Race Results
Race Date: 2011-07-26
Rider Results
Rider Results
District / 13 / Cruiser
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
District / 26-30 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 DONALD KITSON
- 3 DAN KITSON
- 4 ROGER TEPPER
- JAMES KUCHIRKA
District / 41-45 / Cruiser
- 1 DEAN BOTTERILL
- 2 DEAN KNOPF
- 3 ROBERT BITZ
- MARK FOSTER
District / 5 & Under / Novice
- 1 MATTHEW KUHNLEIN
- 2 TYRESE HILL
- 3 ELIJAH RILEY
- 4 MEKHI EMERENINI
- 5 LUKE GARDINER
- 6 GABRIEL LEWIS
- 7 RAIDEN STYMIEST
- 8 LOGAN GOTRO
- JAMES RICHARDSON
- MATTHEW RAKOS
- CAITLYN LONEY
District / 6 / Novice
- 1 JJ MILNE
- 2 EVAN HOPKINS
- 3 OWEN KINESHANKO
- 4 ZACHARY MILNE
- 5 BRENDEN RAKOS
- 6 AIDEN SATTERTHWAITE
- 7 FINN BRUCE
- AVA TEPPER
District / 7 / Novice
- 1 ALAN LEWIS
- 2 TROY JEWITT
- 3 NICOLA THOMPSON
- 4 MATTHEW MCMILLAN
- 5 EMMA MILLER
- 6 DANE JENSEN
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 JESUS GARDINER
- 2 CODY WESSELS
- 3 DEVIN SENGOTTA
- 4 CAYDEN MOFFATT
- 5 EVAN BUSH
- 6 HANYA RIDDICK
- 7 JUSTIN GILBANK
- 8 QUAID WILLETT
- HAYLEY RAKOS
- WILLIAM SATTERTHWAITE
District / 10 / Novice
- 1 LIAM BUSH
- 2 ELIZABETH MANKE
- 3 ALYSSA RAKOS
- KRISHNA GARDINER
District / 12 / Novice
- 1 TYE BUZIAK
- 2 LIAM LIGHTFOOT
- 3 TRAVIS SARGENT
District / 7 / Intermediate
- 1 CODY THOMPSON
- 2 KARL URQUHART
- 3 BENNETT KUHNLEIN
- 4 SCOTTY HOFFMAN
- 5 KOLBY HAY
- GRADY KRAUSE
District / 8 / Intermediate
- 1 XAVIER BITZ
- 2 LIAM REMPLE
- 3 NOAH WESSELS
- 4 MAX IVANS
- 5 JORDON KNOPF
- TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 TANNER WITT
- 2 DANIEL LESIK
- 3 JON MORLEY
- 4 BECK CORKLE
- BRAYDEN LEVEILLE
District / 12 / Intermediate
- 1 NOLAN CUMMINGS
- 2 NOAH DEBALINHARD
- 3 JADON RIDDICK
- 4 RILEY CLARK
- 5 DYLAN HADLAND
- 6 CAMERON JONES
- KOLTEN JOHNSON
District / 15 / Intermediate
- 1 NATHAN MARTIN
- 2 DALE COOPER
- 3 SAUL LINGREN
District / 16 / Intermediate
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 JEREMY CLARK
- 3 CONOR BUTTE-LANDSFRIED
- 4 JAMES WILLIAMSON
- BRAD TAYLOR
District / 9 / Girls
- 1 ALLY CHURKO
- 2 KEIRA THOMPSON
- 3 CHAYSE KRAUSE
District / 13 / Girls
- 1 CAITLYN RUSSELL
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 BRITTANY LUCHENE
- FAITH RIDDICK
District / 8 / Expert
- 1 TANNER BROWN
- 2 TYE KRAUSE
- 3 PORTER TREVELYAN
District / 10 / Expert
- 1 JARED HILDEBRANDT
- 2 JARED FITT
- 3 ERIK URQUHART
- 4 KEENON JEBERG
- GAVIN MEDEMA
District / 11 / Expert
- 1 BRENDEN RUSSELL
- 2 IAN KNOPF
- 3 LANDON FITT
- LENNOX WINSLOW
District / 12 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
- CHRISTIAN TONE
District / 13 / Expert
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 JAROD STOWELL
- 3 CHRISTOPHER THORLAKSON
- BO YANILMAZ
District / 26-30 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
Social