We're excited you want to ride with us! If you are a new rider, welcome to the family! If you are experienced, we are glad to have you back. Please select below:
Events
DK Gold Cup Championship Final - NW
Rider Results
Gold Cup Final N.W Prerace
9-10 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
- 2 LEAH MILLS, HYPER BODYARMOR, KAILUA, HI
- 3 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
- 4 DANICA LOTHROP, KAILUA, HI
15-16 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MAX AUSTIN, TEAM MULETERRO, BOZEMAN, MT
- 2 JORDAN YANO, BEAMERS BMX, CALDWELL, ID
- 3 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
9 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 TARIN (IT UP) FIELDS, NEWMAN LAKE, WA
- 2 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 3 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
10 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
- 2 CADE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
- 3 ADAM HILL, EMERALD VALLEY BMX, VENETA, OR
11 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 2 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, BLACKBOX BIKE SHOP, GRANTS PASS, OR
- 3 MIKE BRYANT, CEEZNW, J&R BICYCLES, VANCOUVER, WA
15 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
- 2 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
- 3 AZARIAH CARTER, SONIC BMX, SEATTLE, WA
26-30 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 2 JORDAN YANO, BEAMERS BMX, CALDWELL, ID
- 3 DYLAN RUSTVOLD, ALBUQUERQUE, NM
36-40 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ERIC CUMMINS, GRESHAM, OR
- 2 RYAN WESNER, BATTLEBORN GHP, CHICO, CA
- 3 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
46-50 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JAMES D. HILL, EMERALD VALLEY BMX, VENETA, OR
- 2 DARREN SIMMONS, FUBR, TACOMA, WA
- 3 WALT DORSEY, SONIC BMX, RENTON, WA
6 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 RILEY YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
- 2 KAYDIAN MCCLURE, OTM/BOMBSHELL/ANSR, GIG HARBOR, WA
- 3 AVALYN ANDERSON, BIKEMASTER, LAKE TAPPS, WA
7 Novice Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 XANDER (HIGHLIGHT) ROBERTSON, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 2 RYDER MANNING, TEAM DIABLOS, EUGENE, OR
- 3 MISS CARSON RICE, RBR/FLY/RIFT/NW BMX, BEAVERTON, OR
- 4 CODY BERNARD, CANBY, OR
- 5 CASH BARRON, ROSEBURG, OR
- 6 RUBY ROBINSON, RENO, NV
10 Novice Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 DANICA LOTHROP, KAILUA, HI
- 2 BRANDON ROBINSON, GHP, RENO, NV
- 3 ADAM HILL, EMERALD VALLEY BMX, VENETA, OR
- 4 KAITLYNN RICE, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 5 TATUM ANDERSON, THE BIKE MASTER, LAKE TAPPS, WA
- 6 EVAN ROBERTS, STRIK-9 RACING, REDMOND, OR
12 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MARSHALL TAYLOR, SCIO, OR
- 2 TYLER BROYLES, CANBY, OR
- 3 COEN SIMPSON, 11, OR
41-45 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 STEPHEN FYE, SPROCKETS BIKE SHOP, OLYMPIA, WA
- 2 EUGENE CAROLLO, YELM, WA
- 3 MICHAEL GARFIAS, SCIO, OR
46 & Over Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MARTIN LUND, SPROCKETS BIKE SHOP, BLACK DIAMOND, WA
- 2 PAUL DAVENPORT, GREAT FALLS, MT
- 3 GLENN HANKE, SACRAMENTO, CA
5 & Under Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JAY BLEVINS, MOTO LIFE, KLAMATH FALLS, OR
- 2 RUSH TRAVER, GOLDCOAST RACING, SAN DIEGO, CA
- 3 WESTON WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
6 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 "LIGHTNING" LANDON NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
- 2 WILLIAM (BRODIE) LOTHROP, HESPERIA BMX / GHP, KAILUA, HI
- 3 MADDEN WOOD, NANAIMO, BC
7 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAX SCHAUGAARD, MOHAWK MAFIA, SOUTH JORDAN, UT
- 2 ROWDY RUPINSKI, 3B RACING, RTHDRUM, ID
- 3 DECLAN ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGEN, OR
- 4 HUDSON MCCLURE, OTM/BOMBSHELL/OTM, GIG HARBOR, WA
8 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 WILL PIERPONT, EUGENE, OR
- 2 BRODY ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGENE, OR
- 3 PIERCE FEIRING, NWBMX, SALEM, OR
9 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
- 2 CARSON ALLEN, KB41, MONSTER ENERGY, OTIS ORCHARDS, WA
- 3 DYLAN WING, OUTLAW RACING, ROSEVILLE, CA
10 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DAVID BROOKS, FOREVER 2 WHEELS, CARSON CITY, NV
- 2 KENNY MARTIN, FOREVER 2 WHEELS, MOUND HOUSE, NV
- 3 ISAAC GIRVIN, SONIC BMX, SEATTLE, WA
12 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLE BERNARD, CANBY, OR
- 2 BRAXTON (B-MAN) JENSEN, MOHAWK MAFIA BMX, LEHI, UT
- 3 THOMAS STEIGER, BELFAIR, WA
14 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 AIDEN HEDSTROM, JDR RACING, ROSEBURG, OR
- 2 LINCOLN WEATHERS, NWBMX, SALEM, OR
- 3 JOSEPH SIEBERS, FOREVER 2 WHEELS, GARDNERVILLE, NV
- 4 CONNOR STROUD, SACRAMENTO, CA
16 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
- 2 BLAKE HARPER, PMA, GARDNERVILLE, NV
- 3 NOAH BARBER, SPRINGFIELD, OR
28-35 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 GARY FUJIOKA, KID DYNAMITE, MAPLE VALLEY, WA
- 2 IAIN SWANSON, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
- 3 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
41-45 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SHAWN BOWERS, SPOKANE, WA
- 2 JOEL"RAD DAD" MOORE, ONE TRAK MIND/AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 3 TODD BENSON, NORTHWEST BMX/REDLINE, MOLALLA, OR
46 & Over Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
- 2 JAMES CLANCY, F1 DESIGN, GERBER, CA
- 3 MICHAEL GIRVIN, SONIC BMX, SEATTLE, WA
6 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ISABELLA LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 MALLORY ALDRIDGE, TERREBONNE, OR
- 3 EVAYA NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
8 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JAIDEN NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
- 2 EMMA YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
- 3 ALEXA FEIRING, NWBMX, SALEM, OR
9 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ASHLEY WESNER, JET RACING, CHICO, CA
- 2 ZEMIRAH PAULAZZO, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 3 KIARA TIERCE, FIERCE TIERCE, EUGENE, OR
11 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JACY "CAN OPENER" MOORE, ONE TRAK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 2 RYLIE MUNDELL, THE BIKE MASTER, PUYALLUP, WA
- 3 SYDNEY FYE, SPROCKETS BIKE SHOP, OLYMPIA, WA
15-16 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SKYLAR GERMYN, NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
- 2 ELIZABETH BOWERS, SPOKANE, WA
- 3 ALEXIS LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 4 LEAH MILLS, HYPER BODYARMOR, KAILUA, HI
7 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GAVYN FOX, MOHAWK MAFIA, HERRIMAN, UT
- 2 COREY TOWNLEY, TEAM CALCULATED, STOCKTON, CA
- 3 REGGIE VAZQUEZ, ATOMIC AIR BMX, PASCO, WA
- 4 CASH CORDEIRO, GOLD COAST RACING, CHICO, CA
- 5 DAMIEN COMEAU, AUSTIN ACES, SNOQUALMIE, WA
8 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, BERMUDA DUNES, CA
- 2 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 3 CHASE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
9 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
- 3 KADEN STRINGFIELD, ATOMIC AIR BMX, HERMISTON, OR
10 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRYANT (THE SNIPER) JOHNSON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
- 3 BANYAN HOWELL, SUPERCAMP, BEND, OR
- 4 JACOB HOLMES, JET RACING, FERNLEY, NV
- 5 THATCHER WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
- 6 LELAND LUCIO, MOLLALA RIVER BMX, SALEM, OR
- 7 ARYEI LEVENSON, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 8 EDWARD PIERPONT, EUGENE, OR
11 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, BLACKBOX BIKE SHOP, GRANTS PASS, OR
- 2 MIKE BRYANT, CEEZNW, J&R BICYCLES, VANCOUVER, WA
- 3 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 4 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 5 TAVI PAULAZZO, FRACTURED CREW RACING, JACKSONVILLE, OR
12 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 CALEB MORTENSON, J.E.T. RACING, FERNLEY, NV
- 2 COLLIN (HAULIN COLLIN) SMITH, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
- 3 AZARIAH CARTER, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 4 GUNNER SIMEROTH, FOREVER 2 WHEELS, CARSON CITY, NV
- 5 COLETON JOHNSTON, ATOMIC AIR BMX, MOSES LAKE, WA
14 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JACOB CRABTREE, BATTLEBORN BMX / GHP, RENO, NV
- 2 RILEY WEAVER, RIDGEBROTHERS/FLY/RIFT/N, EUGENE, OR
- 3 TRENTON "CLEOPATRA" MOORE, ONE TRACK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 4 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
- 5 SAMMY BOWLIN, FAITH DRIVEN RACING, EUGENE, OR
- 6 ROSS (TURBO) KEISER, CALABAZAS CYCLERY, SAN JOSE, CA
15 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 TIM ADCOCK, ONE TRAK MIND, BREMERTON, WA
- 2 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
- 3 JAKE FLURY, RIDGE BROTHERS RACING, LAKE OSWEGO, OR
16 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOR, SPRINGFIELD, OR
- 3 MAX AUSTIN, TEAM MULETERRO, BOZEMAN, MT
28-35 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 NATHAN ALPERS, MOLLALA/ELEPHANT GRAPHICS, EUGENE, OR
- 2 JASON ONDELL, BMXTC, TACOMA, WA
- 3 JUSTUS ANDERSON, THE BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
Team Results
Rider Results
Gold Cup Final N.W. #1
3 Balance Bike Total Riders = 2 Groups = 1
- 1 CAYLEY MONDY, GHY BIKES, OLYMPIA, WA
- 1 QUINN BROYLES, CANBY, OR
1-2 Balance Bike Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DERX PHILLIPS, EMERALD VALLEY BMX TEAM, EUGENE, OR
- 1 CALYX OWENS, BEND, OR
- 1 SAMANTHA ROBINSON, SANTA CRUZ, CA
- 1 PARKER WOOD, NANAIMO, BC
6 & Under Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 WILLIAM (BRODIE) LOTHROP, HESPERIA BMX / GHP, KAILUA, HI
- 2 BRODY (ANIMAL) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 3 LIAM WOOLBRIGHT, AUSTIN BMX, RUSTON, WA
9-10 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
- 3 ANNALYSE SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 4 DYLAN WING, OUTLAW RACING, ROSEVILLE, CA
- 5 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
- 6 SYDNEY(GARAGE SALE) GARONZIK, LAWMAN BIKES, AUBURN, WA
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEXIS LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 SIERRA ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 3 KENNEDY DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
15-16 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ELIZABETH BOWERS, SPOKANE, WA
- 2 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
- 3 JACKSON GRAY, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
31 & Over Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 3 (BIKEMASTER) BILL KNIGHT, BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
- 4 DOUG CHENEY, EXTREME TEAM, SYRACUSE, UT
- 5 ROBERT MCPHERSON, CASTRO VALLEY, CA
6 & Under Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COREY TOWNLEY, TEAM CALCULATED, STOCKTON, CA
- 2 WILLIAM (LITTLE BILL) WESTOVER, RICHLAND, WA
- 3 NICHOLAS AUSTIN, AUSTIN ACES/ANSR/ATLAS, SUMNER, WA
7-8 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ISAAC PEDDLE, SONIC BMX, SAMMAMISH, WA
- 2 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 3 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, BERMUDA DUNES, CA
9-10 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JACOB HOLMES, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 HUDSON WHITE, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 3 BAILEY SHORE (ASSASSIN) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 4 JASPER ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
11-12 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 COLLIN (HAULIN COLLIN) SMITH, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
- 2 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 3 (JAMMEN) JARRED THURMAN, MENDO MILITIA, WILLITS, CA
- 4 HAYDEN BIRKLE, YESS, MT VERNON, WA
- 5 MILES WILSON, REDMOND CYCLE/ESP, DUVALL, WA
- 6 DYLAN (ALFALFA) GASCA, BMX ELITE, BUCKLEY, WA
- 7 GRANT ZIPAY, GHY BIKES, PORT ORCHARD, WA
15-16 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOR, SPRINGFIELD, OR
- 2 CODY CLOUD, MOLALLA RIVER BMX, SILVERTON, OR
- 3 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
- 4 PRESTON STEVENS, BIKEMASTER, MILTON, WA
- 5 TYLER BLAESI, THE BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
17-20 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 OWEN PATERA, GHY BIKES, ORTING, WA
- 2 (STYLE) KYLE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 AUSTIN BURLESON, RBR/ELEPHANTGRFX, WOODBURN, OR
- 4 COLEBY HOWELL, KID DYNAMITE, KELSO, WA
- 5 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
31 & Over Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ERIC CUMMINS, GRESHAM, OR
- 2 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 3 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SIERRA (THE DOORSLAMMER) SAMHAMMER, JET RACING, EAGLE POINT, OR
- 2 KIARA TIERCE, FIERCE TIERCE, EUGENE, OR
- 3 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 2 KATELYN SANDSTROM, HYPER, EUGENE, OR
- 3 JESSICA (WICKED) DARLING, SEATAC, WA
- 4 TAYLOR COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
17-20 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 GABRIELLE MIKKELSEN, LAWMAN/ROGUE RACING, EUGENE, OR
- 2 ALYCIA WHITE, GRANTS PASS, OR
- 3 MEGAN DECOTEAU, DIABLOS RACING, RENTON, WA
31-35 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
- 2 JENNA WILLIAMS, DIABLOS RACING, VACAVILLE, CA
- 3 TIFFANY BRIGHT, EMERALD VALLEY/NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
41-45 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MICHELLE GOODIN, NORTHWEST BMX/REDLINE, BEND, OR
- 2 JENNIFER NORTON, GARY TURNER BMX, WEST LYNN, OR
- 3 TAMATHA DIAKOS, PBA DESIGNS, SAN JOSE, CA
46-50 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SUNNY HARMESON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 TRESSA MILLER, TOUGH GIRLS, VENETA, OR
- 3 STEPHANI (RAD MOM) BASTIAN, ELITE BICYCLES, ROSEBURG, OR
- 4 WENDY(PSYCHO MOMMA) DELONG, HYPER BODY ARMOR, EUGENE, OR
7 & Under Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GAVYN FOX, MOHAWK MAFIA, HERRIMAN, UT
- 2 WILLIAM (LITTLE BILL) WESTOVER, RICHLAND, WA
- 3 DAMIEN COMEAU, AUSTIN ACES, SNOQUALMIE, WA
8 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 2 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 3 TYLER COLBERN, AUSTIN BMX, TACOMA, WA
- 4 LUCAS TWIST, KID RACING, BAKERSFIELD, CA
9 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
- 3 KADEN STRINGFIELD, ATOMIC AIR BMX, HERMISTON, OR
- 4 TARIN (IT UP) FIELDS, NEWMAN LAKE, WA
10 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
- 2 ETHAN EDWARDS, DALTON GARDENS, ID
- 3 CADE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
- 4 JOSEPH CROMWELL, BEND, OR
- 5 CASH (MONEY) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 6 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
11 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GAGE BROWN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 JOHN HAYNES IV, KOBE, COEUR D ALENE, ID
- 3 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, BLACKBOX BIKE SHOP, GRANTS PASS, OR
- 4 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 5 KAI ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 6 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 7 FINN JOHNSON, BASALT, CO
- 8 PAXTYN HERMES, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
12 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CALEB MORTENSON, J.E.T. RACING, FERNLEY, NV
- 2 CEASAR FLORES, ELITE BICYCLES, ATWATER, CA
- 3 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 4 THOMAS SISK, RBR, HAPPY VALLEY, OR
13 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JARREN ABEL, KUWAHARA, GRAHAM, WA
- 2 JACOB CRABTREE, BATTLEBORN BMX / GHP, RENO, NV
- 3 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
15 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 2 JACOB ZOLL, LAWMAN BIKES, SEATAC, WA
- 3 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
- 4 NATHAN (NATE) KHOMA, 3B RACING, POST FALLS, ID
17-20 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JOHN NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 2 GARRETT (THE GUNSHOT) NORTHINGTON, 3B RACING, HAYDEN, ID
- 3 JACOB (JT) SOUTH, OAK CREEK BMX, OROVILLE, CA
- 4 (STYLE) KYLE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 5 AUSTIN BURLESON, RBR/ELEPHANTGRFX, WOODBURN, OR
- 6 JORDAN YANO, BEAMERS BMX, CALDWELL, ID
- 7 COLTON MIKKELSEN, LAWMAN/ROGUE RACING, EUGENE, OR
21-25 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOHN DANIELS, HILLSBORO, OR
- 2 TYLER SHIELDS, EUGENE, OR
- 3 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
26-30 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 ADAM FINCH, BELLINGHAM, WA
- 3 DYLAN RUSTVOLD, ALBUQUERQUE, NM
- 4 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ADAM TREADWELL, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
- 2 JACK DEYOUNG, G.H.Y. BIKES, SEATTLE, WA
- 3 RYAN WESNER, BATTLEBORN GHP, CHICO, CA
- 4 JAY RHODES, WEST COAST BMXERS, CRECSENT CITY, CA
41-45 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRENT LEE, BMXTC/SOTACMICROMART, UNIVERSITY PLACE, WA
- 2 ERIC CUMMINS, GRESHAM, OR
- 3 JAY MOSCONE, EUGENE, OR
- 4 JASON GERMYN, BLACKBOX, EUGENE, OR
46-50 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 DAVID ARCHIBALD, TRUTH BMX, PUYALLUP, WA
- 2 KIRK LINDER, KOOL-STOP, LAKE OSWEGO, OR
- 3 JAMES D. HILL, EMERALD VALLEY BMX, VENETA, OR
- 4 DAMON JOHNSON, FACTORY 567, PUYALLUP, WA
- 5 STEVE ROGERS, BATTLEBORN GHP, FALLON, NV
- 6 WALT DORSEY, SONIC BMX, RENTON, WA
- 7 WADE (MOTOMAN) HAHN, F2W. SE TERROR SQUAD, SPARKS, NV
- 8 CHRIS OLNEY, VEGAS BMX WORX, PORTLAND, OR
51-55 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TIMOTHY RATHBUN, MOLALLA, OR
- 2 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 DARREN SIMMONS, FUBR, TACOMA, WA
- 4 GREG TURNAGE, NORTHWEST BMX SIDISHOES, BEAVERTON, OR
61 & Over Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DANNY (BIONIC MAN) BUSHNELL, THE BIKE MASTER, VANCOUVER, WA
- 2 RICH (SUSPENDERMAN) MUNDELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 3 JOHNNY (OLD SCHOOL) FRYE, MOLALLA RIVER BMX, PORTLAND, OR
5 & Under Novice Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 HAYDEN BOTTENBERG, KID DYNAMITE, MILL CREEK, WA
- 2 HENRY "KING HENRY" SCHULTZ, OTM, WAUNA, WA
- 3 ANGELO LUCERO, MOLALLA RIVER BMX, OREGON CITY, OR
- 4 BRODY DARLINGTON, NORTH BEND, OR
- 5 CONNOR ROBINSON, TEAM CALCULATED, SANTA CRUZ, CA
- 6 RILEY YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
- 7 GRAYDEN BRISCOE, ALBANY, OR
- 8 TANNER B. BOTTENBERG, KID DYNAMITE, MILL CREEK, WA
6 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MCKENNA SIRES, PORTLAND, OR
- 2 JAROD BION-HANSON, UNIQUE RACING, LANGLEY, BC
- 3 JAMES FINLEY-WILSON, KENNEWICK, WA
7 Novice Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 CALLYN RIDER, GREAT FALLS, MT
- 2 XANDER (HIGHLIGHT) ROBERTSON, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 3 RYDER MANNING, TEAM DIABLOS, EUGENE, OR
- 4 CASH BARRON, ROSEBURG, OR
- 5 CODY BERNARD, CANBY, OR
- 6 RUBY ROBINSON, RENO, NV
- 7 MISS CARSON RICE, RBR/FLY/RIFT/NW BMX, BEAVERTON, OR
- 8 KELLEN JACOBSON, ALBANY, OR
8 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DEVIN JACOBO, MODESTO, CA
- 2 MAYA KNUDSEN, MISFITS, SPOKANE, WA
- 3 STEVEN WOOLBRIGHT, AUSTIN BMX, RUSTON, WA
- 4 KELLEN JOHNSON, EUGENE, OR
10 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRANDON ROBINSON, GHP, RENO, NV
- 2 DANICA LOTHROP, KAILUA, HI
- 3 CARSON CRAMER, DES MOINES, WA
- 4 KAITLYNN RICE, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 5 TATUM ANDERSON, THE BIKE MASTER, LAKE TAPPS, WA
- 6 ADAM HILL, EMERALD VALLEY BMX, VENETA, OR
- 7 AUTUMN SIMPSON, REDMOND, OR
11 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TYLER BROYLES, CANBY, OR
- 2 IAN BANDY, KIRKLAND, WA
- 3 NATHAN BERNABE, AUSTIN BMX, BONNEY LAKE, WA
13 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 CHANCE HEDRICK, EUGENE, OR
- 2 RYDER MCCORD, MOLALLA RIVER/3 MONKEY, MILWAUKIE, OR
- 3 KYLEY GLENN, AUSTIN BMX CLUB, KENT, WA
36-40 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 RYAN WESNER, BATTLEBORN GHP, CHICO, CA
- 2 JUSTIN HUNT, FOLSOM, CA
- 3 BRANDON (SASQUATCH) HARMER, MISFITS, SPOKANE, WA
41-45 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 STEPHEN FYE, SPROCKETS BIKE SHOP, OLYMPIA, WA
- 2 EUGENE CAROLLO, OTM, YELM, WA
- 3 ERIC HAGGERTY, MERIDIAN, ID
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TODD BANDY, KIRKLAND, WA
- 2 STEVE ACACCIA, PBA DESIGNS, SAN JOSE, CA
- 3 MARTIN LUND, SPROCKETS BIKE SHOP, BLACK DIAMOND, WA
- 4 GLENN HANKE, SACRAMENTO, CA
5 & Under Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JAY BLEVINS, MOTO LIFE, KLAMATH FALLS, OR
- 2 RUSH TRAVER, GOLDCOAST RACING, SAN DIEGO, CA
- 3 KNOX PHILLIPS, EMERALD VALLEY BMX TEAM, EUGENE, OR
- 4 WESTON WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
- 5 GEOFFREY WORLITZ, ST HELENS, OR
6 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 SAMUEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 WILLIAM (BRODIE) LOTHROP, HESPERIA BMX / GHP, KAILUA, HI
- 3 JOSHUA RITTER, MOUNT BAKER BMX, EVERSON, WA
- 4 CHANCE HERTEL, MOTO LIFE, KLAMATH FALLS, OR
- 5 LEVI MAGEL, EAGLE POINT, OR
- 6 BRODY (ANIMAL) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 7 LIAM WOOLBRIGHT, AUSTIN BMX, RUSTON, WA
- 8 REESE HUNT, 510 BAY AREA BMXERS, FOLSOM, CA
7 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DAX SCHAUGAARD, MOHAWK MAFIA, SOUTH JORDAN, UT
- 2 ROWDY RUPINSKI, 3B RACING, RTHDRUM, ID
- 3 DECLAN ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGEN, OR
- 4 SKYLER HUSE, JDR RACING, ROSEBURG, OR
- 5 HUDSON MCCLURE, OTM/BOMBSHELL/OTM, GIG HARBOR, WA
8 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRODY ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGENE, OR
- 2 WILL PIERPONT, EUGENE, OR
- 3 WYATT WESTOVER, RICHLAND, WA
- 4 PIERCE FEIRING, NWBMX, SALEM, OR
- 5 ACE BADER, FAITH DRIVEN RACING, CRESWELL, OR
- 6 KASH SHANKS, PORTLAND, OR
- 7 EVAN DAHLBERG, NWBMX, SILVERTON, OR
- 8 GUNNER CUMMINGS, JDR RACING, ROSEBURG, OR
9 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 CARSON CORGIAT, 501 BAY AREA BMXERS, FOLSOM, CA
- 2 CARSON ALLEN, KB41, MONSTER ENERGY, OTIS ORCHARDS, WA
- 3 DYLAN WING, OUTLAW RACING, ROSEVILLE, CA
- 4 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
- 5 ELY WALTERS, BLACK BOX DEVO, PORTLAND, OR
- 6 THOMAS MEUDT, F2W, CARSON CITY, NV
- 7 MICAH BERNABE, AUSTIN BMX, BONNEY LAKE, WA
- 8 DAVIAN CASPER, OUTLAW RACING, PENN VALLEY, CA
10 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 DAVID BROOKS, FOREVER 2 WHEELS, CARSON CITY, NV
- 2 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 3 HENRIK DARAY, BEND, OR
- 4 EASTON MUENKS, RICHLAND, WA
- 5 LANE GENTRY, MYRTLE CREEK, OR
- 6 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
- 7 ISAAC GIRVIN, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 8 JADYN BARTON, REDNECK RACING, PASCO, WA
11 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ELIJAH PHILLIPS, TEAM UPRIGHT, BEND, OR
- 2 DYLAN BOYAJEAN, SONIC BMX, J B LEWIS MCCHORD, WA
- 3 LIAM "L-DUB" WINDHAMSMITH, BEND, OR
- 4 JAMES SMEDSRUD, PASCO, WA
- 5 THOMAS STEIGER, BELFAIR, WA
- 6 BRAXTON (B-MAN) JENSEN, MOHAWK MAFIA BMX, LEHI, UT
12 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 COLE BERNARD, CANBY, OR
- 2 PATRICK FINLEY, KENNEWICK, WA
- 3 MARSHALL TAYLOR, SCIO, OR
13 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DYLAN HERGESHEIMER, ONE INDUSTRIES, VANCOUVER, WA
- 2 LINCOLN WEATHERS, NWBMX, SALEM, OR
- 3 CONNOR STROUD, SACRAMENTO, CA
14 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 GUNNAR LARSEN, SPRINGFIELD, OR
- 2 AIDEN HEDSTROM, JDR RACING, ROSEBURG, OR
- 3 TRENTON(PEDALING RECKLESS) HERRERA, WILLITS, CA
- 4 BRYKE FAVROW, ATOMIC AIR, RICHLAND, WA
- 5 JOSEPH SIEBERS, FOREVER 2 WHEELS, GARDNERVILLE, NV
- 6 NATHAN CAROLLO, OTM, YELM, WA
16 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
- 2 BLAKE HARPER, PMA, GARDNERVILLE, NV
- 3 JACOB BOGERT-WILSON, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 4 JACKSON GRAY, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 5 NOAH BARBER, SPRINGFIELD, OR
19-27 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ISAAC NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 2 JAKE SMEDSRUD, PASCO, WA
- 3 IAIN SWANSON, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
28-35 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TYLER BAKER, ONE TRAK MIND, TUMWATER, WA
- 2 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 3 DYLAN RUSTVOLD, ALBUQUERQUE, NM
- 4 GARY FUJIOKA, KID DYNAMITE, MAPLE VALLEY, WA
- 5 MIKE ROBERTSON, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 6 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
36-40 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JJ WEST, KID DYNAMITE, LYNNWOOD, WA
- 2 RYAN BURDETTE, GARY TURNER RACING, TIGARD, OR
- 3 ROBERT MCPHERSON, CASTRO VALLEY, CA
41-45 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JIM HERGESHEIMER, ONE INDUSTRIES, VANCOUVER, WA
- 2 SHAWN BOWERS, SPOKANE, WA
- 3 BEAU CRELLIN, MENDO MULISHA, WINDSOR, CA
- 4 JOEL"RAD DAD" MOORE, ONE TRAK MIND/AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
46 & Over Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 DOUG CHENEY, EXTREME TEAM, SYRACUSE, UT
- 2 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 ANTONIO FELLOWS, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 4 CARL PROFIT, PHANTOM DEVELOPMENT , MAGAILA, CA
- 5 JAMES CLANCY, F1 DESIGN, GERBER, CA
- 6 (BIKEMASTER) BILL KNIGHT, BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
- 7 STEVE ROGERS, BATTLEBORN GHP, FALLON, NV
- 8 MICHAEL GIRVIN, SONIC BMX, SEATTLE, WA
6 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ISABELLA LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 MALLORY ALDRIDGE, RBR, TERREBONNE, OR
- 3 MELANDRA STEIGER, BELFAIR, WA
- 4 PEARL SKOWRINEK, TEAM CALCULATED, SAN JOSE, CA
7 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ANNALYSE SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 JADE DURFEE, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 3 GRETA DUEY, RIFT/TANGENT/RIDGE BROS RAC, PORTLAND, OR
9 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ZEMIRAH PAULAZZO, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 2 ASHLEY WESNER, JET RACING, CHICO, CA
- 3 TESS BAILEY, BALLISTIC BMX, LAKE TAPPS, WA
- 4 KIARA TIERCE, FIERCE TIERCE, EUGENE, OR
- 5 JAIDEN NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
- 6 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
- 7 EMMA YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
10 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SYDNEY(GARAGE SALE) GARONZIK, LAWMAN BIKES, AUBURN, WA
- 2 SIERRA (THE DOORSLAMMER) SAMHAMMER, JET RACING, EAGLE POINT, OR
- 3 RYLIE MUNDELL, THE BIKE MASTER, PUYALLUP, WA
- 4 KIRA LANG, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
11 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JACY "CAN OPENER" MOORE, ONE TRAK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 2 MEKENNA MARTIN, JDR, GRANTS PASS, OR
- 3 SOPHIA DISANTIS, SOLIDERS OF DIRT, SPOKANE, WA
12 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 2 EMILY SHARP, UPRIGHT TRINITY, OAK GROVE, OR
- 3 TAYLOR COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
13 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 SIERRA ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 2 ALEXIS LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 3 LANEY (HURRICANE) COOPER, ALPHA FACTORY TEAM, SPARKS, NV
- 4 KILEY MARTINEZ, BATTLE BORN BMX, DAYTON, NV
- 5 JESSICA (WICKED) DARLING, SEATAC, WA
- 6 KENNEDY DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
14 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 HALLE "RED ROOSTER" PELLAND, GHY BIKES, MT VERNON, WA
- 2 JASMINE (PURPLE LIGHTNING) PEDERSEN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 3 KATELYN SANDSTROM, HYPER, EUGENE, OR
15-16 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 SKYLAR GERMYN, NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
- 2 ELIZABETH BOWERS, SPOKANE, WA
- 3 LEAH MILLS, HYPER BODYARMOR, KAILUA, HI
- 4 ASHLEE VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 5 ALISA DISANTIS, SOILDERS OF DIRT, SPOKANE, WA
- 6 ELIZABETH FOWLER, GHY BIKES, SUMNER, WA
- 7 ALIAH FAVROW, ATOMIC AIR, RICHLAND, WA
31-40 Women Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 (JAMMIN)JENA SAGENDORF, FALL RISK/AZ BIKE WERX, SCHENECTADY, NY
- 2 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
- 3 SUNNY HARMESON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 4 TAYLOR JONES-CLOUD, MOLALLA RIVER BMX, SILVERTON, OR
6 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 COREY TOWNLEY, TEAM CALCULATED, STOCKTON, CA
- 2 WILLIAM (LITTLE BILL) WESTOVER, RICHLAND, WA
- 3 ETHAN (BAM BAM) BARBRE, HOLESHOT RACING, COLFAX, CA
- 4 CALEB DURKIN, J&R BICYCLE, PORT ORCHARD, WA
- 5 NICHOLAS AUSTIN, AUSTIN ACES/ANSR/ATLAS, SUMNER, WA
- 6 DREYDEN HERRERA, UPRIGHT BMX, REDMOND, OR
7 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GAVYN FOX, MOHAWK MAFIA, HERRIMAN, UT
- 2 ELI ESTENSEN, JET RACING, CHICO, CA
- 3 REGGIE VAZQUEZ, ATOMIC AIR BMX, PASCO, WA
- 4 DAMIEN COMEAU, AUSTIN ACES, SNOQUALMIE, WA
- 5 CASH CORDEIRO, GOLD COAST RACING, CHICO, CA
8 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 2 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 3 ISAIAH LUCERO, MOLALLA RIVER BMX, OREGON CITY, OR
- 4 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, BERMUDA DUNES, CA
- 5 ISAAC PEDDLE, SONIC BMX, SAMMAMISH, WA
- 6 CHASE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
- 7 LUCAS TWIST, KID RACING, BAKERSFIELD, CA
- 8 KAYDEN BRIGHT, EMERALD VALLEY/NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
9 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
- 3 HUDSON WHITE, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 4 KADEN STRINGFIELD, ATOMIC AIR BMX, HERMISTON, OR
- 5 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 6 BAILEY SHORE (ASSASSIN) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 7 JASPER ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 8 JOHN CLEVER, 208 TANGENT, BOISE, ID
10 Expert Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 BANYAN HOWELL, SUPERCAMP, BEND, OR
- 2 JACOB HOLMES, JET RACING, FERNLEY, NV
- 3 BRYANT (THE SNIPER) JOHNSON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 4 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
- 5 ARYEI LEVENSON, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 6 THATCHER WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
- 7 SAGE BADER, FAITH DRIVEN RACING, CRESWELL, OR
- 8 CAMREN RUSSELL, ATOMIC AIR BMX, PASCO, WA
11 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 GAGE BROWN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 3 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 4 (JAMMEN) JARRED THURMAN, MENDO MILITIA, WILLITS, CA
- 5 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 6 JOHN HAYNES IV, KOBE, COEUR D ALENE, ID
- 7 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 8 GRANT ZIPAY, GHY BIKES, PORT ORCHARD, WA
12 Expert Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 CALEB MORTENSON, J.E.T. RACING, FERNLEY, NV
- 2 ZANE BADER, FAITH DRIVEN RACING, CRESWELL, OR
- 3 CEASAR FLORES, ELITE BICYCLES, ATWATER, CA
- 4 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 5 AZARIAH CARTER, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 6 DUKE HUTCHINSON, NORTHWEST BMX, BOTHELL, WA
- 7 MILES WILSON, REDMOND CYCLE/ESP, DUVALL, WA
- 8 COLLIN (HAULIN COLLIN) SMITH, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
13 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JARREN ABEL, KUWAHARA, GRAHAM, WA
- 2 JACOB CRABTREE, BATTLEBORN BMX / GHP, RENO, NV
- 3 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
- 4 CODY CLOUD, MOLALLA RIVER BMX, SILVERTON, OR
- 5 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
14 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 2 TRENTON "CLEOPATRA" MOORE, ONE TRACK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 3 JACOB COOK, UPRIGHT, HINES, OR
- 4 RILEY WEAVER, RIDGEBROTHERS/FLY/RIFT/N, EUGENE, OR
- 5 EJ HAGGERTY, MERIDIAN, ID
- 6 JACOB ZIEGLER, T-BONE EXPRESS, BOISE, ID
- 7 SAMMY BOWLIN, FAITH DRIVEN RACING, EUGENE, OR
- 8 RILEY ZAPPEN, THE BIKE MASTER, PORT ORCHARD, WA
15 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 GAVIN BOWERS, FACTORY SUPERCROSS BMX, PORTLAND, OR
- 2 RIZDIN MILLER, RIDGE BROTHERS RACING, CANBY, OR
- 3 JACOB ZOLL, LAWMAN BIKES, SEATAC, WA
- 4 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 5 HUNTER HUBBARD, 3 B RACING, COEUR D ALENE, ID
- 6 JAKE FLURY, RIDGE BROTHERS RACING, LAKE OSWEGO, OR
- 7 NATHAN (NATE) KHOMA, 3B RACING, POST FALLS, ID
- 8 PRESTON STEVENS, BIKEMASTER, MILTON, WA
16 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOR, SPRINGFIELD, OR
- 2 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 3 MAX AUSTIN, TEAM MULETERRO, BOZEMAN, MT
- 4 TAYLOR PETERSEN, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
- 5 TYLER BLAESI, THE BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
17-18 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRANDON COLE, SHERWOOD, OR
- 2 CODY LIVINGSTON, T-BONE EXPRESS, BOISE, ID
- 3 COLEBY HOWELL, KID DYNAMITE, KELSO, WA
- 4 RICHARD MOORE, WEST COAST BMXERS, GRANTS PASS, OR
19-27 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 OWEN PATERA, GHY BIKES, ORTING, WA
- 2 SAMMY DANIELS, HILLSBORO, OR
- 3 GARRETT (THE GUNSHOT) NORTHINGTON, 3B RACING, HAYDEN, ID
- 4 JOHN NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 5 BAILEY MCHALE-BOULTER, LANGLEY, BC
- 6 JORDAN CASEBEER, REBELLION IND, EUGENE, OR
28-35 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 JEREMY BUSHNELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 3 RYAN SIRES, PORTLAND, OR
36-40 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ADAM TREADWELL, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
- 2 KIRK (PITBULL) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 3 JAY DURAN, BALLISTIC BMX, OMAK, WA
- 4 JASON ONDELL, BMXTC, TACOMA, WA
46 & Over Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRENT LEE, BMXTC/SOTACMICROMART, UNIVERSITY PLACE, WA
- 2 CHRIS OLNEY, VEGAS BMX WORX, PORTLAND, OR
- 3 DARREN SIMMONS, FUBR, TACOMA, WA
- 4 GREG TURNAGE, NORTHWEST BMX SIDISHOES, BEAVERTON, OR
Team Results
Rider Results
Gold Cup Final N.W. #2
6 & Under Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 WILLIAM (BRODIE) LOTHROP, HESPERIA BMX / GHP, KAILUA, HI
- 2 LIAM WOOLBRIGHT, AUSTIN BMX, RUSTON, WA
- 3 CARSON MONDY, GHY BIKES, OLYMPIA, WA
9-10 Mixed Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
- 3 DYLAN WING, OUTLAW RACING, ROSEVILLE, CA
- 4 DANICA LOTHROP, KAILUA, HI
- 5 ANNALYSE SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 6 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ALEXIS LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 SIERRA ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 3 TRENTON(PEDALING RECKLESS) HERRERA, WILLITS, CA
15-16 Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ELIZABETH BOWERS, SPOKANE, WA
- 2 JACOB BOGERT-WILSON, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 3 JACKSON GRAY, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 4 LEAH MILLS, HYPER BODYARMOR, KAILUA, HI
- 5 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
31 & Over Mixed Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 (BIKEMASTER) BILL KNIGHT, BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
- 3 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 4 DOUG CHENEY, EXTREME TEAM, SYRACUSE, UT
- 5 ROBERT MCPHERSON, CASTRO VALLEY, CA
6 & Under Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 WILLIAM (LITTLE BILL) WESTOVER, RICHLAND, WA
- 2 NICHOLAS AUSTIN, AUSTIN ACES/ANSR/ATLAS, SUMNER, WA
- 3 COREY TOWNLEY, TEAM CALCULATED, STOCKTON, CA
7-8 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 2 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, BERMUDA DUNES, CA
- 3 ELI ESTENSEN, JET RACING, CHICO, CA
9-10 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JACOB HOLMES, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 BAILEY SHORE (ASSASSIN) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 3 HUDSON WHITE, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 4 JASPER ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
11-12 Open Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 (JAMMEN) JARRED THURMAN, MENDO MILITIA, WILLITS, CA
- 2 HAYDEN BIRKLE, YESS, MT VERNON, WA
- 3 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 4 MILES WILSON, REDMOND CYCLE/ESP, DUVALL, WA
- 5 DYLAN (ALFALFA) GASCA, BMX ELITE, BUCKLEY, WA
- 6 COLLIN (HAULIN COLLIN) SMITH, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
13-14 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CHANCE MILLER, RIDGE BROTHERS RACING, CANBY, OR
- 2 CODY CLOUD, MOLALLA RIVER BMX, SILVERTON, OR
- 3 RILEY WEAVER, RIDGEBROTHERS/FLY/RIFT/N, EUGENE, OR
15-16 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOR, SPRINGFIELD, OR
- 2 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
- 3 TYLER BLAESI, THE BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
17-20 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 OWEN PATERA, GHY BIKES, ORTING, WA
- 2 COLEBY HOWELL, KID DYNAMITE, KELSO, WA
- 3 AUSTIN BURLESON, RBR/ELEPHANTGRFX, WOODBURN, OR
- 4 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
31 & Over Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ERIC CUMMINS, GRESHAM, OR
- 2 JEREMY BUSHNELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 3 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 4 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SIERRA (THE DOORSLAMMER) SAMHAMMER, JET RACING, EAGLE POINT, OR
- 2 KIARA TIERCE, FIERCE TIERCE, EUGENE, OR
- 3 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JESSICA (WICKED) DARLING, SEATAC, WA
- 2 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 3 KATELYN SANDSTROM, HYPER, EUGENE, OR
- 4 MIKAYLEE (LITTLE CHIC) NEAL, DOING IT FOR MOM & DAD, BEND, OR
31-35 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 GABRIELLE MIKKELSEN, LAWMAN/ROGUE RACING, EUGENE, OR
- 2 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
- 3 JENNA WILLIAMS, DIABLOS RACING, VACAVILLE, CA
- 4 TIFFANY BRIGHT, EMERALD VALLEY/NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
41-45 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TAMATHA DIAKOS, PBA DESIGNS, SAN JOSE, CA
- 2 JENNIFER NORTON, GARY TURNER BMX, WEST LYNN, OR
- 3 MICHELLE GOODIN, NORTHWEST BMX/REDLINE, BEND, OR
46-50 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SUNNY HARMESON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 TRESSA MILLER, TOUGH GIRLS, VENETA, OR
- 3 WENDY(PSYCHO MOMMA) DELONG, HYPER BODY ARMOR, EUGENE, OR
- 4 STEPHANI (RAD MOM) BASTIAN, ELITE BICYCLES, ROSEBURG, OR
7 & Under Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GAVYN FOX, MOHAWK MAFIA, HERRIMAN, UT
- 2 WILLIAM (LITTLE BILL) WESTOVER, RICHLAND, WA
- 3 DAMIEN COMEAU, AUSTIN ACES, SNOQUALMIE, WA
8 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 2 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 3 LUCAS TWIST, KID RACING, BAKERSFIELD, CA
- 4 TYLER COLBERN, AUSTIN BMX, TACOMA, WA
9 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 TARIN (IT UP) FIELDS, NEWMAN LAKE, WA
- 3 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
- 4 KADEN STRINGFIELD, ATOMIC AIR BMX, HERMISTON, OR
10 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
- 2 CADE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
- 3 JOSEPH (THE MISSILE)CROMWELL, ALCHEMY RACING, BEND, OR
- 4 CASH (MONEY) COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
- 5 ETHAN EDWARDS, DALTON GARDENS, ID
- 6 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
11 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GAGE BROWN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 JOHN HAYNES IV, KOBE, COEUR D ALENE, ID
- 3 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 4 MIKE BRYANT, CEEZNW, J&R BICYCLES, VANCOUVER, WA
- 5 KAI ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 6 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 7 PAXTYN HERMES, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
- 8 FINN JOHNSON, BASALT, CO
12 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CALEB MORTENSON, J.E.T. RACING, FERNLEY, NV
- 2 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 3 CEASAR FLORES, ELITE BICYCLES, ATWATER, CA
- 4 AZARIAH CARTER, SONIC BMX, SEATTLE, WA
13 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JARREN ABEL, KUWAHARA, GRAHAM, WA
- 2 JACOB CRABTREE, BATTLEBORN BMX / GHP, RENO, NV
- 3 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
15 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JACOB ZOLL, LAWMAN BIKES, SEATAC, WA
- 2 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 3 NATHAN (NATE) KHOMA, 3B RACING, POST FALLS, ID
- 4 BRAYDEN (RED HOT) BARTLETT, GHY BIKES, LACEY, WA
17-20 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JOHN NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 2 GARRETT (THE GUNSHOT) NORTHINGTON, 3B RACING, HAYDEN, ID
- 3 JORDAN YANO, BEAMERS BMX, CALDWELL, ID
- 4 AUSTIN BURLESON, RBR/ELEPHANTGRFX, WOODBURN, OR
- 5 JACOB (JT) SOUTH, OAK CREEK BMX, OROVILLE, CA
- 6 COLTON MIKKELSEN, LAWMAN/ROGUE RACING, EUGENE, OR
21-25 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RYAN SMITH, MOLALLA, MOLALLA, OR
- 2 JOHN DANIELS, HILLSBORO, OR
- 3 KYLER ESMAY, THE BIKE MASTER, KENT, WA
- 4 TYLER SHIELDS, EUGENE, OR
26-30 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 ADAM FINCH, BELLINGHAM, WA
- 3 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 4 DYLAN RUSTVOLD, ALBUQUERQUE, NM
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ADAM TREADWELL, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
- 2 JACK DEYOUNG, G.H.Y. BIKES, SEATTLE, WA
- 3 JAY RHODES, WEST COAST BMXERS, CRECSENT CITY, CA
- 4 RYAN WESNER, BATTLEBORN GHP, CHICO, CA
41-45 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRENT LEE, BMXTC/SOTACMICROMART, UNIVERSITY PLACE, WA
- 2 ERIC CUMMINS, GRESHAM, OR
- 3 JASON GERMYN, BLACKBOX, EUGENE, OR
- 4 JAY MOSCONE, EUGENE, OR
46-50 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 DAVID ARCHIBALD, TRUTH BMX, PUYALLUP, WA
- 2 KIRK LINDER, KOOL-STOP, LAKE OSWEGO, OR
- 3 CHRIS OLNEY, VEGAS BMX WORX, PORTLAND, OR
- 4 DAMON JOHNSON, FACTORY 567, PUYALLUP, WA
- 5 WALT DORSEY, SONIC BMX/AXO/ODI, RENTON, WA
- 6 STEVE ROGERS, BATTLEBORN GHP, FALLON, NV
- 7 WADE (MOTOMAN) HAHN, F2W. SE TERROR SQUAD, SPARKS, NV
51-55 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TIMOTHY RATHBUN, MOLALLA, OR
- 2 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 3 DARREN SIMMONS, FUBR, TACOMA, WA
- 4 GREG TURNAGE, NORTHWEST BMX SIDISHOES, BEAVERTON, OR
61 & Over Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RICH (SUSPENDERMAN) MUNDELL, THE BIKE MASTER, TACOMA, WA
- 2 JOHNNY (OLD SCHOOL) FRYE, MOLALLA RIVER BMX, PORTLAND, OR
- 3 DANNY (BIONIC MAN) BUSHNELL, THE BIKE MASTER, VANCOUVER, WA
5 & Under Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 HAYDEN BOTTENBERG, KID DYNAMITE, MILL CREEK, WA
- 2 ANGELO LUCERO, MOLALLA RIVER BMX, OREGON CITY, OR
- 3 HENRY "KING HENRY" SCHULTZ, OTM, WAUNA, WA
- 4 RILEY YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
- 5 CONNOR ROBINSON, TEAM CALCULATED, SANTA CRUZ, CA
6 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MCKENNA SIRES, PORTLAND, OR
- 2 JAROD BION-HANSON, UNIQUE RACING, LANGLEY, BC
- 3 JAMES FINLEY-WILSON, KENNEWICK, WA
7 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 CALLYN RIDER, GREAT FALLS, MT
- 2 XANDER (HIGHLIGHT) ROBERTSON, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 3 RYDER MANNING, TEAM DIABLOS, EUGENE, OR
- 4 MISS CARSON RICE, RBR/FLY/RIFT/NW BMX, BEAVERTON, OR
- 5 CODY BERNARD, CANBY, OR
- 6 RUBY ROBINSON, RENO, NV
- 7 LANE YOUNGBLOOD, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
8 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DEVIN JACOBO, MODESTO, CA
- 2 STEVEN WOOLBRIGHT, AUSTIN BMX, RUSTON, WA
- 3 MAYA KNUDSEN, MISFITS, SPOKANE, WA
10 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 DANICA LOTHROP, KAILUA, HI
- 2 BRANDON ROBINSON, GHP, RENO, NV
- 3 CARSON CRAMER, DES MOINES, WA
- 4 KAITLYNN RICE, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 5 TATUM ANDERSON, THE BIKE MASTER, LAKE TAPPS, WA
- 6 AUTUMN SIMPSON, REDMOND, OR
- 7 EVAN ROBERTS, STRIK-9 RACING, REDMOND, OR
11 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TYLER BROYLES, CANBY, OR
- 2 NATHAN BERNABE, AUSTIN BMX, BONNEY LAKE, WA
- 3 IAN BANDY, KIRKLAND, WA
13 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 KYLEY GLENN, AUSTIN BMX CLUB, KENT, WA
- 2 CHANCE HEDRICK, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 3 RYDER MCCORD, MOLALLA RIVER/3 MONKEY, MILWAUKIE, OR
41-45 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRANDON (SASQUATCH) HARMER, MISFITS, SPOKANE, WA
- 2 RYAN WESNER, BATTLEBORN GHP, CHICO, CA
- 3 STEPHEN FYE, SPROCKETS BIKE SHOP, OLYMPIA, WA
- 4 EUGENE CAROLLO, OTM, YELM, WA
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MARTIN LUND, SPROCKETS BIKE SHOP, BLACK DIAMOND, WA
- 2 GLENN HANKE, SACRAMENTO, CA
- 3 TODD BANDY, KIRKLAND, WA
- 4 STEVE ACACCIA, PBA DESIGNS, SAN JOSE, CA
5 & Under Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JAY BLEVINS, MOTO LIFE, KLAMATH FALLS, OR
- 2 RUSH TRAVER, GOLDCOAST RACING, SAN DIEGO, CA
- 3 LOGAN WALLACE, REDMOND, OR
- 4 WESTON WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
- 5 KNOX PHILLIPS, EMERALD VALLEY BMX TEAM, EUGENE, OR
6 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 SAMUEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 JOSHUA RITTER, MOUNT BAKER BMX, EVERSON, WA
- 3 REESE HUNT, 510 BAY AREA BMXERS, FOLSOM, CA
- 4 "LIGHTNING" LANDON NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
- 5 LEVI MAGEL, EAGLE POINT, OR
- 6 BRODY (ANIMAL) LANDEEN, GOLD COAST RACING, SANTA CLARITA, CA
- 7 WILLIAM (BRODIE) LOTHROP, HESPERIA BMX / GHP, KAILUA, HI
- 8 CHANCE HERTEL, MOTO LIFE, KLAMATH FALLS, OR
7 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DAX SCHAUGAARD, MOHAWK MAFIA, SOUTH JORDAN, UT
- 2 ROWDY RUPINSKI, 3B RACING, RTHDRUM, ID
- 3 DECLAN ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGEN, OR
- 4 SKYLER HUSE, JDR RACING, ROSEBURG, OR
- 5 BRODY PHILLIPS, EMERALD VALLEY BMX TEAM, EUGENE, OR
8 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 WILL PIERPONT, EUGENE, OR
- 2 WYATT WESTOVER, RICHLAND, WA
- 3 BRODY ELLIOTT, EMERALD VALLEY BMX, EUGENE, OR
- 4 PIERCE FEIRING, NWBMX, SALEM, OR
- 5 EVAN DAHLBERG, NWBMX, SILVERTON, OR
- 6 KASH SHANKS, PORTLAND, OR
- 7 WYATT GENTRY, MYRTLE CREEK, OR
- 8 GUNNER CUMMINGS, JDR RACING, ROSEBURG, OR
9 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 CARSON CORGIAT, 501 BAY AREA BMXERS, FOLSOM, CA
- 2 CARSON ALLEN, KB41, MONSTER ENERGY, OTIS ORCHARDS, WA
- 3 ELY WALTERS, BLACK BOX DEVO, PORTLAND, OR
- 4 DAVIAN CASPER, OUTLAW RACING, PENN VALLEY, CA
- 5 DYLAN WING, OUTLAW RACING, ROSEVILLE, CA
- 6 MATT HINZ, GOLD COAST RACING, ROCKLIN, CA
- 7 MICAH BERNABE, AUSTIN BMX, BONNEY LAKE, WA
10 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 LANE GENTRY, MYRTLE CREEK, OR
- 2 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 3 HENRIK DARAY, BEND, OR
- 4 EASTON MUENKS, RICHLAND, WA
- 5 KENNY MARTIN, FOREVER 2 WHEELS, MOUND HOUSE, NV
- 6 ISAAC GIRVIN, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 7 JAYDEN MACIAS, FACTORY LDC, SAN JOSE, CA
- 8 DAVID BROOKS, FOREVER 2 WHEELS, CARSON CITY, NV
11 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ELIJAH PHILLIPS, TEAM UPRIGHT, BEND, OR
- 2 DYLAN BOYAJEAN, SONIC BMX, J B LEWIS MCCHORD, WA
- 3 LIAM "WINDHAMMER" WINDHAMSMITH, BEND, OR
- 4 BRAXTON (B-MAN) JENSEN, MOHAWK MAFIA BMX, LEHI, UT
- 5 THOMAS STEIGER, BELFAIR, WA
- 6 QUINN STRATMAN, JDR, GRANTS PASS, OR
13 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 DYLAN HERGESHEIMER, ONE INDUSTRIES, VANCOUVER, WA
- 2 LINCOLN WEATHERS, NWBMX, SALEM, OR
- 3 COLE BERNARD, CANBY, OR
- 4 PATRICK FINLEY, KENNEWICK, WA
- 5 CONNOR STROUD, SACRAMENTO, CA
- 6 WADE STAHANCYK, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
14 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 GUNNAR LARSEN, SPRINGFIELD, OR
- 2 AIDEN HEDSTROM, JDR RACING, ROSEBURG, OR
- 3 BRYKE FAVROW, ATOMIC AIR, RICHLAND, WA
- 4 TRENTON(PEDALING RECKLESS) HERRERA, WILLITS, CA
- 5 JOSEPH SIEBERS, FOREVER 2 WHEELS, GARDNERVILLE, NV
- 6 NATHAN CAROLLO, OTM, YELM, WA
16 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JACOB BOGERT-WILSON, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 2 BLAKE HARPER, PMA, GARDNERVILLE, NV
- 3 JACKSON GRAY, AUSTIN BMX CLUB, PUYALLUP, WA
- 4 TYLER CRELLIN, MENDO MULISHA, WINDSOR, CA
- 5 JOSEPH DOUGLASS, LODI, CA
19-27 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ISAAC NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 2 JAKE SMEDSRUD, PASCO, WA
- 3 IAIN SWANSON, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
- 4 ANDREW BLAESI, ONE TRAK MIND, BONNEY LAKE, WA
28-35 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 THOMAS BROWN, MONTANA MENTAL MILITIA, BUTTE, MT
- 2 GARY FUJIOKA, KID DYNAMITE, MAPLE VALLEY, WA
- 3 RIGOBERTO SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 4 TYLER BAKER, ONE TRAK MIND, TUMWATER, WA
- 5 DYLAN RUSTVOLD, ALBUQUERQUE, NM
36-40 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RYAN BURDETTE, GARY TURNER RACING, TIGARD, OR
- 2 ROBERT MCPHERSON, CASTRO VALLEY, CA
- 3 RYAN HARDY, BIKE MASTER, LACEY, WA
41-45 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JIM HERGESHEIMER, ONE INDUSTRIES, VANCOUVER, WA
- 2 BEAU CRELLIN, MENDO MULISHA, WINDSOR, CA
- 3 SHAWN BOWERS, SPOKANE, WA
- 4 JOEL"RAD DAD" MOORE, ONE TRAK MIND/AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
46 & Over Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 DOUG CHENEY, EXTREME TEAM, SYRACUSE, UT
- 2 ANTONIO FELLOWS, DIABLOS RACING, EUGENE, OR
- 3 MIKE UNREIN, BALLISTIC BMX, LYNNWOOD, WA
- 4 STEVE ROGERS, BATTLEBORN GHP, FALLON, NV
- 5 JAMES CLANCY, F1 DESIGN, GERBER, CA
- 6 CARL PROFIT, PHANTOM DEVELOPMENT , MAGAILA, CA
- 7 WADE (MOTOMAN) HAHN, F2W. SE TERROR SQUAD, SPARKS, NV
- 8 (BIKEMASTER) BILL KNIGHT, BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
6 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ISABELLA LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 MALLORY ALDRIDGE, RBR, TERREBONNE, OR
- 3 MELANDRA STEIGER, BELFAIR, WA
- 4 EVAYA NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
7 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ANNALYSE SOLANO, ELITE BICYCLES, CITRUS HEIGHTS, CA
- 2 JADE DURFEE, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 3 ALEXA FEIRING, NWBMX, SALEM, OR
9 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ZEMIRAH PAULAZZO, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 2 ASHLEY WESNER, JET RACING, CHICO, CA
- 3 JAIDEN NICKEL, UPRIGHT/TRINITY BIKES, REDMOND, OR
- 4 KIARA TIERCE, FIERCE TIERCE, EUGENE, OR
- 5 KAYLEE (SMILIN) CASE, REDNECK BMX, KENNEWICK, WA
- 6 TESS BAILEY, BALLISTIC BMX, LAKE TAPPS, WA
- 7 EMMA YOUNG, UPRIGHT, BEND, OR
10 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SIERRA (THE DOORSLAMMER) SAMHAMMER, JET RACING, EAGLE POINT, OR
- 2 RYLIE MUNDELL, THE BIKE MASTER, PUYALLUP, WA
- 3 KIRA LANG, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
11 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JACY "CAN OPENER" MOORE, ONE TRAK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 2 MEKENNA MARTIN, JDR, GRANTS PASS, OR
- 3 SOPHIA DISANTIS, SOLIDERS OF DIRT, SPOKANE, WA
12 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRIANNA VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 2 EMILY SHARP, UPRIGHT TRINITY, OAK GROVE, OR
- 3 TAYLOR COLEMAN, SONIC BMX, PORT ANGELES, WA
13 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ALEXIS LEIJA, JET RACING, FERNLEY, NV
- 2 SIERRA ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 3 LANEY (HURRICANE) COOPER, ALPHA FACTORY TEAM, SPARKS, NV
- 4 KILEY MARTINEZ, BATTLE BORN BMX, DAYTON, NV
- 5 KENNEDY DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 6 JESSICA (WICKED) DARLING, SEATAC, WA
14 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JASMINE (PURPLE LIGHTNING) PEDERSEN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 HALLE "RED ROOSTER" PELLAND, GHY BIKES, MT VERNON, WA
- 3 KATELYN SANDSTROM, HYPER, EUGENE, OR
15-16 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ELIZABETH BOWERS, SPOKANE, WA
- 2 SKYLAR GERMYN, NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
- 3 ASHLEE VALENTINE, LAWMAN BIKES, ROCHESTER, WA
- 4 ALISA DISANTIS, SOILDERS OF DIRT, SPOKANE, WA
- 5 ALIAH FAVROW, ATOMIC AIR, RICHLAND, WA
- 6 MEGAN DECOTEAU, DIABLOS RACING, RENTON, WA
- 7 LEAH MILLS, HYPER BODYARMOR, KAILUA, HI
31-40 Women Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 (JAMMIN)JENA SAGENDORF, FALL RISK/AZ BIKE WERX, SCHENECTADY, NY
- 2 BETHANY PRICE, BLACK BOX/BASIC/FLY, MILWAUKIE, OR
- 3 SUNNY HARMESON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 4 JENNA WILLIAMS, DIABLOS RACING, VACAVILLE, CA
6 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 COREY TOWNLEY, TEAM CALCULATED, STOCKTON, CA
- 2 DREYDEN HERRERA, UPRIGHT BMX, REDMOND, OR
- 3 ETHAN (BAM BAM) BARBRE, HOLESHOT RACING, COLFAX, CA
- 4 CALEB DURKIN, J&R BICYCLE, PORT ORCHARD, WA
- 5 NICHOLAS AUSTIN, AUSTIN ACES/ANSR/ATLAS, SUMNER, WA
7 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ELI ESTENSEN, JET RACING, CHICO, CA
- 2 GAVYN FOX, MOHAWK MAFIA, HERRIMAN, UT
- 3 REGGIE VAZQUEZ, ATOMIC AIR BMX, PASCO, WA
- 4 CASH CORDEIRO, GOLD COAST RACING, CHICO, CA
- 5 DAMIEN COMEAU, AUSTIN ACES, SNOQUALMIE, WA
8 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 GAIGE GOMOLICKE, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
- 2 CHRIS FELKER, FACTORY RIFT-TANGENT, BRENTWOOD, CA
- 3 KASSIUS OWENS, BEND, OR
- 4 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, BERMUDA DUNES, CA
- 5 LUCAS TWIST, KID RACING, BAKERSFIELD, CA
- 6 KAYDEN BRIGHT, EMERALD VALLEY/NORTHWEST BMX, EUGENE, OR
- 7 CHASE PONCE, MOHAWK MAFIA BMX, ELKO, NV
- 8 TYLER COLBERN, AUSTIN BMX, TACOMA, WA
9 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 SEAN DAY, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 2 GABRIEL TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 3 QUIN DURAN, ROSEVILLE, CA
- 4 KADEN STRINGFIELD, ATOMIC AIR BMX, HERMISTON, OR
- 5 HUDSON WHITE, SONIC BMX, SEATTLE, WA
- 6 RYLEY LYNN, SOLDERS OF DIRT, OTIS ORCHARDS, WA
- 7 JASPER ALTENDORF, RRP BMX GATES, EVERETT, WA
- 8 TREVOR HOFFMAN, RIDGE BROS RACING, WILSONVILLE, OR
10 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 BRYANT (THE SNIPER) JOHNSON, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 2 JACOB HOLMES, JET RACING, FERNLEY, NV
- 3 ARYEI LEVENSON, BLACK BOX/BASIC/FLY, JACKSONVILLE, OR
- 4 CAMREN RUSSELL, ATOMIC AIR BMX, PASCO, WA
- 5 THATCHER WHITE, DEVO BLACK BOX, GRANTS PASS, OR
- 6 JOSEPH (THE MISSILE)CROMWELL, ALCHEMY RACING, BEND, OR
- 7 CYRUS RUSSELL, NORTHWEST BMX, REDMOND, OR
- 8 RAYCE REEVES, LAWMAN BIKES, RICHLAND, WA
11 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 JOSHUA TRERISE, BLACK BOX/BASIC/FLY, SHERWOOD, OR
- 2 GAGE BROWN, UPRIGHT/TRINITY BIKES, BEND, OR
- 3 MASON (LITTLE GENERAL) HALSTEAD, BATTLEBORN GHP, RENO, NV
- 4 TAVI PAULAZZO, FRACTURED CREW RACING, JACKSONVILLE, OR
- 5 (JAMMEN) JARRED THURMAN, MENDO MILITIA, WILLITS, CA
- 6 JAKE (THE SNAKE) ROBERTS, BLACKBOX BIKE SHOP, GRANTS PASS, OR
- 7 KHARI DAWSON, GHY BIKES, SEATTLE, WA
- 8 LOGAN SILVER, MENDO MULISHA, UKIAH, CA
12 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 CALEB MORTENSON, J.E.T. RACING, FERNLEY, NV
- 2 CEASAR FLORES, ELITE BICYCLES, ATWATER, CA
- 3 ZANE BADER, FAITH DRIVEN RACING, CRESWELL, OR
- 4 MIKKEL DEVORE, SPOKANE, WA
- 5 COLLIN (HAULIN COLLIN) SMITH, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
- 6 COLETON JOHNSTON, ATOMIC AIR BMX, MOSES LAKE, WA
- 7 HAYDEN BIRKLE, YESS, MT VERNON, WA
- 8 AZARIAH CARTER, SONIC BMX, SEATTLE, WA
13 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MASON MEININGER, LAWMAN BIKES, PASCO, WA
- 2 JARREN ABEL, KUWAHARA, GRAHAM, WA
- 3 JACOB CRABTREE, BATTLEBORN BMX / GHP, RENO, NV
- 4 CODY CLOUD, MOLALLA RIVER BMX, SILVERTON, OR
- 5 SKYLER (WILD CHILD) WILLIAMS, MOTO MILITIA, SALT LAKE CITY, UT
14 Expert Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 TYSIN WILLIAMS, BALLISTIC BMX, PORT ORCHARD, WA
- 2 CHANCE MILLER, RIDGE BROTHERS RACING, CANBY, OR
- 3 TRENTON "CLEOPATRA" MOORE, ONE TRACK MIND / AVENT BOMBSHELL, PORT ORCHARD, WA
- 4 JACOB COOK, UPRIGHT, HINES, OR
- 5 EJ HAGGERTY, MERIDIAN, ID
- 6 SAMMY BOWLIN, FAITH DRIVEN RACING, EUGENE, OR
- 7 RILEY ZAPPEN, THE BIKE MASTER, PORT ORCHARD, WA
- 8 JACOB ZIEGLER, T-BONE EXPRESS, BOISE, ID
15 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 RIZDIN MILLER, RIDGE BROTHERS RACING, CANBY, OR
- 2 BRANDON LOUDERMILK, FAITH DRIVEN RACING, SALEM, OR
- 3 JACOB ZOLL, LAWMAN BIKES, SEATAC, WA
- 4 HUNTER HUBBARD, 3 B RACING, COEUR D ALENE, ID
- 5 DEEGAN MCCORD, MOLALLA RIVER/3 MONKEY, MILWAUKIE, OR
- 6 NATHAN (NATE) KHOMA, 3B RACING, POST FALLS, ID
- 7 PRESTON STEVENS, BIKEMASTER, MILTON, WA
- 8 JAKE FLURY, RIDGE BROTHERS RACING, LAKE OSWEGO, OR
16 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NOAH CRAMER, HYPER BODY ARMOR, SPRINGFIELD, OR
- 2 MAX AUSTIN, TEAM MULETERRO, BOZEMAN, MT
- 3 JARRED SIMMONS, BALLISTIC BMX, TACOMA, WA
- 4 TAYLOR PETERSEN, HYPER BODYARMOR, EUGENE, OR
17-18 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 RICHARD MOORE, WEST COAST BMXERS, GRANTS PASS, OR
- 2 COLEBY HOWELL, KID DYNAMITE, KELSO, WA
- 3 TY BENSON, RIDGE BROTHERS RACING, MOLALLA, OR
- 4 CODY LIVINGSTON, T-BONE EXPRESS, BOISE, ID
- 5 BRANDON COLE, SHERWOOD, OR
19-27 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JOHN NELSON, KUWAHARA, SELAH, WA
- 2 JORDAN CASEBEER, REBELLION IND, EUGENE, OR
- 3 OWEN PATERA, GHY BIKES, ORTING, WA
- 4 SAMMY DANIELS, HILLSBORO, OR
- 5 JORDAN YANO, BEAMERS BMX, CALDWELL, ID
- 7 GARRETT (THE GUNSHOT) NORTHINGTON, 3B RACING, HAYDEN, ID
- 7 NATHAN ALPERS, MOLLALA RIVER/ELEPHANT GRAPHIX, EUGENE, OR
28-35 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DAVID MCCANCE, BALLISTIC BMX, SEATTLE, WA
- 2 RYAN SIRES, PORTLAND, OR
- 3 JUSTUS ANDERSON, THE BIKE MASTER, BONNEY LAKE, WA
36-40 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 ADAM TREADWELL, BLACK BOX/BASIC/FLY, MEDFORD, OR
- 2 JASON ONDELL, BMXTC, TACOMA, WA
- 3 JACK DEYOUNG, G.H.Y. BIKES, SEATTLE, WA
- 4 JAY DURAN, BALLISTIC BMX, OMAK, WA
41-45 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRENT LEE, BMXTC/SOTACMICROMART, UNIVERSITY PLACE, WA
- 2 JAY MOSCONE, EUGENE, OR
- 3 ERIC FILLEY, GEARHART, OR
46 & Over Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CHRIS OLNEY, VEGAS BMX WORX, PORTLAND, OR
- 2 GREG TURNAGE, NORTHWEST BMX SIDISHOES, BEAVERTON, OR
- 3 DARREN SIMMONS, FUBR, TACOMA, WA