Race Results
Race Date: 2008-09-09
Rider Results
Rider Results
District / 12 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 RICARDO SMITH
- 3 ALEX MILNES
- 4 JAMES KRAHN
- SPENCER SCHMIDT
District / 36-40 / Cruiser
- 1 RICHARD LONEY
- 2 BRADLEY LETKEMAN
- 3 DEAN KNOPF
- 4 NASH COLLEE
- 5 MARK FOSTER
- ORVILLE MATTIES
District / 5 & Under / Novice
- 1 TANNER BROWN
- 2 JORDON KNOPF
- 3 TYLER HAMILTON
- 4 KARL URQUHART
- 5 CONNOR HAMILTON
- 6 MICHEAL CURRIE
- 7 TEEGAN DESCHAMPS
- 8 HARRISON KEAST
District / 6 / Novice
- 1 GAVIN MEDEMA
- 2 ERIK URQUHART
- 3 CARTER GILLESPIE
District / 7 / Novice
- 1 SOFIE LOVELADY
- 2 RANDALL TOOP
- 3 TY BECKETT
- ETHAN KERR
District / 9 / Novice
- 1 JUSTIN DALZELL
- 2 SAMANTHA HEAD
- 3 DAKOTA KIENLEIN
- 4 KOLTEN JOHNSON
- JAKE SPENCE
District / 10 / Novice
- 1 LANDON MATTIES
- 2 CAMERON JONES
- 3 DAYCE KNOPF
District / 11 / Novice
- 1 RILEY MANAHAN
- 3 BROOKE TOOP
District / 14 / Novice
- 1 DRAKE KOSICK
- 2 TYE KURY
- 3 MICHAEL SCHWEMLER
- AMY HUBER
District / 6 / Intermediate
- 1 JON MORLEY
- 2 CAYDEN HAMMING
- 3 DAWSON LUCHENE
- 4 Not a Current Member
- TYE KRAUSE
District / 7 / Intermediate
- 1 ZOE WILLIAMS
- 2 KEENON JEBERG
- 3 THEO CULLEN
- 4 JARED FITT
- ISYK LEE
District / 8 / Intermediate
- 1 NATALIE SCHMIDT
- 2 JAMES NEVILLE
- 3 Not a Current Member
- 4 LENNOX WINSLOW
- 5 NOAH COOPER
- NOLAN CUMMINGS
District / 9 / Intermediate
- 1 CONNOR MANAHAN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 LIAM CULLEN
District / 11 / Intermediate
- 1 JARED OBERNDORF
- 2 DALE COOPER
- 3 JAYDAN TODMAN
- 4 HADYN BROWN
- COLTON CROWDER
District / 19-27 / Intermediate
- 1 MANI KAWAGUCHI
- 2 MATT MCCORMACK
- 3 CODY STINN
- 4 GAGE COLLINS
- 5 SHANDA HILL
- NASH COLLEE
District / 8 / Expert
- 1 IAN KNOPF
- 2 BRENDEN RUSSELL
- 3 JARED HILDEBRANDT
- 4 LANDON FITT
- 5 CLAYTON HAMMING
- CARSON HAMMING
District / 9 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 CASEY KEAST
- 3 TYLER RIVA
District / 10 / Expert
- 1 PARKER SIMSON
- 2 JAROD STOWELL
- 3 SPENCER SCHMIDT
- JAKOB GRAFTON
District / 12 / Expert
- 1 ALEX MILNES
- 2 JOE FINAMORE
- 3 JAMIE BOTTERILL
District / 14 / Expert
- 1 COLIN HILDEBRANDT
- 2 JAYDAN MCBLAIN
- 3 COLTEN STOWELL
District / 15 / Expert
- 1 CONNOR MCCORMACK
- 2 BRENDEN DAVIES
- 3 DEVIN WADSWORTH
District / 26-30 Girls / Cruiser
- 1 SHANDA HILL
- 2 NATALIE SCHMIDT
- 3 ZOE WILLIAMS
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 LEANNE BOTTERILL
- 3 CATHERINE RUSSELL
District / 9 & Under / Cruiser
- 1 IAN KNOPF
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 CLAYTON HAMMING
- CARSON HAMMING
Social