Race Results
Race Date: 2011-08-23
Rider Results
Rider Results
District / 12 / Cruiser
- 1 JEREMY DESCHAMPS
- 2 BRENDEN RUSSELL
- 3 ELI LINGREN
District / 36-40 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 CHRIS SPENCE
- 3 ROGER TEPPER
- 4 WADE GARROD
- JAMES KUCHIRKA
District / 41-45 / Cruiser
- 1 ROBERT BITZ
- 2 KEITH WOOD
- 3 VINCENT MARTIN
- JAMES BRIDGE
District / 5 & Under / Novice
- 1 LUKE GARDINER
- 2 RAIDEN STYMIEST
- 3 ELIJAH RILEY
- 4 LOGAN GOTRO
- 5 AIDAN MCWHINNEY
- MATTHEW RAKOS
District / 6 / Novice
- 1 JJ MILNE
- 2 TATE GARROD
- 3 ZACHARY MILNE
- 4 MATTHEW KUHNLEIN
- 5 TYRESE HILL
- 6 COLE DESAUTELS
- 7 BRENDEN RAKOS
- 8 AIDEN SATTERTHWAITE
- AVA TEPPER
- GABRIEL LEWIS
District / 7 / Novice
- 1 ALAN LEWIS
- 2 DANE JENSEN
- 3 EMMA MILLER
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 JESUS GARDINER
- 2 CAYDEN MOFFATT
- 3 NICOLA THOMPSON
- 4 HANYA RIDDICK
- 5 WILLIAM SATTERTHWAITE
- 6 TEJA SHELDRAKE
- HAYLEY RAKOS
District / 9 / Novice
- 1 TANE PURCELL
- 3 ALYSSA RAKOS
- JACOB BOTCHAR
District / 10 / Novice
- 1 NOAH THOM
- 2 JOSHUA GIBSON
- 3 KRISHNA GARDINER
- ELIZABETH MANKE
District / 12 / Novice
- 1 TYE BUZIAK
- 2 JAKE SPENCE
- LIAM LIGHTFOOT
District / 6 / Intermediate
- 1 SCOTTY HOFFMAN
- 2 EVAN HOPKINS
- 3 GRADY KRAUSE
District / 7 / Intermediate
- 1 CODY THOMPSON
- 2 BENNETT KUHNLEIN
- 3 KOLBY HAY
District / 8 / Intermediate
- 1 XAVIER BITZ
- 2 CODY WESSELS
- 3 NOAH WESSELS
- 4 MAX IVANS
- TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 DANIEL LESIK
- 2 JORDAN GERVAIS
- 3 BRAYDEN LEVEILLE
District / 11 / Intermediate
- 1 NOLAN CUMMINGS
- 2 BAILEY CUESTA
- 3 NOAH DEBALINHARD
District / 12 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 SATCHEL MCDERMID
- 3 JADON RIDDICK
- KOLTEN JOHNSON
District / 16 / Intermediate
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 DAKOTA MARTIN
- 3 JEREMY CLARK
- 4 JUSTIN WARNAAR
- 5 JAMES WILLIAMSON
- SAUL LINGREN
District / 10 / Girls
- 1 FAITH RIDDICK
- 2 KEIRA THOMPSON
- 3 CHAYSE KRAUSE
District / 13 / Girls
- 1 CAITLYN RUSSELL
- 2 BRITTANY LUCHENE
- 3 DESTINEE BOTCHAR
District / 9 / Expert
- 1 ERIK URQUHART
- 2 TYE KRAUSE
- 3 PORTER TREVELYAN
District / 11 / Expert
- 1 BRENDEN RUSSELL
- 2 LENNOX WINSLOW
- 3 JARED FITT
District / 13 / Expert
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
- KIERA WILKINSON
District / 14 / Expert
- 1 WILLIAM WRIGHT
- 2 NATHAN MARTIN
- 3 JARED OBERNDORF
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
- JENNIFER BITZ
Social