Local Race Single
March 27, 2014
- Registration Begins: 6:00 PM
- Registration Ends: 7:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
-
There is no description for this race.
Race Results
Race Date: 2014-03-27
Rider Results
Rider Results
District / 12 / Cruiser
- 1 ROMAN JAWORSKY
- 2 COLIN JOYCE
- 3 TANNER JOHNSON
- EZEKIEL DIXON
District / 41-45 / Cruiser
- 1 JASON SIMPSON
- 2 JACOB STATEN
- 3 LYLE SHIFFER
- 4 BRIAN DINGMAN
- TIM EASTEP
District / 5 & Under / Novice
- 1 KELLEN HARDY
- 2 DOMINIC MANCINI
- 3 FRANKIE SALAZAR
- 4 LEONIDAS OWEN
- 5 DEEGAN BISBEE
- 6 JAXTEN PALMER
- 7 GUNNER SANTORO
- 8 COLTYN MORGAN
- JAYLEIGH PALMER
- CRUZ FLORES
- DALLAS SALAZAR
- KAYDEN LEWIS
District / 6 / Novice
- 1 COLE CONCOBY
- 2 RYLEE HAYES
- 3 RYDER ANTILL
- 4 JACE LOCKS
- 5 KAWAI KAAHEA
- CALE JARVIS
District / 7 / Novice
- 1 GAVIN MUNDING
- 2 ETHAN HANSEN
- 3 DUSTIN PERRY
- 4 JADYN BROWN
- BROOKLYN BOWERS
District / 8 / Novice
- 1 DRAKE BISBEE
- 2 LOGAN THOMPSON
- 3 LUKE RASMUSSEN
- 4 HELEN RAMOS
- 5 CHLOE KANIRIE
- 6 SHANE ALEXANDER
- TYSON BELEN
District / 9 / Novice
- 1 KADEN REIF
- 2 KAYDIE LEWIS
- 3 MASON PERRY
- GIANNA EASTEP
District / 11 / Novice
- 1 MEGAN HAYES
- 2 BROOKLIN RAIN LUCERO
- 3 GAVIN MAES
- 4 AUBRIE YOST
- LUZELENA J APARICIO
District / 12 / Novice
- 1 BRYAN FERNANDEZ
- 2 CHRISOPHER MANN
- 3 MATTHEW PETERSON
- 4 BRYCE KROMINGA
- 5 GRANT WAID
- 6 BREANNA PRUDHOMME
- TYLER GOODWIN
District / 28-35 / Novice
- 1 BRETT STEED
- 2 NOE VAZQUEZ
- 3 CODY KAAHEA
District / 6 / Intermediate
- 1 CASSHE HOPSON
- 2 BLAKE SMITH
- 3 COOLEY CAMPBELL
- JOEY BROWN
District / 7 / Intermediate
- 1 YORGI PICCART
- 2 AARON TAYLOR
- 3 GAVIN DUGAN
- RORY BRAMMER
District / 9 / Intermediate
- 1 KALE CROTTS
- 2 NATHANIEL EAST
- 3 JON N GARDNER
- CHANCE SMITH
District / 14 / Intermediate
- 1 CHRISTIAN KROMINGA
- 2 ANDY HOLLAND
- 3 NATHANIEL RODRIGUEZ
- ALEXIS GOJKOVICH-GARDNER
District / 10 / Girls
- 1 LAUREN LOPEZ
- 2 ALLISON JOHNSON
- 3 KAITLYN JOHNSON
- 4 DYMINIQUE CRICHTON
- CLARISSA PIERCE
District / 7 / Expert
- 2 MASON SNOW
- 3 PAUL LIVERMORE
- JASMINE SMITH
District / 9 / Expert
- 1 BRAYDEN LOZADA
- 2 BRENDAN JOHNSON
- 3 MORGAN LUCERO
District / 10 / Expert
- 1 JADINE YOUNG
- 2 BRANDON CORR
- 3 CONNOR KANIRIE
District / 11 / Expert
- 1 TANNER JOHNSON
- 2 QUINTIN KLANDERUD
- 3 CHRISTOPHER MOTT
District / 12 / Expert
- 1 ROMAN JAWORSKY
- 2 COLIN JOYCE
- 3 SEAN KNEMEYER
- ANTHONY BABER
District / 13 / Expert
- 1 RYAN PARRIERA
- 2 BRYCE HOLLY
- 3 HANS BABER
District / 14 / Expert
- 1 GARY PIERCE
- 2 DYLAN MARQUIS
- 3 JARED BLANCHARD
- 4 IAN BLAKEY
- DYLAN DEARING
District / 15 / Expert
- 1 JACOB STATEN
- 2 CHASE LOPEZ
- 3 TANNER CRISAFI
- 4 TREVOR OWENS
- LEONARDO APARICIO
District / 16 / Expert
- 1 MAKIEVA HOPSON
- 2 JUSTIN KLANDERUD
- 3 JOSHUA WILLIAMS
- 4 RAYMOND MARTINEZ
- 5 LAUREN PIERCE
- 6 PARKER MARX
- 7 TURSTON LAPLANTE
- DAWSON LIVINGSTON
District / 19-27 / Expert
- 1 KYLER MIFFLIN
- 2 DEIONDRE CRICHTON
- 3 CORY WELLS
District / 41-45 / Expert
- 1 DANIEL GALUSHA
- 2 RAY SNOW
- 3 GARY PIERCE
- 4 MARK JOHNSON
- ERIC SMITH
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 MARY SHIFFER
- 2 BREANNA PRUDHOMME
- 3 TWYLA COOK
- 4 DAWNNE SMITH
- BRIDGET PIERCE
Social