Standard Single Single
May 03, 2018
- Registration Begins: 6:00 PM
- Registration Ends: 7:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: Class or Cruiser 10.00 Striders 5.00
Race Results
Race Date: 2018-05-03
Rider Results
Rider Results
District / 10 Girls / Girls
- 1 EVA LIVERMORE
- 2 BELLA BRAICA
- 3 BAILEY WALLER
District / 10 Intermediate / Inter
- 1 SOREN OREN
- 2 KARL FOWLER
- 3 LAILA ALONSO
District / 10 Novice / Novice
- 1 JOSEPH REYES
- 2 ANNALISE HILL
- 3 SIENA JOI
- 4 ANTHONY REYES
- JAMIE OREN
District / 11 Cruiser / Cruiser
- 1 PAUL LIVERMORE
- 2 BODHI WILSON
- 3 PRESLIE GOULD
District / 11 Expert / Expert
- 1 PAUL LIVERMORE
- 2 CHRIS EVANS
- 3 AJ AGRICOLA
- 4 LIAM MANDERSCHEID
- SAVANNA STOKES
District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike
- KAMDEN COOPER
- LUSCIAN EVERETT
- MADDEN MCCORMICK
- CAIN BUZZARD
District / 12 Expert / Expert
- 1 DONOVAN WRIGHT
- 2 BRAYDEN LOZADA
- 3 CHLOE VILLA
District / 12 Intermediate / Inter
- 1 GUNNAR FUSON
- 2 GRACIE MANDERSCHEID
- 3 ROBBY PHILLIPS
- HENRY GABRIEL
District / 12 Novice / Novice
- 1 RICHARD RODELA
- 2 JAYDEN ORTIZ
- 3 SHANE ALEXANDER
District / 13 Expert / Expert
- 1 CODY DILLASHAW
- 2 KEVIN CAMEJO
- 3 JADEN GERTZ
District / 14 Cruiser / Cruiser
- 1 MICHAEL BERG
- 2 AUSTIN MCLENDON
- 3 BRENDAN JOHNSON
- 4 MCKAYLA WILSON
- JASON ALONSO
District / 14 Intermediate / Inter
District / 15-16 Girls / Girls
- 1 MEGAN HAYES
- 2 LILY SHERMAN
- 3 ALLISON JOHNSON
- 4 MCKAYLA WILSON
- AUBRIE YOST
District / 15 Expert / Expert
- 1 DAWSON GREMORE
- 2 CHRISTOPHER MOTT
- 3 SEAN BOYLAN
- TANNER JOHNSON
District / 26-35 Novice / Novice
- 1 JAKE YARDLEY
- 2 ARIZONA DALMAN
- 3 APOLLO WADE
District / 36-40 Expert / Expert
- 1 HANS BABER
- 2 MARK JOHNSON
- 3 MICHAEL SEIMEARS
District / 3 Balance Bike / Bal. Bike
- DIESEL CAUDILL
- DUKE CAUDILL
- GRANT YARDLEY
- SKYE JACKSON
- KINLEY OLIVER
- JAMES CHRISTENSEN
- RIXTON PERRI
District / 4 Balance Bike / Bal. Bike
- YANBO HUANG
- NOLAN BEVERS
- JAMES STEVENS
District / 5 & Over Balance Bike / Bal. Bike
- COLLYNS MCCORMICK
- TIANQI JIANG
District / 5 & Under Intermediate / Inter
- 1 CACHE MALAN
- 2 REED HAYES
- 3 LOGAN HADLEY
District / 5 & Under Novice / Novice
- 1 BRODY DUNN
- 2 ASHTON HAYES
- 3 YANBO HUANG
- 4 GRAYSON NOVAK
- 5 STETSON YARDLEY
- 6 RYDER WADE
- JACEY STOKES
District / 6 Intermediate / Inter
- 1 JAGGER SEIMEARS
- 2 WESTON LUXENBURG
- 3 ZOOEY ESPLIN
District / 6 Novice / Novice
- 1 ZAIDEN BOWMAN
- 2 LILY THORNTON
- 3 JEREMIAH REYES
District / 7 Intermediate / Inter
- 1 WESTON PEARSON
- 2 RYDER HAMILTON
- 3 GABBY MOORE
District / 8 Girls / Girls
- 1 PRESLIE GOULD
- 2 MIKAYLA LEBARON
- 3 ZOEY BARNES
District / 8 Novice / Novice
- 1 DEREK ORTIZ
- 2 KALEB NYE
- 3 KAYDEN HEMPHILL
- 4 JUSTIN HENDRY
- JAMES WEBB
District / 9 Expert / Expert
- 1 CORY LEBARON
- 2 KELLEN HARDY
- 3 BODHI WILSON
- 4 ETHAN RAYMOND
- TUCKER SEIMEARS
District / 9 Intermediate / Inter
- 1 RILEY THORNTON
- 2 SHASTA WILLETT
- 3 IZAAK FUSON
- DASH DUMLER
Social