Standard Single Single
May 11, 2017
- Registration Begins: 6:00 PM
- Registration Ends: 7:00 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: Single Point Local Races Class or Cruiser 10.00 each Striders 5.00
Race Results
Race Date: 2017-05-11
Rider Results
Rider Results
District / 4 Balance Bike / Bal. Bike
- CHASE GASSER
- JEFF BUCCIARELLI
District / 3 Balance Bike / Bal. Bike
- RIVER RICE
- CHASE CARTER
- PARKER HARDY
- BRYCE LUJAN
- HAYDEN PIPLIC
- DYLAN SWAIM
- PAYTON GAEDE
- CASEY PIPLIC
- GERI HOLLINGSWORTH
- PARKER RENNAKER
- BRAXTON BARNUM
- JAYDEN WOOLBRIGHT
- BRIXTON RODRIGUEZ
District / 1-2 Balance Bike / Bal. Bike
- AUSTIN HUTTENLOCKER
- WILLIAM HAELLE
- GREYSON MARKY
- MAVERICK MCCOY
District / 13-14 Girls Cruiser / Girls Cruiser
- 1 MCKAYLA WILSON
- 2 AUBRIE YOST
- 3 LILEE ROWLEY
- MELISSA BRAY
District / 12 Cruiser / Cruiser
- 1 TANNER JOHNSON
- 2 KYLE PRUDHOMME
- 3 KEVIN CAMEJO
- 4 AARON TAYLOR
- BODHI WILSON
District / 5 & Under Novice / Novice
- 1 ZOEY BARNES
- 2 REED HAYES
- 3 ASHTON HAYES
- 4 TRU TYLER
- 5 CAYDEN CORCORAN
- 6 ALDENORA WHITE
- 7 HALLEY HAELLE
- BRAXTON BARNUM
District / 8 Novice / Novice
- 1 CHRISTIAN KELLEY
- 2 MASON CRUTCHER
- 3 CHASE LACKEY
- CONNOR MCGOWAN
District / 10 Novice / Novice
- 1 TYLER FLIPPIN
- 2 SORRELL JAMES
- 3 VANCE BOWERMAN
- DAKOTA HESTER
District / 11 Novice / Novice
- 1 TREVOR REES
- 2 CALLIE MORGAN
- 3 JESSICA REIMER
District / 16 Novice / Novice
- 1 NICK MOSS
- 2 MICHAEL SEIMEARS
- 3 THOMAS LOBEL
- 4 CARTER HENDRICKS
- RYAN STATEN
District / 6 Intermediate / Inter
- 1 JAYDEN HUNT-MANSFIELD
- 2 JAGGER SEIMEARS
- 3 LEVI SWAIM
District / 9 Intermediate / Inter
- 1 CHANCE HESTER
- 2 TOMMY DEARING
- 3 ETHAN MAY
District / 10 Intermediate / Inter
- 1 EZRA STEVENSON
- 2 HENRY GABRIEL
- 3 MATTHEW BORUNDA
District / 11 Girls / Girls
- 1 CHLOE VILLA
- 2 LILEE ROWLEY
- 3 RYLEE HAYES
District / 14 Girls / Girls
- 1 MEGAN HAYES
- 2 ALLISON JOHNSON
- 3 AUBRIE YOST
- EMMA FRANCZAK
District / 8 Expert / Expert
- 1 CORY LEBARON
- 2 KHI NUNNO
- 3 KELLEN HARDY
District / 10 Expert / Expert
- 1 MICHAEL MENDEZ
- 2 CHRIS EVANS
- 3 COLE CONCOBY
- 4 GAVIN DUGAN
- 5 AARON TAYLOR
- 6 LIAM MANDERSCHEID
- JUSTIN REIMER
District / 11 Expert / Expert
- 1 BRAEDEN GUEVARA
- 2 DONOVAN WRIGHT
- 3 BRAYDEN LOZADA
District / 14 Expert / Expert
- 1 DAWSON GREMORE
- 2 ANGEL MONTOYA
- 3 DEVEN STOLK
- KEVIN CAMEJO
District / 16 Expert / Expert
- 1 MATTHEW PINO
- 2 HANS BABER
- 3 CODY FRANCIS
Social