Race Results
Race Date: 2011-06-14
Rider Results
Rider Results
District / 17-20 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 IAN KNOPF
- 3 JEREMY DESCHAMPS
District / 36-40 / Cruiser
- 1 CHRIS SPENCE
- 2 ADAM HARRIS
- 3 ROGER TEPPER
- 4 JASON SATTERTHWAITE
- JAMES KUCHIRKA
District / 41-45 / Cruiser
- 1 DEAN BOTTERILL
- 2 DEAN KNOPF
- 3 DONALD HILL
- ROBERT BITZ
District / 5 & Under / Novice
- 1 GRADY KRAUSE
- 2 LUKE GARDINER
- 3 ELIJAH RILEY
- 4 GABRIEL LEWIS
- 5 MATTHEW RAKOS
- 6 RAIDEN STYMIEST
- 7 KOBE WEAVER-HENNIGAR
- 8 MATTHEW KUHNLEIN
- DEAGAN ZIMMERMANN
District / 6 / Novice
- 2 BRENDEN RAKOS
- 3 JJ MILNE
- 4 TREY BAKER
- 5 AVA TEPPER
- 6 GAVIN HECKRODT
- 7 EVAN HOPKINS
- 8 ZACHARY MILNE
- FINN BRUCE
District / 7 / Novice
- 1 JESUS GARDINER
- 2 TROY JEWITT
- 3 BENJAMIN STRAIGHT
- 4 COHEN WEAVER
- LIAM HECKRODT
District / 8 / Novice
- 1 BRAYDEN LEVEILLE
- 2 DEVIN SENGOTTA
- 3 NOAH WESSELS
- 4 DOMINIC TOMPSON
- 5 LIAM WILLIAMSON
- 6 LOGAN HARRIS
- 7 BERGREN VANLENT
- 8 HAYLEY RAKOS
- CAYDEN MOFFATT
- QUAID WILLETT
- HANYA RIDDICK
- CODY WESSELS
District / 10 / Novice
- 1 LIAM LIGHTFOOT
- 2 ETHAN HECKRODT
- 3 ALYSSA RAKOS
- 4 JOSHUA GIBSON
- 5 KRISHNA GARDINER
- EVENING DRURY
District / 12 / Novice
- 2 RILEY CLARK
- 3 JAKE SPENCE
- 4 TYE BUZIAK
- TRAVIS SARGENT
District / 7 / Intermediate
- 1 CODY BECKNER
- 2 BENNETT KUHNLEIN
- 3 CHAYSE KRAUSE
District / 8 / Intermediate
- 1 PORTER TREVELYAN
- 2 XAVIER BITZ
- 3 TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 TYE KRAUSE
- 2 TANNER WITT
- 3 JON MORLEY
- 4 DANIEL LESIK
- 5 BLAKE THEODORE
- BECK CORKLE
District / 11 / Intermediate
- 1 JACK CARON
- 2 NOLAN CUMMINGS
- 3 BAILEY CUESTA
- 4 NOAH DEBALINHARD
- KADEN WOODS
District / 13 / Intermediate
- 1 SATCHEL MCDERMID
- 2 KYLE STONE
- 3 KOLTEN JOHNSON
District / 16 / Intermediate
- 1 CONOR BUTTE-LANDSFRIED
- 2 JEREMY CLARK
- 3 JAMES WILLIAMSON
District / 13 / Girls
- 1 CAITLYN RUSSELL
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 BRITTANY LUCHENE
- FAITH RIDDICK
District / 10 / Expert
- 1 JARED HILDEBRANDT
- 2 JARED FITT
- 3 GAVIN MEDEMA
- KEENON JEBERG
District / 11 / Expert
- 1 IAN KNOPF
- 2 LANDON FITT
- 3 LENNOX WINSLOW
District / 12 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
District / 14 / Expert
- 1 NATHAN MARTIN
- 2 JOE FINAMORE
- 3 BRAEDON WIEBE
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
- JENNIFER BITZ
District / 41 & Over / Expert
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 COLIN HILDEBRANDT
- 3 DONALD HILL
- KEITH WOOD
Social