Local Race Single
October 25, 2014
- Registration Begins: 10:00 AM
- Registration Ends: 11:00 AM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: Single Point Race
Race Results
Race Date: 2014-10-25
Rider Results
Rider Results
District / 7 & Under / Cruiser
- 1 JAYCE RYAN
- 2 MASON JACQUIER
- 3 DANICA BAILEY
- JOSEPH LAURIE
District / 9 / Cruiser
- 1 TYLER BAILEY
- 2 MASON BRUNS
- 3 EVAN GLENWRIGHT-ROBERTS
- 4 PETER LAURIE
- BEN CHRISTENSEN
District / 26-30 / Cruiser
- 1 RYAN BOGLI
- 2 RYEN MULLEN
- 3 RANDY VINCENT
- MATTHEW COTE
District / 41-45 / Cruiser
- 1 MARCO P MEDEIROS
- 2 PATRICK MCDONNELL
- 3 ROBERT DELAMARE
District / 6 / Novice
- 1 NOAH HOLLAND
- 2 SETH GLENWRIGHT-ROBERTS
- 3 CLIVE MOSCUZZA
- 4 ELENA CURTIS
- KAYDENCE MORRIS
- JUSTIN DONAHUE
District / 7 / Novice
- 1 COLIN WILLIAMS
- 2 LYRA MOSCUZZA
- 3 JAYDEN REGO
- 4 MASON MARCHESSAULT
- JESSE HOPKINS
District / 9 / Novice
- 1 MATEO VERNON
- 2 HAYDEN MACDONALD
- 3 KALEB MARCOU
- 4 ETHAN DELGROSSO
- BRENDAN BYERS
District / 11 / Novice
- 1 XANDER LANCEY
- 2 CODY PELTIER
- 3 ROY RUSK
- AIDEN COON
District / 12 / Novice
- 1 TIMOTHY ROBINSON
- 2 KIRSTEN MCDONNELL
- 3 KATELYN PAINE
District / 36-40 / Novice
District / 7 / Intermediate
- 1 DANICA BAILEY
- 2 JOSEPH LAURIE
- 3 NOAH ANDERSEN
- 4 CHARLES GROVER
- 5 AIDEN GROVER
- 6 JACKSON MCLAUGHLIN
- MARY SLOAN
District / 9 / Intermediate
- 1 EVAN GLENWRIGHT-ROBERTS
- 2 LIAM READ
- 3 BEN CHRISTENSEN
- 4 PETER LAURIE
- JACOB FAUNCE
District / 10 / Intermediate
- 1 TYLER BAILEY
- 2 ZANDER POTTER
- 3 DOMINIC CHAPUT
- 4 MATTHEW ROBINSON
- 5 LIAM KNOTT
- 6 CHRISTIAN RUSSELL
- 7 CONNOR MANNION
- PIERCE CURTIS
District / 12 / Intermediate
- 1 JARED PIMENTAL
- 2 SEAN STRATE
- 3 LOUIS MASSONI
District / 13 / Intermediate
- 1 GREGORY SKOROHOD
- 2 SEAN LAMBERT
- 3 ERIC CASTRO
District / 15 / Intermediate
- 1 NICHOLAS LELAND
- 2 ALEC ROMAN
- 3 HAYDEN BRUINS
- 4 KURTIS ANDERSON
- LYDIA CLARKIN
District / 8 / Expert
- 1 MASON BRUNS
- 2 KYLE MCDONNELL
- 3 MASON JACQUIER
- JAYCE RYAN
District / 11 / Expert
- 1 WILLEM LEBELLE
- 2 NICOLAS HIBERT
- 3 RYAN KOMSSI
District / 13 / Expert
- 1 ALEXANDER POOLE
- 2 DEVLIN ANDREWS
- 3 MATTHEW ROWE
- 4 JEREMIAH TAYLOR
- JOSH FAUNCE
District / 15 / Expert
- 1 FRANK PEREZ
- 2 NOAH BOYNTON
- 3 DEAN ZEBIAN
- COLE HATHAWAY
District / 17-18 / Expert
- 1 NICHOLAS LAMBERT
- 2 WARREN ORTELT
- 3 JOEL CULLEN
District / 28-35 / Expert
District / 46 & Over / Expert
- 1 JAMES LEBELLE
- 2 JEFFERY BRUN
- 3 KEVIN SHARPE
Social