Race Results
Race Date: 2011-06-25
Rider Results
Rider Results
District / 11 / Cruiser
- 1 IAN KNOPF
- 2 JARED HILDEBRANDT
- 3 ROBIN LONEY
District / 12 / Cruiser
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
District / 14 / Cruiser
- 1 WILLIAM WRIGHT
- 2 SPENCER SCHMIDT
- 3 JORDAN DELANEY
- SAUL LINGREN
District / 21-25 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 TYSON NOEL
- 3 DONALD KITSON
- 4 DAN KITSON
- JAMES KUCHIRKA
District / 36-40 / Cruiser
- 1 JASON LAFAUT
- 2 ADAM HARRIS
- 3 ROGER TEPPER
- JASON SATTERTHWAITE
District / 41-45 / Cruiser
- 1 DEAN BOTTERILL
- 2 DEAN KNOPF
- 3 LYNDON SCHIEWE
- 4 MATT GAVIGAN
- KURT ROESKE
District / 5 & Under / Novice
- 1 GRADY KRAUSE
- 2 MATTHEW KUHNLEIN
- 3 GABRIEL LEWIS
- 4 LOGAN GOTRO
- 5 ELIJAH RILEY
- MATTHEW RAKOS
District / 6 / Novice
- 1 BRENDEN RAKOS
- 2 EVAN HOPKINS
- 3 TREY BAKER
- 4 JORDAN LAFAUT
- 5 AVA TEPPER
- 6 AIDEN SATTERTHWAITE
- 7 DAWSON STANGER
- GAVIN HECKRODT
District / 7 / Novice
- 2 XANDER STONE
- 3 LIAM HECKRODT
- 4 NICOLA THOMPSON
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 CODY WESSELS
- 2 DEVIN SENGOTTA
- 3 NOAH WESSELS
- 4 DOMINIC TOMPSON
- 5 LOGAN HARRIS
- 6 EVAN BUSH
- 7 HAYLEY RAKOS
- 8 DAYDREN PENNOCK
- WILLIAM SATTERTHWAITE
- HANYA RIDDICK
District / 9 / Novice
- 1 HAYDEN BACH
- 2 ALYSSA RAKOS
- 3 ELIZABETH MANKE
District / 11 / Novice
- 1 LIAM BUSH
- 2 JORDAN ISAAC
- 3 ETHAN HECKRODT
District / 12 / Novice
- 1 RILEY CLARK
- 2 ELI LINGREN
- 4 TYE BUZIAK
- TRAVIS SARGENT
District / 7 / Intermediate
- 1 LIAM REMPLE
- 2 COLTON YAWNEY
- 3 KOLBY HAY
- 4 RYAN KAUSHAKIS
- 5 BENNETT KUHNLEIN
- SERENE SCHIEWE
District / 8 / Intermediate
- 1 MAX IVANS
- 2 XAVIER BITZ
- 3 TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 TANNER BROWN
- 2 TANNER WITT
- 3 TYE KRAUSE
- 4 DANIEL LESIK
- 5 NOVA SCHIEWE
- JACK JONES
District / 11 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 JACK CARON
- 3 KAELAN FITZSIMMONS
- 4 NOAH DEBALINHARD
- 5 BAILEY CUESTA
- 6 NOLAN CUMMINGS
- 7 BRANDON WILLIAMS
- NOAH COOPER
District / 12 / Intermediate
- 1 CAMERON JONES
- 2 CHRISTIAN TONE
- 3 JADON RIDDICK
District / 14 / Intermediate
- 1 BRANDON LOCKET
- 2 CHRISTOPHER THORLAKSON
- 3 DALE COOPER
- SAUL LINGREN
District / 16 / Intermediate
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 BRETTON DELANEY
- 3 CONOR BUTTE-LANDSFRIED
- 4 JAMES WILLIAMSON
- NATHAN ALEXANDER
District / 11 / Girls
- 1 NATALIE SCHMIDT
- 2 FAITH RIDDICK
- 3 KEIRA THOMPSON
- AMBER ROESKE
District / 13 / Girls
- 1 MELISSA SIBLEY
- 2 BRITTANY LUCHENE
- 3 CAITLYN RUSSELL
- DESTINEE BOTCHAR
District / 7 / Expert
- 1 LUKE JONES
- 2 RILEY FITZSIMMONS
- 3 CODY THOMPSON
District / 10 / Expert
- 1 JARED HILDEBRANDT
- 2 MOHAMED HAIDAR
- 3 JARED FITT
- KEENON JEBERG
District / 11 / Expert
- 1 IAN KNOPF
- 2 LANDON FITT
- 3 LENNOX WINSLOW
- ROBIN LONEY
District / 12 / Expert
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 KONRAD OYEN
- 3 JEREMY DESCHAMPS
- 4 TYLER RIVA
- AARON BOTTERILL
District / 13 / Expert
- 1 SPENCER SCHMIDT
- 2 BOBBY WORTH
- 3 KYLE REIN
District / 14 / Expert
- 1 NATHAN MARTIN
- 2 BRAEDON WIEBE
- 3 WILLIAM WRIGHT
- JORDAN DELANEY
District / 15 / Expert
- 1 DRAVEN HEITT
- 2 JEREMY CLARK
- 3 DUSTIN BETUZZI
District / 36-40 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 CATHERINE RUSSELL
- 4 JENNIFER BITZ
- LEEANN THOMPSON
Social