Standard Single Single
October 19, 2017
- Registration Begins: 6:00 PM
- Registration Ends: 7:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: Single Point Local Races Class or Cruiser 10.00 Striders 5.00
Race Results
Race Date: 2017-10-19
Rider Results
Rider Results
District / 4 Balance Bike / Bal. Bike
- PAYTON GAEDE
- DOMINIC CELESTE
- KAILEA RASMUSSEN
- DEVYN HARDINGER
- CHASE GASSER
District / 3 Balance Bike / Bal. Bike
- JACEY STOKES
- REED HARDINGER
- HAYDEN PIPLIC
- RIVER RICE
- CASEY PIPLIC
- GIADA CELESTE
- DESTINY HERNANDEZ
District / 15 Cruiser / Cruiser
- 1 AUSTIN MCLENDON
- 2 JUSTIN URELLO
- 3 DEVIN GOSNELL
- PAUL LIVERMORE
District / 5 & Under Novice / Novice
- 1 WESTON LUXENBURG
- 2 CACHE MALAN
- 3 ASHTON HAYES
- 4 ABLE RYAN
- 5 BRIGGS ANDERSON
- PARKER HARDY
District / 7 Novice / Novice
- 1 DASH DUMLER
- 2 BRODY PIERCE
- 3 KADEN THOMS
- 4 JUSTIN HENDRY
- LONDON HESTER
District / 8 Novice / Novice
- 1 IRIS HERNANDEZ
- 2 SHAWN GRIEGO
- 3 DEEGAN KENDRICK
- MASON HILTON
District / 11 Novice / Novice
- 1 RICHARD RODELA
- 2 JAMESON HUNT
- 3 RAYMOND SMITH
- DAISY HERNANDEZ
District / 12 Novice / Novice
- 1 MICHAEL GARSIDE
- 2 ROBBY PHILLIPS
- 3 JORDAN DIPASQUALE
District / 15 Novice / Novice
- 1 CARTER HENDRICKS
- 3 BRIGHTEN WHITE
District / 5 & Under Intermediate / Inter
- 1 JAGGER SEIMEARS
- 2 LOGAN HADLEY
- 3 REED HAYES
District / 7 Intermediate / Inter
- 1 NOAH WALLER
- 2 JAYDEN HUNT-MANSFIELD
- 3 RYDER HAMILTON
- 4 CHASE LACKEY
- EDDIE RYAN
District / 8 Intermediate / Inter
- 1 ETHAN RAYMOND
- 2 CHRISTIAN KELLEY
- 3 BRANDON AGUILAR
- 4 PRESLIE GOULD
- RILEY THORNTON
District / 10 Intermediate / Inter
- 1 DAKOTA HESTER
- 2 BAILEY WALLER
- 3 SORRELL JAMES
- 4 KARL FOWLER
- GARY LANGE
District / 12 Intermediate / Inter
- 1 JADEN GERTZ
- 2 REESE HEATH
- 3 ERNESTO HERNANDEZ
District / 46 & Over Intermediate / Inter
- 1 BRADY MCPHERSON
- 2 JASON KULLMAN
- 3 BRANDONSCOTT WILLIAMS
- ALLEN KIDWELL
District / 10 Girls / Girls
- 1 SAVANNA STOKES
- 2 BROOKLYN BOWERS
- 3 RYLEE HAYES
- 4 EVA LIVERMORE
- JAYDYN FORD
District / 8 Expert / Expert
- 1 CORY LEBARON
- 2 KELLEN HARDY
- 3 KHI NUNNO
- 4 SAGE STOVALL
- TREVIN PIXLEY
District / 10 Expert / Expert
- 1 DEVIN GOSNELL
- 2 PAUL LIVERMORE
- 3 GAVIN DUGAN
- 4 LIAM MANDERSCHEID
- 5 AJ AGRICOLA
- TUCKER SEIMEARS
District / 12 Expert / Expert
- 1 CHRIS EVANS
- 2 DONOVAN WRIGHT
- 3 JUSTIN REIMER
- CHLOE VILLA
District / 14 Expert / Expert
- 1 MAXWELL WRIGHT
- 2 SEAN BOYLAN
- 3 TYSON HOSMANN
- ERIC KIDWELL
District / 17-18 Expert / Expert
- 1 DAWSON GREMORE
- 2 HANS BABER
- 3 TANNER JOHNSON
- 4 CODY FRANCIS
- LOGAN KRAFT
Social