Race Results
Race Date: 2011-08-02
Rider Results
Rider Results
District / 12 / Cruiser
- 1 JEREMY DESCHAMPS
- 2 LENNOX WINSLOW
- 3 ELI LINGREN
District / 26-30 / Cruiser
- 1 JAMES KUCHIRKA
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 SAUL LINGREN
District / 36-40 / Cruiser
- 1 CHRIS SPENCE
- 2 ROBERT BITZ
- 3 ROGER TEPPER
- JAMES BRIDGE
District / 5 & Under / Novice
- 1 TYRESE HILL
- 2 LUKE GARDINER
- 3 GABRIEL LEWIS
- 4 RAIDEN STYMIEST
- 5 ELIJAH RILEY
- 6 LOGAN GOTRO
- 7 JAMES RICHARDSON
- 8 MEKHI EMERENINI
- MATTHEW RAKOS
- AIDAN MCWHINNEY
District / 6 / Novice
- 1 EVAN HOPKINS
- 2 BRENDEN RAKOS
- 3 FINN BRUCE
- 4 AIDEN SATTERTHWAITE
- AVA TEPPER
District / 7 / Novice
- 1 TYSON KAMSTRA
- 2 ALAN LEWIS
- 3 TROY JEWITT
- 4 NICOLA THOMPSON
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 CODY WESSELS
- 2 JESUS GARDINER
- 3 DEVIN SENGOTTA
- 4 HANYA RIDDICK
- 6 HAYLEY RAKOS
- WILLIAM SATTERTHWAITE
District / 10 / Novice
- 1 RYAN TAYLER
- 2 ELIZABETH MANKE
- 3 ALYSSA RAKOS
- KRISHNA GARDINER
District / 12 / Novice
- 1 KIERA WILKINSON
- 2 TYE BUZIAK
- 3 LIAM LIGHTFOOT
- TRAVIS SARGENT
District / 6 / Intermediate
- 1 COLTON YAWNEY
- 2 JOEY HUBER
- 3 GRADY KRAUSE
District / 7 / Intermediate
- 1 CODY THOMPSON
- 2 KARL URQUHART
- 3 KOLBY HAY
District / 8 / Intermediate
- 1 XAVIER BITZ
- 2 LIAM REMPLE
- 3 NOAH WESSELS
- 4 MAX IVANS
- TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 TANNER WITT
- 2 DANIEL LESIK
- 3 BECK CORKLE
- BRAYDEN LEVEILLE
District / 11 / Intermediate
- 1 NOLAN CUMMINGS
- 2 ERIK URQUHART
- 3 JACK SAVAGE
District / 12 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 SATCHEL MCDERMID
- 3 JADON RIDDICK
- CAMERON JONES
District / 9 / Girls
- 1 ALLY CHURKO
- 2 KEIRA THOMPSON
- 3 CHAYSE KRAUSE
District / 13 / Girls
- 1 NATALIE SCHMIDT
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CAITLYN RUSSELL
- 4 TAYLOR WYLIE
- FAITH RIDDICK
District / 8 / Expert
- 1 TANNER BROWN
- 2 TYE KRAUSE
- 3 BRANDON HUBER
- PORTER TREVELYAN
District / 11 / Expert
- 1 BRENDEN RUSSELL
- 2 LANDON FITT
- 3 JARED FITT
- LENNOX WINSLOW
District / 12 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
- CHRISTIAN TONE
District / 14 / Expert
- 1 NATHAN MARTIN
- 2 WILLIAM WRIGHT
- 3 SPENCER SCHMIDT
- 4 ERIC WRIGHT
- 5 JOE FINAMORE
- DALE COOPER
District / 17-18 / Expert
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 COLTEN STOWELL
- 3 MATT MCCORMACK
- 4 JEREMY CLARK
- SAUL LINGREN
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
- JENNIFER BITZ
Social