Race Results
Race Date: 2011-07-19
Rider Results
Rider Results
District / 12 / Cruiser
- 1 IAN KNOPF
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 ROBIN LONEY
- TYLER RIVA
District / 26-30 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 SAUL LINGREN
- 3 ROGER TEPPER
- JAMES KUCHIRKA
District / 41-45 / Cruiser
- 1 DEAN KNOPF
- 2 KEITH WOOD
- 3 ROBERT BITZ
District / 5 & Under / Novice
- 1 MATTHEW KUHNLEIN
- 2 GRADY KRAUSE
- 3 ELIJAH RILEY
- 4 LUKE GARDINER
- 5 MEKHI EMERENINI
- 6 RAIDEN STYMIEST
- 7 GABRIEL LEWIS
- 8 MATTHEW RAKOS
- DEAGAN ZIMMERMANN
District / 6 / Novice
- 1 EVAN HOPKINS
- 2 JJ MILNE
- 3 ZACHARY MILNE
- 4 BRENDEN RAKOS
- 5 OWEN KINESHANKO
- 6 CHLOE NILSSON
- 7 AVA TEPPER
- 8 AUSTEN BRISCOE
- AIDEN SATTERTHWAITE
- FINN BRUCE
District / 7 / Novice
- 1 MATTHEW MCMILLAN
- 2 NICOLA THOMPSON
- 3 DANE JENSEN
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 CODY WESSELS
- 2 JESUS GARDINER
- 3 DEVIN SENGOTTA
- 3 HANYA RIDDICK
- 4 LOGAN HARRIS
- 5 CAYDEN MOFFATT
- 7 HAYLEY RAKOS
- 8 QUAID WILLETT
- WILLIAM SATTERTHWAITE
District / 10 / Novice
- 1 LIAM LIGHTFOOT
- 2 ALYSSA RAKOS
- 3 JOSHUA GIBSON
- 4 KRISHNA GARDINER
- ELIZABETH MANKE
District / 7 / Intermediate
- 1 KARL URQUHART
- 2 CODY THOMPSON
- 3 BENNETT KUHNLEIN
- 4 KOLBY HAY
- 5 CHAYSE KRAUSE
- KAY FREEMAN
District / 8 / Intermediate
- 1 MAX IVANS
- 2 XAVIER BITZ
- 3 BRAYDEN LEVEILLE
- 4 LIAM REMPLE
- 5 NOAH WESSELS
- TEEGAN DESCHAMPS
District / 12 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 NOLAN CUMMINGS
- 3 NOAH DEBALINHARD
- 4 RILEY CLARK
- 5 JADON RIDDICK
- 6 CAMERON JONES
- 7 TYE BUZIAK
- 8 KOLTEN JOHNSON
District / 13 / Intermediate
- 1 CAITLYN RUSSELL
- 2 BO YANILMAZ
- 3 DESTINEE BOTCHAR
District / 16 / Intermediate
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 JEREMY CLARK
- 3 CONOR BUTTE-LANDSFRIED
- 4 DUSTIN BETUZZI
- SAUL LINGREN
District / 12 / Girls
- 1 BRITTANY LUCHENE
- 2 FAITH RIDDICK
- 3 KEIRA THOMPSON
District / 8 / Expert
- 1 TANNER BROWN
- 2 TYE KRAUSE
- 3 PORTER TREVELYAN
District / 9 / Expert
- 1 GAVIN MEDEMA
- 2 ERIK URQUHART
- 3 TANNER WITT
- BECK CORKLE
District / 10 / Expert
- 1 JARED HILDEBRANDT
- 2 JARED FITT
- 3 KEENON JEBERG
District / 11 / Expert
- 1 IAN KNOPF
- 2 BRENDEN RUSSELL
- 3 ROBIN LONEY
- 4 LANDON FITT
- LENNOX WINSLOW
District / 12 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
- CHRISTIAN TONE
District / 14 / Expert
- 1 JOE FINAMORE
- 2 ERIC WRIGHT
- 3 NATHAN MARTIN
- 4 WILLIAM WRIGHT
- 5 CHRISTOPHER THORLAKSON
- DALE COOPER
District / 26-30 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
Social