Local Race Single
October 08, 2016
- Registration Begins: 12:00 p.m.
- Registration Ends: 1:30 p.m.
- Race Time: ASAP
- Description: Last Race
Race Results
Race Date: 2016-10-08
Rider Results
Rider Results
District / 3 Balance / Bike
- 1 KAIDEN WAGNER
- 2 EATHYN MONESMITH
- 3 CARLEE RILEY
- 4 LILLIAN RICE
- GAVYN MONESMITH
District / 13-14 Girls / Cruiser
- 1 CASEY HURLEY
- 2 ABIGAIL HAYWOOD
- 3 REAGAN RICE
District / 36-40 Women / Cruiser
District / 8 / Cruiser
- 1 JASON STERLING
- 2 MATHEW HAYWOOD
- 3 TALAN SLACK
District / 10 / Cruiser
- 1 GARRETT LASURE
- 2 REX ARNOLD
- 3 HEATH BLAIR
District / 13 / Cruiser
- 1 SOLOMON GOODWIN
- 2 ELIJAH MANN
- 3 JOSHUA STERLING
- JJ HOPPER
District / 26-30 / Cruiser
- 1 SCOTT WEBB
- 2 JASON COLEMAN
- 3 WAYNE ROON
- JACOB GREEN
District / 41-45 / Cruiser
- 1 KRIS LASURE
- 2 DAN HURLEY
- 3 RAY BLAIR
District / 46-50 / Cruiser
- 1 BRIAN SCHULZ
- 2 JIMMIE MCCATHERN
- 3 CARL HUBBELL
District / 6 / Novice
- 1 KANE CLINGERMAN
- 2 KADEN LUNDGREN
- 3 HUNTER POPENFOOSE
- 4 MAXWELL LEVEQUE
- KEAGAN WALLACE
District / 7 / Novice
- 1 NATHAN RILEY
- 2 ISAIAH MEDINA
- 3 ETHAN SCHWARTZ
District / 10 / Novice
- 1 KENDALL GIBSON
- 2 LOGAN HUSSUNG
- 3 NATHAN JOHNSON
- TYLER GIBSON
District / 12 / Novice
- 1 SPENSER WALLACE
- 2 ADAM ZIEGEL
- 3 BRADEN HORNSTEIN
- ETHAN GIBSON
District / 41-45 / Novice
- 1 JASON PUTERBAUGH
- 2 CHRISTIAN SHAFFER
- 3 SCOTT LEVEQUE
- 4 MATTHEW BALLARD
- 5 ERIC ZIEGEL
- CARL HUBBELL
District / 7 / Intermediate
- 1 COOPER WEIRICK
- 2 LANDON SLACK
- 3 REAGAN RICE
District / 8 / Intermediate
- 1 BENJAMIN LEVEQUE
- 2 NEVIN WHITE
- 3 COLE ESTADT
District / 10 / Intermediate
- 1 ISABELLA SHIPPEN
- 2 JASE BOWERS
- 3 SAMUEL MARASCO
- 4 WESLEY MILLER
- HEATH BLAIR
District / 13 / Intermediate
- 1 MAXWELL MILLER
- 2 AUSTIN MARTIN
- 3 CAYDEN EADS
- TYLER MONESMITH
District / 15 / Intermediate
- 1 COLTEN KING
- 2 CAMERON CONNETT
- 3 JACOB EADS
- JACOB MONESMITH
District / 19-27 / Intermediate
- 1 TREVOR ELLIS
- 2 PAUL BICKEL
- 3 BRAIDEN EHLE
- JACOB GREEN
District / 41-45 / Intermediate
- 1 JASON COLEMAN
- 2 MICAH HATCHETT
- 3 JOHN ENTLEY
- 4 LEWIS GREGG
- 5 JERRY WHITE
- RAY BLAIR
District / 15-16 / Girls
- 1 EMILY PACHECO
- 2 CASEY HURLEY
- 3 MAYCEE NIX
District / 41 & Over / Women
- 1 CARMEN NELSON
- 2 JESSICA BISSON
- 3 LIZA ARNOLD
District / 8 / Expert
- 1 JASON STERLING
- 2 MATHEW HAYWOOD
- 3 CONNOR CLARK
District / 10 / Expert
- 1 GARRETT LASURE
- 2 WYATT CLARK
- 3 LUCAS BALLARD
- REX ARNOLD
District / 12 / Expert
- 1 JOSHUA STERLING
- 2 CHASE MANUEL
- 3 JJ HOPPER
District / 15 / Expert
- 1 SOLOMON GOODWIN
- 2 COLIN NIEWALD
- 3 ELIJAH MANN
Social