Local Race Single
February 15, 2014
- Registration Begins: 5:00 PM
- Registration Ends: 6:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: This race is to replace the race cancelled on 1/30/14
Race Results
Race Date: 2014-02-15
Rider Results
Rider Results
District / 13 / Cruiser
- 1 KYLE PRUDHOMME
- 2 CEDRIC CADE
- 3 EZEKIEL DIXON
District / 15 / Cruiser
- 1 JACOB STATEN
- 2 CHASE LOPEZ
District / 36-40 / Cruiser
- 1 JASON SIMPSON
- 2 JOSHUA DOTY
- 3 GASTON PAREDES
- LEONARDO M APARICIO
District / 41-45 / Cruiser
- 1 LYLE SHIFFER
- 2 CHRIS FRANKE
- 3 CRAIG GRANT
District / 5 & Under / Novice
- 1 JOEY BROWN
- 2 DEXTER PETERSEN
- 3 KAWAI KAAHEA
- 4 FRANKIE SALAZAR
- 5 COLTON FINDLEY
- 6 ANDREW GUEVARA
- 7 JAXTEN PALMER
- 8 SAGE STOVALL
- CRUZ FLORES
- DALLAS SALAZAR
District / 7 / Novice
- 1 DUSTIN PERRY
- 2 RYLEE HAYES
- 3 JADYN BROWN
District / 8 / Novice
- 1 HELEN RAMOS
- 2 SHANE ALEXANDER
- 3 MASON PERRY
District / 10 / Novice
- 1 JACKSON SIBLEY
- 2 TYLER BALL
- 3 JON N GARDNER
- 4 BROOKLIN RAIN LUCERO
- JOSEPHINE PAREDES
District / 12 / Novice
- 1 JACOB SIBLEY
- 2 JORDAN ALVARENGA
- 3 BREANNA PRUDHOMME
- RYAN STATEN
District / 6 / Intermediate
District / 7 / Intermediate
- 1 YORGI PICCART
- 2 CALEB PETERSEN
- 3 JOAQUIN ESTRADA
- 4 EAGAN BLANCHARD
- RORY BRAMMER
District / 13 / Intermediate
- 1 MATTHEW PINO
- 2 CALEB DILLASHAW
- 3 ANTHONY BABER
District / 14 / Intermediate
- 1 ANDY HOLLAND
- 2 NATHANIEL RODRIGUEZ
- 3 ALEXIS GOJKOVICH-GARDNER
District / 41-45 / Intermediate
- 1 CARL DILLASHAW
- 2 DAVID DASTA
- 3 MARK JOHNSON
- CODY KAAHEA
District / 10 / Girls
- 1 HAILEY GOUDIE
- 2 ALLISON JOHNSON
- 3 JASMINE SMITH
District / 12 / Girls
- 1 LAUREN LOPEZ
- 2 KAITLYN JOHNSON
- 3 JORDYN BLANCHARD
District / 7 / Expert
- 1 MORDECHAI YADEGAR II
- 2 BRYLYN GUEVARA
- 3 TRENT BAILEY
District / 8 / Expert
- 1 BRAEDEN GUEVARA
- 2 CEDRIC CADE
- 3 LANDON MARTIN
- 4 SETH STOVALL
- 5 HAYDEN FINDLEY
- BLAKE GOUDIE
District / 10 / Expert
- 1 JADINE YOUNG
- 2 ANGEL MONTOYA
- 3 BRENDAN JOHNSON
District / 11 / Expert
- 1 TANNER JOHNSON
- 2 JUSTIN URELLO
- 3 CHRISTOPHER MOTT
- SEAN KNEMEYER
District / 13 / Expert
- 1 TROY BLACK
- 2 BRYCE HOLLY
- 3 KYLE PRUDHOMME
- 4 RYAN PARRIERA
- HANS BABER
District / 14 / Expert
- 1 JARED BLANCHARD
- 2 DYLAN MARQUIS
- 3 DYLAN DEARING
District / 15 / Expert
- 1 JACOB STATEN
- 2 KODY KOCH
- 3 LEONARDO APARICIO
- JOHNNY ALVARENGA
District / 19-27 / Expert
- 1 MAKIEVA HOPSON
- 2 JASON KULLMAN
- 3 VINCE BELT
Social