, RHINELANDER, WI
9 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MICHAEL SIFERS, MARENGO, IL
- 2 TUCKER ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 3 ALEX(THE NEPHEW) GONET, DINGMANS, STANCHFIELD, MN
- 4 CHASE ZVOLENA, PITTSVILLE, WI
10 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 MASON BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, ST PETERS, MO
- 3 AMIR TOLEFREE, KANSAS CITY, MO
- 4 KENNEDY RECH, LITCHFIELD, MN
- 5 MORGAN VINCENT, APPLETON, WI
- 6 DEGAN MCCREA, BAD ACE GRASSROOTS, LITTLETON, CO
- 7 KADEN ANDERSON, EAST GRAND FORKS, MN
- 8 KODY WHITE, ISANTI, MN
11 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 RYLEY MAYE, PLOVER, WI
- 2 AIDAN KELLY, MADISON, WI
- 3 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 4 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 5 AMY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 6 ELIJAH PABON, RACER ARMY, DEFOREST, WI
- 7 ISAIAH VETOR, ADAMS, WI
12 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 STEVEN BOWMAN, ISANTI, MN
- 3 JORDAN SCHMIDT, MANKATO, MN
- 4 CAMDEN HILL, WARBUCK$, PORTER, IN
- 5 BRYER SELLERS, SILVIS, IL
13 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 SAMUEL BROCKMAN, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 DANIEL DONAHUE, DONAHUE SUPER SPORTS, WISC RAPIDS, WI
- 3 BRAYDEN PEET, SYCAMORE, IL
- 4 COLTON BALDWIN, WYOMING, MN
- 5 CARTER SWIM, MAD RACING, ALGONQUIN, IL
- 6 ANDREW MUELLER, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 7 KENNY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 8 HAYDEN REICHEL, THOMPSONVILLE, MI
14 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 WILL JOHNSON, PENDLETON, IN
- 2 ZACH BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, ST PETERS, MO
- 3 MASON DAVIES, LANSING, MI
16 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 WESLEY HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 2 ALLYSSA DAYTON, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ANA BENIGER, TNT BICYCLES NATIONAL, SHEBOYGAN, WI
41-45 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JIMMY BECK, SAINT LOUIS, MO
- 2 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 3 JASON NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
46 & Over Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 BRYAN ROMADKA, ACE BIKE SHOP, SPRINGFIELD, IL
- 2 MAX WOODS, EPIK CARBON PRODUCTS, DYERSBURG, TN
- 3 SCOTT UBL, SHIOCTON, WI
- 4 JOHN HUNT, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 5 JEFF KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
7 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 RYLEN BAYLY, RIDE CO BIKE SHOP, THORTON, CO
- 2 MINNA (LIL HOOLIGAN) ADKINS, MAD NOWHERE, FOUNTAIN CITY, WI
- 3 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
8 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 BAILEY MORRISON, COON RAPIDS, MN
- 3 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
10 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MADISON (MAD DOG) VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 JOSIE LARSON, MUDSLINGERS, PLANO, IL
- 3 LACI LEGATT, SAUK RAPIDS, MN
12 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TALYNN DICKEY, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 CECELIA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 3 KIANA DAVID, ARPIN, WI
13 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RENATA BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 2 LEAH WILDISH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 4 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
15-16 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 2 JAEDA STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
- 4 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 5 CARLEY SOMMERS, ABERDEEN, SD
- 6 CAITLIN PARKS, ELITE RACING PRODUCTS, BOX ELDER, SD
- 7 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
6 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 2 LANDON NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
- 3 REED BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
7 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 2 FRANKLIN RECH, LITCHFIELD, MN
- 3 JACOB LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
8 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRADY MALUEG, TNT BICYCLES NATIONAL, WATERLOO, WI
- 2 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 3 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
9 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 2 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 3 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 4 CAID VITA, RACER ARMY, SUN PRAIRIE, WI
- 5 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 6 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 7 LOGAN NESTER, MAXSPEED, COOPERSVILLE, MI
- 8 JARED BOHRINGER, MAD/NOWEAR, NEW LONDON, WI
10 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 3 BODE BEIGHLEY, YESS DAN'S COMP, BUFFALO, MN
- 4 JOE DRAWENEK, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 5 KELAN SKINNER, MAXSPEED RACING, GREENVILLE, MI
- 6 BLAKE BALDIS, MONGOOSE, RACER ARMY, MADISON, WI
11 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 ETHAN ELLER, BRAINERD, MN
- 2 ASHTON SWANEY, SLINGER, WI
- 3 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 4 AYDEN OSOWSKI, AMHERST JCT, WI
- 5 TYLER WINSOR, BELLEVUE, NE
- 6 HADEN EVERTS, GILLETTE, WY
- 7 DAQUAN LANE, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 8 COLE KOPCZYK, DFR, ELGIN, IL
12 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
- 2 TEAGEN TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 TRAVIS BIERY, YESS DAN'S COMP, ST CLOUD, MN
- 4 CADEN"MOHAWK WARRIOR"LLOYD, CARS BIKE SHOP/GHP, BRAINERD, MN
- 5 TREVOR THEISEN, WISCONSIN RAPIDS, WI
13 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 JULIAN BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 2 ROSS GEHLING, SDE, ST CLOUD, MN
- 3 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 4 JACOB BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 CRISTIAN STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 7 KEATON FAYETTE, GRAND FORKS, ND
- 8 CARSON DAVID, ARPIN, WI
14 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RYDER (GHOST RYDER) WARD, CRISP BROS RACING, MACHESNEY PARK, IL
- 2 EVAN SWEN, WI RAPIDS, WI
- 3 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
16 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ELLIOTT NORDIN, BRAINERD, MN
- 2 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 3 KALEB DAVID, MAD/NOWEAR, ARPIN, WI
- 4 ANDREW MERTZ, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
- 6 JOEY SCHAPER, SAINT CHARLES, MO
17-18 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 LOGAN WILDISH, THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 ALEC REICHEL, KID DYNAMITE MN, CAMBRIDGE, MN
- 3 TYLER BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 NOAH PABST, MIDDLETON, WI
19-27 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, HARO PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 IAN (SPEED-IN) STOCK, MAMMOTH S-SQUARED/ANSWER, NIXA, MO
- 3 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
28-35 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 NICHOLAS HURST, ACE BIKE SHOP, RIVERTON, IL
- 2 KAYLA HOPP, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 HECTOR AMADOR, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
Team Results
Rider Results
North Central DK Gold Cup Final #1
5 & Over Balance Bike Total Riders = 2 Groups = 1
4 Balance Bike Total Riders = 6 Groups = 1
3 Balance Bike Total Riders = 9 Groups = 2
1-2 Balance Bike Total Riders = 2 Groups = 1
6 & Under Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RYLEN BAYLY, RIDE CO BIKE SHOP, THORTON, CO
- 2 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 3 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 4 JOVANNI VIOLA, LOVES PARK, IL
- 5 ESPEN WILKE, OCONOMOWOC, WI
7-8 Mixed Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JAMES HAMPTON, RACER ARMY, LA CROSSE, WI
- 2 ISAAC LEISETH, ADVENTURE, MOORHEAD, MN
- 3 NOAH PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 4 GAVIN FEIDT, BMX BANDITS, MARENGO, IL
- 5 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 6 GWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 7 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
9-10 Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 JOSIE LARSON, MUDSLINGERS, PLANO, IL
- 3 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 4 BAM WOODY, THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 5 KADEN ANDERSON, EAST GRAND FORKS, MN
11-12 Mixed Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 OWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 3 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RENATA BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 2 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 3 JACK STAPLETON, SPEEDPEDDLERS, MOKENA, IL
31 & Over Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JIMMY BECK, SAINT LOUIS, MO
- 2 NICHOLAS MOTLUCK, TNT BICYCLES NATIONAL, RALEIGH, NC
- 3 MICAH HATCHETT, INTERNATIONAL BMX MINSTERIES, BEECH GROVE, IN
7-8 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
- 3 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
9-10 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 JOE DRAWENEK, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
11-12 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 COLE KOPCZYK, DFR, ELGIN, IL
- 2 ALEX FERGUSON, YOUNG GUNS, MUKWONAGO, WI
- 3 JESSE GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
13-14 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DREW POLK, KID RACING, AVON, IN
- 2 ROSS GEHLING, SDE, ST CLOUD, MN
- 3 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 4 BENJAMIN GOETTE, GLENCOE, MN
- 5 GAVIN GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
17-20 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, HARO PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 3 MASON KELLY, JANESVILLE, WI
- 4 LOGAN GOETTE, GLENCOE, MN
- 5 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
- 6 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
- 7 JOEY SCHAPER, SAINT CHARLES, MO
26-30 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ROBERT DEEDE, RHINELANDER, WI
- 4 MIKE FLYNN, CLAY, MI
- 5 RICHARD WHITEIS, BEDFORD, IN
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 2 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 CASEY HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 3 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 4 MALIAH NEMETH, RIOT BMX, SARTELL, MN
- 5 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 6 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 2 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 3 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
31-35 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, STAATS, BISMARCK, ND
- 2 MEGAN LAING, S BELOIT, IL
- 3 JESI BINGHAM, KANSAS CITY, MO
36-40 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ANDREA LIBICH, LAPORTE, IN
- 2 ROSHELLE PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 3 KILEY NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
41-45 Women Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 LIZA ARNOLD, CROSSROADS, WARSAW, IN
- 3 JANNY CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
- 4 DEBRA RAY, ANKENY, IA
- 5 BARB BASAJ, MILWAUKEE, WI
- 6 GAIL KAY, OMAHA, NE
51-55 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 2 (TWREX) TAMARA SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 KITTIE WESTON-KNAUER, STRANGE MOTION/KICKER, DES MOINES, IA
7 & Under Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 2 JOSEPH MATHER, POWERLITE/DANSCOMP/DFR, OMAHA, NE
- 3 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 4 JACOB LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 5 TYLER GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
8 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 2 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
- 3 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 4 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 5 JAYCE M. DUFFY, MONUMENT, CO
- 6 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
- 7 MASON GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
9 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 2 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 3 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 4 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 5 JARED BOHRINGER, MAD/NOWEAR, NEW LONDON, WI
- 6 MASON STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 7 ADAM SUNDEEN, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
10 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 3 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 4 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 5 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 6 CAMERON GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
- 7 BODE BEIGHLEY, YESS DAN'S COMP, BUFFALO, MN
- 8 JACKSON FIELDS, SYNERGY, E BETHEL, MN
11 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 2 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 3 OWEN IVES, RHINELANDER, WI
- 4 DAQUAN LANE, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 5 ASHTON LAPLANTE, MINNESOTA LAWMEN, GLENCOE, MN
12 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
- 2 TOMMY JAHNKE, THRODWN, OCONOMOWOC, WI
- 3 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 4 AUSTIN ADAS, ALBE'S, WHITE LAKE, MI
- 5 TRAVIS BIERY, YESS DAN'S COMP, ST CLOUD, MN
13 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 2 JULIAN BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 3 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 4 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 5 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / DANS COMP, STERLING, IL
14 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DAMIEN BENNETT, WI RAPIDS, WI
- 2 DAVID HOYT, FACTORY DAD, DYER, IN
- 3 RYDER (GHOST RYDER) WARD, CRISP BROS RACING, MACHESNEY PARK, IL
15 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
- 2 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
- 3 RYAN KEMNETZ, RHYTHM RACING, OSHKOSH, WI
16 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
- 2 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
- 3 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
17-20 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 2 THOMAS KRABBE, M.A.D RACING, DETROIT LAKES, MN
- 3 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
26-30 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 JOHN PAVLICK, ALBE'S, GRAND BLANC, MI
- 3 ROGER (RB3) BRUNGART, STATELINE BMX, AURORA, IL
- 4 PATRICK MOAKLEY, NAPERVILLE, IL
- 5 MELVIN BARNEY, IMBMX, NORTH LIBERTY, IA
31-35 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SHAWN WADE, FACTORY ALPHA, MACHESNEY PARK, IL
- 2 NICK MAGNUSON, BLOOMINTON, MN
- 3 HECTOR AMADOR, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
36-40 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 TROY CARR, ISANTI, MN
- 2 BRYAN ROMADKA, ACE BIKE SHOP, SPRINGFIELD, IL
- 3 SCOTT DESCHENE, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
41-45 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAN HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 2 WAYNE ROON, FLY ZONE RACING, VALPARAISO, IN
- 3 RONALD PRZYBYLSKI, YOUNG GUNS, ELKHORN, WI
- 4 DAN WENISCH, VENOM RACING, HENDERSON, MN
46-50 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 HECTOR MENDEZ, ZION, IL
- 2 TODD WILSON, VENOM RACING, ST PAUL, MN
- 3 JAMES DAVIS, BELOIT, WI
- 4 MIKE FLYNN, CLAY, MI
- 5 JOHN TENBOER, THE FLY ZONE, FULTON, IL
- 6 GARY RICARD, GREENFIELD, WI
- 7 MICHAEL ROEBACK, FRASER, MI
- 8 TODD KAY, TDR RACING, OMAHA, NE
51-55 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TIM QUIGLEY, MURFREESBORO, TN
- 2 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 BRIAN WOODS, WAUWATOSA, WI
- 4 RICHARD WHITEIS, BEDFORD, IN
- 5 JEFF GIBSON, TWIN LAKES, WI
5 & Under Novice Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 CONNOR SUTHERLAND, DINGMANS, OAK GROVE, MN
- 2 ZAYDEN DAVID, JUST FOR FUN RACING TEAM, IONIA, MI
- 3 JAKE CERASA, KNINEBMX, BELVIDERE, IL
- 4 ADAM COWELL, LAKE VILLA, IL
- 5 WRIGLEY COOPER, WAPELLA, IL
- 6 BENNETT LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 7 LUCAS EMLY, DINGMANS BMX SHOP, ISANTI, MN
- 8 JACKIE ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
6 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRANTON WELLS, TRAVERSE CITY, MI
- 2 PEYTON ZIELKE, MAD RACING, LACROSSE, WI
- 3 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 4 AUBREY GOODMAN, GRAND BLANC, MI
- 5 ZELDA BECK, NEW TOWN BICYCLE, INDEPENDENCE, MO
- 6 KADEN ORDIWAY, LANSING, MI
- 7 IGNATIUS LINZEY, MOUND, MN
7 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NOLAN VINKEMEIER, PLATO, MN
- 2 NASH REEVES, ANKENY, IA
- 3 EMMA MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 4 JACKSON COBB, SLEEPY HOLLOW, IL
8 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ETHAN MUYRES, ISANTI, MN
- 2 SKYLY THOMPSON, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 3 BRAYTON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 4 DANYELLE SIFERS, MARENGO, IL
10 Novice Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 NATHAN HORN, STEVENS POINT, WI
- 2 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 3 KALEB TENBOER, THE FLY ZONE, FULTON, IL
- 4 BERGEN BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 5 JULIAN BECKER, KAUKAUNA, WI
- 6 CARLI JO LARSON, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
11 Novice Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 AUSTIN KLEIMANN, MCHENRY, IL
- 2 JADYN (JJ) HERMAN, FLY ZONE BMX, FEDERATED, PLAINFIELD, IL
- 3 MARKELL MARSHALL, MEGA DIRT/TNT/J&R, STEVENS POINT, WI
- 4 BROOKLYN WALDHOFF, CEDAR, MN
- 5 WYLAND PEIRCE, RIBBON RIDERS, LAKE SAINT LOUIS, MO
- 6 ALEXIS LUETH, TBUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
17-18 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRANDON ELLIS, CAMBRIDGE, MN
- 2 REBECCA THULL, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
- 3 ANA BENIGER, TNT BICYCLES NATIONAL, SHEBOYGAN, WI
19-27 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 KANE COX, SURFACE RACE TEAM, HEYWORTH, IL
- 2 BRIAN BENSON, MINNEAPOLIS, MN
- 3 ADAM MORALES, PAPILLION, NE
28-35 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DEREK BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 2 JOHN MATTHEWS, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ERIK ROGERS, MIDWEST MILITIA, ROCKFORD, IL
36-40 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MATTHEW COWELL, LAKE VILLA, IL
- 2 MATT ZILLMAN, PLOVER, WI
- 3 BRIAN WHITE, ISANTI, MN
- 4 JAY MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 5 DAVID MARTIN, SNSC RACING, VALPARAISO, IN
41-45 Novice Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 SONNY GOODMAN, GRAND BLANC, MI
- 2 JASON WINCH, LITCHFIELD, MN
- 3 TRAVIS ZVOLENA, PITTSVILLE, WI
- 4 STUART RAY, ANKENY, IA
- 5 JUSTIN ROSS, ANOKA, MN
- 6 ADAM HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 7 AARON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 8 ERIC OCONNOR, ELKO, MN
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 KEN BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, SAINT PETERS, MO
- 2 BRUCE STARKEY, IMBMX, COLORADO SPRINGS, CO
- 3 SCOTT RECH, LITCHFIELD, MN
- 4 DOUGLAS FERGUSON, WINONA, MN
5 & Under Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 LIAM LEBETER, BROWNSBURG, IN
- 2 MADDOX SNELL, CYCLE WORKS, LINCOLN, NE
- 3 JOVANNI VIOLA, LOVES PARK, IL
- 4 TRISTEN LOVE, ULTIMATE STREET WEAR, HENDERSON, NV
- 5 MATTHEW SCHETTINO, MINOCQUA, WI
- 6 JACKSON WERGIN, LAKE TOMAHAWK, WI
6 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 2 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 3 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 4 MACIE TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 ESPEN WILKE, OCONOMOWOC, WI
- 6 ALEC SANCHEZ, SPEEDPEDDLERS/AS2 RACING, STREAMWOOD, IL
- 7 LARS CABRAL, NPHS/KAOS, APPLETON, WI
- 8 JOEY BINGHAM, KANSAS CITY, MO
7 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 ZACHARIAH ZILLMAN, PLOVER, WI
- 2 ISAIAH LIERMANN, KID DYNAMITE WISCONSIN, SHEBOYGAN, WI
- 3 JAXON COOPER, WAPELLA, IL
- 4 ISAAC LEISETH, ADVENTURE, MOORHEAD, MN
- 5 CHANDLER PABON, RACER ARMY, DE FOREST, WI
- 6 (FLYIN) FINN CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
- 7 JOHNATHON CUNNINGHAM, XTREME ENERGI RACING, MINDEN, NE
- 8 BILLY LABBE, FLY ZONE RACING, WHEELING, IL
8 Intermediate Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 BRADY LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 2 NOAH PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 3 TATE ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 4 RYDER STRAMAGLIA, UNION, IL
- 5 JAMES HAMPTON, RACER ARMY, LA CROSSE, WI
- 6 DEVIN HINKEL, ISANTI, MN
- 7 GAVIN FEIDT, BMX BANDITS, MARENGO, IL
- 8 GWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
9 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 TUCKER ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 2 DARRIN (D ROCK)HERMAN, FLY ZONE BMX, FEDERATED, PLAINFIELD, IL
- 3 MICHAEL SIFERS, MARENGO, IL
- 4 BAM WOODY, THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 5 WILLIAM BABE, TREVOR, WI
- 6 MICHAEL SCHETTINO, MINOCQUA, WI
- 7 ALEX(THE NEPHEW) GONET, DINGMANS, STANCHFIELD, MN
- 8 VINCENT LUNDEEN, SYNERGY, WHITE BEAR LAKE, MN
10 Intermediate Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 AMIR TOLEFREE, KANSAS CITY, MO
- 3 ZAYNE R. SCHMITT, NEENAH, WI
- 4 DEGAN MCCREA, BAD ACE GRASSROOTS, LITTLETON, CO
- 5 WYATT KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 6 LIAM KUYKENDALL, FLY ZONE RACING, PLAINFIELD, IL
- 7 MASON BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, ST PETERS, MO
- 8 KALEB JERNIGAN, EVANSVILLE, IN
11 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 RYLEY MAYE, PLOVER, WI
- 2 AIDAN KELLY, RACER ARMY, MADISON, WI
- 3 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 4 OWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 5 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 6 AMY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 7 ELIJAH PABON, RACER ARMY, DEFOREST, WI
- 8 ISAIAH VETOR, ADAMS, WI
12 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 STEVEN BOWMAN, ISANTI, MN
- 3 JORDAN SCHMIDT, MANKATO, MN
- 4 BRYCE(HITMAN) BENNETT, ON POINT, STOUGHTON, WI
- 5 CAMDEN HILL, WARBUCK$, PORTER, IN
- 6 ELLA FIELDS, SYNERGY, EAST BETHEL, MN
- 7 BRYER SELLERS, SILVIS, IL
- 8 ZACKARY DAYTON, WISCONSIN RAPIDS, WI
13 Intermediate Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 BRAYDEN PEET, SYCAMORE, IL
- 2 COLTON BALDWIN, WYOMING, MN
- 3 MASON LABREC, APPLETON, WI
- 4 JACK STAPLETON, SPEEDPEDDLERS, MOKENA, IL
- 5 CARTER SWIM, MAD RACING, ALGONQUIN, IL
- 6 KENNY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 7 ANDREW MUELLER, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 8 MATTHEW MILLS, GRIFFITH, IN
14 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 WILL JOHNSON, PENDLETON, IN
- 2 JASON LOPACHUK, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 3 ZACH BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, ST PETERS, MO
- 4 AYDEN HULTMAN, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 5 MASON DAVIES, LANSING, MI
16 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 PHILEMON CHAPIN, OSHKOSH, WI
- 2 WESLEY HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 3 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
- 4 ZACH LARSON, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 5 RODRIGO BALTAZAR, TOMAH, WI
- 6 MIKAELA GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
17-18 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEKSIS KRISANS, WAUKESHA, WI
- 2 BRADLEE OESTREICH, LITCHFIELD, MN
- 3 TYLER HORN, STEVENS POINT, WI
19-27 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 PAUL HERISSET, ALBE'S, GROSSE ILE, MI
- 2 BRANDON HEELEIN, KEGELS, LAKE GENEVA, WI
- 3 TAZ SILTMAN, BRAINERD, MN
36-40 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JIMMY BECK, SAINT LOUIS, MO
- 2 NICHOLAS MOTLUCK, TNT BICYCLES NATIONAL, RALEIGH, NC
- 3 TREVOR DICKEY, MEGA DIRT/TNT/J&R, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 SCOTT DESCHENE, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
- 5 NATHAN SHAIN, SURFACE RACE TEAM, COAL CITY, IL
- 6 WADE ANDERSON, EAST GRAND FORKS, MN
- 7 ANTHONY LINZEY, DINGMANS BMX SHOP, MOUND, MN
41-45 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TERRY DINGMAN, MAPLE GROVE, MN
- 2 MICAH HATCHETT, INTERNATIONAL BMX MINSTERIES, BEECH GROVE, IN
- 3 JAMIE MCPHERSON, MEGA DIRT/TNT/J&R, AMHERST, WI
- 4 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
46 & Over Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JEFF KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 2 MICHAEL ROEBACK, FRASER, MI
- 3 MAX WOODS, EPIK CARBON PRODUCTS, DYERSBURG, TN
- 4 JIMMIE MCCATHERN, SHELBYVILLE, IN
- 5 JOHN HUNT, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
6 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RYLEN BAYLY, RIDE CO BIKE SHOP, THORTON, CO
- 2 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 ISABELLA STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 4 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
8 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 VIOLET POPOVICH, SPEEDPEDDLERS, VALPARAISO, IN
- 2 CALLIE VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 3 BAILEY MORRISON, COON RAPIDS, MN
- 4 MINNA (LIL HOOLIGAN) ADKINS, MAD NOWHERE, FOUNTAIN CITY, WI
- 5 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 6 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
10 Girls Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 JOSIE LARSON, MUDSLINGERS, PLANO, IL
- 3 MADISON (MAD DOG) VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 4 LACI LEGATT, SAUK RAPIDS, MN
- 5 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 6 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 7 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 8 NEVAEH MATAYA, JUST FOR FUN, LANSING, MI
11 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 2 TALYNN DICKEY, MEGA DIRT/TNT/J&R, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ASHLEY MCLENNAN, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
12 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 MAZEY KNOX, ALLTOW WRECKING CREW/YESS, BELVIDERE, IL
- 3 KIANA DAVID, ARPIN, WI
13 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 CASEY HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 2 RENATA BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 3 LEAH WILDISH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 5 JUSTINE GIESSEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
14 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 CAITLIN PARKS, ELITE RACING PRODUCTS, BOX ELDER, SD
- 2 MALIAH NEMETH, RIOT BMX, SARTELL, MN
- 3 EMILY PACHECO, RACER ARMY, MICHIGAN CITY, IN
15-16 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 2 MEGAN DUDGEON, KID DYNAMITE WI, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 4 JAEDA STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 CARLEY SOMMERS, ABERDEEN, SD
- 6 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 7 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
- 8 ALI MOBERG, STATELINE BMX, WINTHROP HARBOR, IL
17-20 Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 HOLLY WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 3 KALEY ANDERSON, DINGMANS, OAK GROVE, MN
31-40 Women Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, STAATS, BISMARCK, ND
- 2 KAYLA HOPP, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ANDREA LIBICH, LAPORTE, IN
- 4 ROSHELLE PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
41 & Over Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 LIZA ARNOLD, CROSSROADS, WARSAW, IN
- 3 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
6 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOSEPH MATHER, POWERLITE/DANSCOMP/DFR, OMAHA, NE
- 2 REED BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 3 LANDON NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
7 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 FRANKLIN RECH, LITCHFIELD, MN
- 3 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 4 ALEX ALVORD, ADVENTURE, SARTELL, MN
- 5 JACOB LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 6 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 7 FORREST HUGHS, CARS BIKE SHOP, PEQUOT LAKE, MN
- 8 TYLER GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
8 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 2 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 3 JAYCE M. DUFFY, MONUMENT, CO
- 4 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
- 5 BRADY MALUEG, TNT BICYCLES NATIONAL, WATERLOO, WI
- 6 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
- 7 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 8 RILEY NOLTE, SAVAGE, MN
9 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 2 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 3 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 4 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 5 JUSTIN GARCIA, THRODWN, SALEM, WI
- 6 JIMMY BELL, STATELINE BMX, KENOSHA, WI
- 7 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 8 ADAM SUNDEEN, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
10 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 3 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 5 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 6 DIESEL HAEMMERLE, WINNECONNE, WI
- 7 CAMERON GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
- 8 JOE DRAWENEK, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
11 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 2 COLE KOPCZYK, DFR, ELGIN, IL
- 3 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 4 ASHTON SWANEY, SLINGER, WI
- 5 TYLER WINSOR, BELLEVUE, NE
- 6 ETHAN ELLER, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 7 HADEN EVERTS, GILLETTE, WY
- 8 AYDEN OSOWSKI, AMHERST JCT, WI
12 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
- 2 TEAGEN TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 TOMMY JAHNKE, THRODWN, OCONOMOWOC, WI
- 4 JOSHUA STERLING, VALPARAISO, IN
- 5 ALEX FERGUSON, YOUNG GUNS, MUKWONAGO, WI
- 6 ETHAN POPOVICH, SPEEDPEDDLERS, VALPARAISO, IN
- 7 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 8 TRAVIS BIERY, YESS DAN'S COMP, ST CLOUD, MN
13 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 2 JULIAN BASAJ, MAD RACING, MILWAUKEE, WI
- 3 ROSS GEHLING, SDE, ST CLOUD, MN
- 4 JACOB BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 6 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 7 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / DANS COMP, STERLING, IL
- 8 CRISTIAN STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
14 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 GAVIN FREEWALT, HARO/PROMAX, SCHAUMBURG, IL
- 2 DREW POLK, KID RACING, AVON, IN
- 3 BRYCE HOMAN, FULL TILT BIKE CO, GLENCOE, MN
- 4 DAVID HOYT, FACTORY DAD, DYER, IN
- 5 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 6 EVAN SWEN, WI RAPIDS, WI
- 7 WILLIAM HOULE, PHENOM RACING, ST AUGUSTA, MN
- 8 OLIVER PRINGLE, WINONA, MN
15 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 NATHAN DAVIDS, THRODWN, KAUKAUNA, WI
- 2 RIO RASMUSSEN, GREENWOOD, WI
- 3 BRAEDEN ERICSSON, FACTORY THUNDERBEACH, PRIOR LAKE, MN
- 4 JAYSE SCHREIFELS, PHENOM RACING, SAUK RAPIDS, MN
- 5 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
- 6 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
16 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 ELLIOTT NORDIN, BRAINERD, MN
- 2 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 3 DAKOTA SCHAETZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
- 5 ANDREW MERTZ, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 7 JOEY SCHAPER, SAINT CHARLES, MO
- 8 KALEB DAVID, MAD/NOWEAR, ARPIN, WI
17-18 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRADY FERGUSON, FACTORY THUNDER BEACH, WINONA, MN
- 2 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 3 LOGAN GOETTE, GLENCOE, MN
- 4 TYLER BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 NICK ARBOGAST, WOOD RIVER, NE
- 6 JOSH HEELEIN, KEGELS, LAKE GENEVA, WI
- 7 MASON KELLY, JANESVILLE, WI
- 8 LOGAN WILDISH, THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
19-27 Expert Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, HARO PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 JASON MCMULLEN, TNT BICYCLES NATIONAL, WADSWORTH, IL
- 4 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 TONY LARSON, MUDSLINGERS/STANDARD, PLANO, IL
- 5 NATHAN HATHCOCK, KEGALS BIKE SHOP, POPLAR GROVE, IL
- 6 IAN (SPEED-IN) STOCK, MAMMOTH S-SQUARED/ANSWER, NIXA, MO
- 7 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
28-35 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JONNY GOODWIN, MEGA DIRT/J&R/TNT, STEVENS POINT, WI
- 2 NICHOLAS HURST, ACE BIKE SHOP, RIVERTON, IL
- 3 CURTIS ECCLES, IMBMX, WEST DES MOINES, IA
- 4 ROBERT DEEDE, RHINELANDER, WI
36-40 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GEORGE ANDREWS, KEGELS BIKES, ROCKFORD, IL
- 2 GABE NYENHUIS, SAINT CHARLES, IL
- 3 TYLER POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTATO, MONTICELLO, MN
46 & Over Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 MARK MELTON, KEGEL'S BICYCLES, ROCKFORD, IL
- 2 TODD WILSON, VENOM RACING, ST PAUL, MN
- 3 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 4 TODD KAY, TDR RACING, OMAHA, NE
- 5 BRIAN WOODS, WAUWATOSA, WI
- 6 JAMES DAVIS, BELOIT, WI
Team Results
Rider Results
North Central DK Gold Cup Final #2
6 & Under Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RYLEN BAYLY, RIDE CO BIKE SHOP, THORTON, CO
- 2 ESPEN WILKE, OCONOMOWOC, WI
- 3 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 4 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 5 JOVANNI VIOLA, KEGELS, LOVES PARK, IL
7-8 Mixed Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 NOAH PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 2 GWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 3 JAMES HAMPTON, RACER ARMY, LA CROSSE, WI
- 4 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 5 GAVIN FEIDT, BMX BANDITS, MARENGO, IL
- 6 ISAAC LEISETH, ADVENTURE, MOORHEAD, MN
- 7 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
9-10 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 BAM WOODY, THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 3 DEGAN MCCREA, BAD ACE GRASSROOTS, LITTLETON, CO
- 4 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
11-12 Mixed Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 OWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 3 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RENATA BASAJ, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 2 CARTER SWIM, MAD RACING, ALGONQUIN, IL
- 3 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
31 & Over Mixed Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JIMMY BECK, SAINT LOUIS, MO
- 2 NICHOLAS MOTLUCK, TNT BICYCLES NATIONAL, RALEIGH, NC
- 3 MICAH HATCHETT, INTERNATIONAL BMX MINSTERIES, BEECH GROVE, IN
7-8 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
- 3 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
9-10 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 JOE DRAWENEK, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
11-12 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEX FERGUSON, YOUNG GUNS, MUKWONAGO, WI
- 2 JESSE GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
- 3 COLE KOPCZYK, DFR, ELGIN, IL
13-14 Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 DREW POLK, KID RACING, AVON, IN
- 2 ROSS GEHLING, SDE, ST CLOUD, MN
- 3 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 4 GAVIN GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
- 5 BENJAMIN GOETTE, GLENCOE, MN
- 6 DANTE CASANOVA, ABERDEEN, SD
17-20 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, HARO PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 3 LOGAN GOETTE, GLENCOE, MN
- 4 MASON KELLY, JANESVILLE, WI
- 5 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
- 6 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
- 7 RYAN KEMNETZ, RHYTHM RACING, OSHKOSH, WI
26-30 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ROBERT DEEDE, RHINELANDER, WI
- 4 MIKE FLYNN, CLAY, MI
- 5 RICHARD WHITEIS, BEDFORD, IN
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 2 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 CASEY HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 2 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 3 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 4 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 5 MALIAH NEMETH, RIOT BMX, SARTELL, MN
- 6 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 2 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 3 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
31-35 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, STAATS, BISMARCK, ND
- 2 MEGAN LAING, S BELOIT, IL
- 3 JESI BINGHAM, KANSAS CITY, MO
36-40 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ANDREA LIBICH, LAPORTE, IN
- 2 ROSHELLE PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 3 KILEY NIVEN, LANDSTAR RACING, CHESTERFIELD, MO
41-45 Women Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 LIZA ARNOLD, CROSSROADS, WARSAW, IN
- 3 JANNY CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
- 4 DEBRA RAY, IM BMX, ANKENY, IA
- 5 CHERYL TURNER, BIKEPARTS.COM/CRUPI, AUBURN, NE
- 6 BARB BASAJ, MILWAUKEE, WI
51-55 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 2 (TWREX) TAMARA SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 KITTIE WESTON-KNAUER, STRANGE MOTION/KICKER, DES MOINES, IA
7 & Under Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 2 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 3 JOSEPH MATHER, POWERLITE/DANSCOMP/DFR, OMAHA, NE
8 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
- 2 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 3 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 4 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
- 5 JAYCE M. DUFFY, MONUMENT, CO
- 6 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 7 JACOB LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 8 MASON GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
9 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 2 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 3 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 4 JARED BOHRINGER, MAD/NOWEAR, NEW LONDON, WI
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 6 ADAM SUNDEEN, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
10 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 3 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 BODE BEIGHLEY, YESS DAN'S COMP, BUFFALO, MN
- 5 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 6 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 7 CAMERON GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
- 8 KELAN SKINNER, MAXSPEED RACING, GREENVILLE, MI
11 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 2 DAQUAN LANE, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 3 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 4 OWEN IVES, THUNDER BEACH, RHINELANDER, WI
- 5 HAYDEN LEISETH, ADVENTURE, MOORHEAD, MN
12 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
- 2 JOSHUA STERLING, VALPARAISO, IN
- 3 TOMMY JAHNKE, THRODWN, OCONOMOWOC, WI
- 4 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
13 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 2 JULIAN BASAJ, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 3 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / DANS COMP, STERLING, IL
- 4 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 5 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
14 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RYDER (GHOST RYDER) WARD, CRISP BROS RACING, MACHESNEY PARK, IL
- 2 DAMIEN BENNETT, WI RAPIDS, WI
- 3 DAVID HOYT, FACTORY DAD, DYER, IN
15 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
- 2 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
- 3 RYAN KEMNETZ, RHYTHM RACING, OSHKOSH, WI
16 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
- 2 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 3 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
17-20 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 2 THOMAS KRABBE, M.A.D RACING, DETROIT LAKES, MN
- 3 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
21-25 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 ZACH ALEXANDER, CRISP BROS RACING, MACHESNEY PARK, IL
- 3 COLIN WEIKLE, 4130 ARMY, OMAHA, NE
26-30 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOHN PAVLICK, ALBE'S, GRAND BLANC, MI
- 2 ROGER (RB3) BRUNGART, STATELINE BMX, AURORA, IL
- 3 PATRICK MOAKLEY, NAPERVILLE, IL
31-35 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SHAWN WADE, FACTORY ALPHA, MACHESNEY PARK, IL
- 2 CURTIS ECCLES, IMBMX, WEST DES MOINES, IA
- 3 NICK MAGNUSON, BLOOMINTON, MN
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TROY CARR, ISANTI, MN
- 2 MATTHEW BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 3 JIMMIE (BIG BLOCK) SIMS, BMX FAM, MILWAUKEE, WI
- 4 BRYAN ROMADKA, ACE BIKE SHOP, SPRINGFIELD, IL
41-45 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAN HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 2 WAYNE ROON, FLY ZONE RACING, VALPARAISO, IN
- 3 RONALD PRZYBYLSKI, YOUNG GUNS, ELKHORN, WI
- 4 DAN WENISCH, VENOM RACING, HENDERSON, MN
46-50 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 HECTOR MENDEZ, ZION, IL
- 2 MIKE FLYNN, CLAY, MI
- 3 JOHN TENBOER, THE FLY ZONE, FULTON, IL
- 4 TODD WILSON, VENOM RACING, ST PAUL, MN
- 5 JAMES DAVIS, BELOIT, WI
- 6 GARY RICARD, GREENFIELD, WI
- 7 TODD KAY, TDR RACING, OMAHA, NE
- 8 JAMES SHAFFER, 685 DESIGNS , ACE BIKES, WHITE HEATH, IL
51-55 Cruiser Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TIM QUIGLEY, MURFREESBORO, TN
- 2 BRIAN WOODS, WAUWATOSA, WI
- 3 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 4 RICHARD WHITEIS, BEDFORD, IN
- 5 JEFF GIBSON, TWIN LAKES, WI
5 & Under Novice Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 CONNOR SUTHERLAND, DINGMANS, OAK GROVE, MN
- 2 JAKE CERASA, KNINEBMX, BELVIDERE, IL
- 3 ZAYDEN DAVID, JUST FOR FUN RACING TEAM, IONIA, MI
- 4 ADAM COWELL, LAKE VILLA, IL
- 5 WRIGLEY COOPER, WAPELLA, IL
- 6 BENNETT LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 7 DOMINIC MCCARTY, RHINELANDER, WI
- 8 ERIKA WILKE, OCONOMOWOC, WI
6 Novice Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 BRANTON WELLS, TRAVERSE CITY, MI
- 2 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 3 PEYTON ZIELKE, MAD RACING, LACROSSE, WI
- 4 ZELDA BECK, NEW TOWN BICYCLE, INDEPENDENCE, MO
- 5 ALEC PILAT, RHINELANDER, WI
- 6 KADEN ORDIWAY, LANSING, MI
- 7 IGNATIUS LINZEY, MOUND, MN
- 8 AUBREY GOODMAN, GRAND BLANC, MI
7 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NOLAN VINKEMEIER, PLATO, MN
- 2 NASH REEVES, ANKENY, IA
- 3 EMMA MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 4 ZACHARIAH BECK, INDEPENDENCE, MO
- 5 JACKSON COBB, SLEEPY HOLLOW, IL
8 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ETHAN MUYRES, ISANTI, MN
- 2 BRAYTON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 3 SKYLY THOMPSON, VENOM, COON RAPIDS, MN
9 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CARLI JO LARSON, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 2 MADISON NIEMAN, ISANTI, MN
- 3 MORGAN RAY, ANKENY, IA
10 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NATHAN HORN, STEVENS POINT, WI
- 2 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 3 KALEB TENBOER, THE FLY ZONE, FULTON, IL
- 4 BERGEN BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
11 Novice Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 AUSTIN KLEIMANN, MCHENRY, IL
- 2 JADYN (JJ) HERMAN, FLY ZONE BMX, FEDERATED, PLAINFIELD, IL
- 3 WYLAND PEIRCE, RIBBON RIDERS, LAKE SAINT LOUIS, MO
- 4 ALEXIS LUETH, TBUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
- 5 BROOKLYN WALDHOFF, CEDAR, MN
- 6 MARKELL MARSHALL, MEGA DIRT/TNT/J&R, STEVENS POINT, WI
17-18 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRANDON ELLIS, CAMBRIDGE, MN
- 2 REBECCA THULL, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
- 3 KYLE MULVANY, DINGMANS, ELK RIVER, MN
19-27 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 KANE COX, SURFACE RACE TEAM, HEYWORTH, IL
- 2 BRIAN BENSON, MINNEAPOLIS, MN
- 3 ADAM MORALES, PAPILLION, NE
36-40 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MATTHEW COWELL, LAKE VILLA, IL
- 2 MATT ZILLMAN, PLOVER, WI
- 3 JAY MCDONALD, MONTEVIDEO, MN
- 4 DAVID MARTIN, SNSC RACING, VALPARAISO, IN
41-45 Novice Total Riders = 10 Groups = 2
- 2 JASON WINCH, LITCHFIELD, MN
- 3 TRAVIS ZVOLENA, PITTSVILLE, WI
- 4 SONNY GOODMAN, GRAND BLANC, MI
- 4 AARON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 5 FRED MINOR, GLADSTONE, MI
- 6 ERIC OCONNOR, ELKO, MN
- 7 ADAM HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 8 STUART RAY, IM BMX, ANKENY, IA
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 KEN BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, SAINT PETERS, MO
- 2 BRUCE STARKEY, IMBMX, COLORADO SPRINGS, CO
- 3 SCOTT RECH, LITCHFIELD, MN
- 4 DOUGLAS FERGUSON, WINONA, MN
5 & Under Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TRISTEN LOVE, ULTIMATE STREET WEAR, HENDERSON, NV
- 2 LIAM LEBETER, BROWNSBURG, IN
- 3 MADDOX SNELL, CYCLE WORKS, LINCOLN, NE
- 4 JOVANNI VIOLA, KEGELS, LOVES PARK, IL
- 5 MATTHEW SCHETTINO, MINOCQUA, WI
- 6 AYRTON CARDOSO, MADISON, WI
6 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 BRAYDEN SMITH, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 2 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 3 ESPEN WILKE, OCONOMOWOC, WI
- 4 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 5 MACIE TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 LARS CABRAL, NPHS/KAOS, APPLETON, WI
- 7 ACE JOHNSRUD, MUDSLINGERS BIKE SHOP, TOPEKA, KS
- 8 JOEY BINGHAM, KANSAS CITY, MO
7 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 ZACHARIAH ZILLMAN, PLOVER, WI
- 2 ISAAC LEISETH, ADVENTURE, MOORHEAD, MN
- 3 COLE SUTHERLAND, DINGMANS, OAK GROVE, MN
- 4 JAXON COOPER, WAPELLA, IL
- 5 JOHNATHON CUNNINGHAM, XTREME ENERGI RACING, MINDEN, NE
- 6 MASON SCHETTINO, MINOCQUA, WI
- 7 ISAIAH LIERMANN, KID DYNAMITE WISCONSIN, SHEBOYGAN, WI
- 8 (FLYIN) FINN CHAIYAVET, KID DYNAMITE COLORADO, BOULDER, CO
8 Intermediate Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 NOAH PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 2 RYDER STRAMAGLIA, UNION, IL
- 3 GAVIN FEIDT, BMX BANDITS, MARENGO, IL
- 4 JAMES HAMPTON, RACER ARMY, LA CROSSE, WI
- 5 GWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 6 ANDRES SANCHEZ, SPEEDPEDDLERS/AS2 RACING, STREAMWOOD, IL
- 7 TATE ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 8 BRADY LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
9 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 BAM WOODY, THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 2 MICHAEL SCHETTINO, MINOCQUA, WI
- 3 ALEX(THE NEPHEW) GONET, DINGMANS, STANCHFIELD, MN
- 4 CHASE ZVOLENA, PITTSVILLE, WI
- 5 DARRIN (D ROCK)HERMAN, FLY ZONE BMX, FEDERATED, PLAINFIELD, IL
- 6 TUCKER ROBERTSON, LITCHFIELD, MN
- 7 WILLIAM BABE, TREVOR, WI
- 8 MICHAEL SIFERS, MARENGO, IL
10 Intermediate Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 ZAYNE R. SCHMITT, NEENAH, WI
- 3 AMIR TOLEFREE, KANSAS CITY, MO
- 4 WYATT KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 5 KENNEDY RECH, LITCHFIELD, MN
- 6 DEGAN MCCREA, BAD ACE GRASSROOTS, LITTLETON, CO
- 7 KADEN ANDERSON, EAST GRAND FORKS, MN
- 8 DREW ALSLEBEN, BUFFALO CREEK BMX, GLENCOE, MN
11 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 OWEN KIMBROUGH, CARPENTERSVILLE, IL
- 2 RYLEY MAYE, PLOVER, WI
- 3 AIDAN KELLY, RACER ARMY, MADISON, WI
- 4 JUSTIN LANGE, KDM WI, FRIENDSHIP, WI
- 5 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 6 AMY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 7 ELIJAH PABON, RACER ARMY, DEFOREST, WI
- 8 ISAIAH VETOR, ADAMS, WI
12 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 (Not Scored)
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 STEVEN BOWMAN, ISANTI, MN
- 3 CAMDEN HILL, WARBUCK$, PORTER, IN
- 4 BRYCE(HITMAN) BENNETT, ON POINT, STOUGHTON, WI
- 5 BRYER SELLERS, SILVIS, IL
- 6 JORDAN SCHMIDT, MANKATO, MN
- 7 AUSTIN SOMMERFELD, DEFOREST, WI
13 Intermediate Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 MASON LABREC, APPLETON, WI
- 2 SAMUEL BROCKMAN, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 DANIEL DONAHUE, DONAHUE SUPER SPORTS, WISC RAPIDS, WI
- 4 COLTON BALDWIN, WYOMING, MN
- 5 KENNY OLSON, ZIMMERMAN, MN
- 6 JACK STAPLETON, SPEEDPEDDLERS, MOKENA, IL
- 7 BRAYDEN PEET, SYCAMORE, IL
- 8 CARTER SWIM, MAD RACING, ALGONQUIN, IL
14 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 WILL JOHNSON, PENDLETON, IN
- 2 JASON LOPACHUK, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 3 AYDEN HULTMAN, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 4 ZACH BRANDT, TNT BICYCLES NATIONAL, ST PETERS, MO
16 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
- 2 WESLEY HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 3 MIKAELA GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
- 4 PHILEMON CHAPIN, OSHKOSH, WI
- 5 ZACH LARSON, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 6 ALLYSSA DAYTON, WISCONSIN RAPIDS, WI
17-18 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRENDAN SEVERIN, NEXUS BMX, WIS RAPIDS, WI
- 2 ALEKSIS KRISANS, WAUKESHA, WI
- 3 BRADLEE OESTREICH, LITCHFIELD, MN
28-35 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JIMMY BECK, SAINT LOUIS, MO
- 2 BRANDON HEELEIN, KEGELS, LAKE GENEVA, WI
- 3 PAUL HERISSET, ALBE'S, GROSSE ILE, MI
36-40 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NICHOLAS MOTLUCK, TNT BICYCLES NATIONAL, RALEIGH, NC
- 2 ANTHONY LINZEY, DINGMANS BMX SHOP, MOUND, MN
- 3 TREVOR DICKEY, MEGA DIRT/TNT/J&R, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 WADE ANDERSON, EAST GRAND FORKS, MN
- 5 SCOTT DESCHENE, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
41-45 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MICAH HATCHETT, INTERNATIONAL BMX MINSTERIES, BEECH GROVE, IN
- 2 TERRY DINGMAN, MAPLE GROVE, MN
- 3 PAUL R. LUNDEEN, SYNERGY, WHITE BEAR LAKE, MN
- 4 JAMIE MCPHERSON, MEGA DIRT/TNT/J&R, AMHERST, WI
46 & Over Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JEFF KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 2 MAX WOODS, EPIK CARBON PRODUCTS, DYERSBURG, TN
- 3 JOHN HUNT, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 4 JIMMIE MCCATHERN, SHELBYVILLE, IN
- 5 MICHAEL ROEBACK, FRASER, MI
6 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RYLEN BAYLY, RIDE CO BIKE SHOP, THORTON, CO
- 2 ISABELLA STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 4 JENNAVECIA KLEMZ, DINGMANS, BRAHAM, MN
8 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 CALLIE VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 VIOLET POPOVICH, SPEEDPEDDLERS, VALPARAISO, IN
- 3 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 BAILEY MORRISON, COON RAPIDS, MN
- 5 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 6 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
10 Girls Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 JOSIE LARSON, MUDSLINGERS, PLANO, IL
- 3 MADISON (MAD DOG) VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 4 LACI LEGATT, SAUK RAPIDS, MN
- 5 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 6 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 7 NEVAEH MATAYA, JUST FOR FUN, LANSING, MI
- 8 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
11 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 2 ASHLEY MCLENNAN, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 3 TALYNN DICKEY, MEGA DIRT/TNT/J&R, WISCONSIN RAPIDS, WI
12 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 MAZEY KNOX, ALLTOW WRECKING CREW/YESS, BELVIDERE, IL
- 3 CECELIA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
13 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 RENATA BASAJ, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 2 CASEY HURLEY, RACE, INC., INDIANAPOLIS, IN
- 3 MEA FLYNN, ALBE'S/ZOLLIPOP, CLAY, MI
- 4 LEAH WILDISH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 6 CAYDENCE LOMPREZ-ERVIN, SPRINGFIELD, IL
- 7 EMMA DEBRUIN, APPLETON, WI
14 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 CAITLIN PARKS, ELITE RACING PRODUCTS, BOX ELDER, SD
- 2 MALIAH NEMETH, RIOT BMX, SARTELL, MN
- 3 EMILY PACHECO, RACER ARMY, MICHIGAN CITY, IN
15-16 Girls Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 ALI MOBERG, STATELINE BMX, WINTHROP HARBOR, IL
- 2 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 3 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 4 KARALYNN STARKEY, IMBMX, FOUNTAIN, CO
- 5 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 6 MEGAN DUDGEON, KID DYNAMITE WI, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 7 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
- 8 RAVEN SCOTT, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, EVANSVILLE, IN
17-20 Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 HOLLY WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 3 KALEY ANDERSON, DINGMANS, OAK GROVE, MN
31-40 Women Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, STAATS, BISMARCK, ND
- 2 KAYLA HOPP, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ANDREA LIBICH, LAPORTE, IN
- 4 ROSHELLE PEARSON, BMX FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
41 & Over Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 LIZA ARNOLD, CROSSROADS, WARSAW, IN
- 3 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
6 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOSEPH MATHER, POWERLITE/DANSCOMP/DFR, OMAHA, NE
- 2 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 3 REED BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
7 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 AIDEN SCHIZZANO, GRAND FORKS, ND
- 3 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 4 TAYDEN POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTA, MONTICELLO, MN
- 5 ALEX ALVORD, ADVENTURE, SARTELL, MN
- 6 FRANKLIN RECH, LITCHFIELD, MN
- 7 TYLER GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
- 8 FORREST HUGHS, CARS BIKE SHOP, PEQUOT LAKE, MN
8 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 2 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 3 MATHEW HAYWOOD, TMB RACING, CAMBY, IN
- 4 JAYCE M. DUFFY, MONUMENT, CO
- 5 RILEY NOLTE, SAVAGE, MN
- 6 BRADY MALUEG, TNT BICYCLES NATIONAL, WATERLOO, WI
- 7 BRADY SYMPSON, TEAM GREEN, SOUTH BELOIT, IL
- 8 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
9 Expert Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 2 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 3 JIMMY BELL, STATELINE BMX, KENOSHA, WI
- 4 JUSTIN GARCIA, THRODWN, SALEM, WI
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM, ISANTO, MN
- 6 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 7 TRISTAN ANDERSON, YESS DAN'S COMP, MACHESNEY PARK, IL
- 8 LOGAN NESTER, MAXSPEED, COOPERSVILLE, MI
10 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 4 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 5 DEREK HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 6 CAMERON GAGE, THUNDERBEACHBMX, ONALASKA, WI
- 7 JOE DRAWENEK, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 8 JACKSON FIELDS, SYNERGY, E BETHEL, MN
11 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 2 TYLER WINSOR, BELLEVUE, NE
- 3 ETHAN ELLER, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 4 JESSE GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
- 5 KENNY KAPHEIM, CRANKED 5-STAR, APPLETON, WI
- 6 DAQUAN LANE, FACTORY THUNDERBEACH, FENTON, MI
- 7 ROBERT BOWMAN, MAS PERFOMRANCE, PLATTSMOUTH, NE
- 8 ASHTON LAPLANTE, MINNESOTA LAWMEN, GLENCOE, MN
12 Expert Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 DWYER ZULFER, OMAHA, NE
- 2 TEAGEN TREUTEL, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ETHAN POPOVICH, SPEEDPEDDLERS, VALPARAISO, IN
- 4 TOMMY JAHNKE, THRODWN, OCONOMOWOC, WI
- 5 LOGAN BENDISKE, PHENOM, CAMBRIDGE, MN
- 6 CADEN"MOHAWK WARRIOR"LLOYD, CARS BIKE SHOP/GHP, BRAINERD, MN
- 7 TREVOR THEISEN, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 8 JOSHUA STERLING, VALPARAISO, IN
13 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 2 JULIAN BASAJ, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 3 ROSS GEHLING, SDE, ST CLOUD, MN
- 4 HAYDEN SWIM, MAD/NOWEAR, ALGONQUIN, IL
- 5 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 6 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / DANS COMP, STERLING, IL
- 7 CRISTIAN STEINHORST, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 8 JACOB BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
14 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GAVIN FREEWALT, HARO/PROMAX, SCHAUMBURG, IL
- 2 DAVID HOYT, FACTORY DAD, DYER, IN
- 3 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 4 DREW POLK, KID RACING, AVON, IN
- 5 OLIVER PRINGLE, WINONA, MN
- 6 ALEX SELLNER, FARMINGTON, MN
- 7 HUNTER GOEHRING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 8 BRYCE HOMAN, FULL TILT BIKE CO, GLENCOE, MN
15 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RIO RASMUSSEN, GREENWOOD, WI
- 2 NATHAN DAVIDS, THRODWN, KAUKAUNA, WI
- 3 JAYSE SCHREIFELS, PHENOM RACING, SAUK RAPIDS, MN
- 4 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
- 6 BRAEDEN ERICSSON, FACTORY THUNDERBEACH, PRIOR LAKE, MN
- 7 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
16 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ELLIOTT NORDIN, BRAINERD, MN
- 2 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
- 3 KALEB DAVID, MAD/NOWEAR, ARPIN, WI
- 4 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 5 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 6 ANDREW MERTZ, NEXUS, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 7 DAKOTA SCHAETZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
17-18 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 2 NICK ARBOGAST, WOOD RIVER, NE
- 3 MASON KELLY, JANESVILLE, WI
- 4 LOGAN GOETTE, GLENCOE, MN
- 5 BRADY FERGUSON, FACTORY THUNDER BEACH, WINONA, MN
- 6 ALEC REICHEL, KID DYNAMITE MN, CAMBRIDGE, MN
- 7 TYLER BENDER, MAD RACING, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 8 MAX NEUMANN, DINGMANS BMX/JOE'S HOTROD, ST FRANCIS, MN
19-27 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, HARO PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 COLTON STUCKEY, KID DYNAMITE USA, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 ZACH ALEXANDER, CRISP BROS RACING, MACHESNEY PARK, IL
- 5 DEVIN GAEDTKE-SCHWARTZ, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 IAN (SPEED-IN) STOCK, MAMMOTH S-SQUARED/ANSWER, NIXA, MO
- 7 NATHAN HATHCOCK, KEGALS BIKE SHOP, POPLAR GROVE, IL
- 8 JASON MCMULLEN, TNT BICYCLES NATIONAL, WADSWORTH, IL
28-35 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NICHOLAS HURST, ACE BIKE SHOP, RIVERTON, IL
- 2 JONNY GOODWIN, MEGA DIRT/J&R/TNT, STEVENS POINT, WI
- 3 CURTIS ECCLES, IMBMX, WEST DES MOINES, IA
- 4 ROBERT DEEDE, RHINELANDER, WI
36-40 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GEORGE ANDREWS, KEGELS BIKES, ROCKFORD, IL
- 2 TYLER POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTATO, MONTICELLO, MN
- 3 BRYAN ROMADKA, ACE BIKE SHOP, SPRINGFIELD, IL
46 & Over Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MARK MELTON, KEGEL'S BICYCLES, ROCKFORD, IL
- 2 JAMES DAVIS, BELOIT, WI
- 3 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 4 TODD KAY, TDR RACING, OMAHA, NE
- 5 BRIAN WOODS, WAUWATOSA, WI