Race Results
Race Date: 2011-08-30
Rider Results
Rider Results
District / 21-25 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 DONALD KITSON
- 3 DAN KITSON
- 4 JEREMY DESCHAMPS
- JAMES KUCHIRKA
District / 36-40 / Cruiser
- 1 CHRIS SPENCE
- 2 WADE GARROD
- 3 ROGER TEPPER
District / 41-45 / Cruiser
- 1 ROBERT BITZ
- 2 DEAN KNOPF
- 3 VINCENT MARTIN
- JAMES BRIDGE
District / 5 & Under / Novice
- 1 MEKHI EMERENINI
- 2 RAIDEN STYMIEST
- 3 JAMES RICHARDSON
- 4 ELIJAH RILEY
- 5 MATTHEW RAKOS
- AIDAN MCWHINNEY
District / 6 / Novice
- 1 TATE GARROD
- 2 MATTHEW KUHNLEIN
- 3 ZACHARY MILNE
- 4 AIDEN SATTERTHWAITE
- 5 COLE DESAUTELS
- 6 BRENDEN RAKOS
- 7 TYRESE HILL
- AVA TEPPER
District / 7 / Novice
- 1 XANDER STONE
- 2 DANE JENSEN
- 3 EMMA MILLER
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 CAYDEN MOFFATT
- 2 BERGREN VANLENT
- 3 WILLIAM SATTERTHWAITE
- 4 HAYLEY RAKOS
- 5 TEJA SHELDRAKE
- 6 JUSTIN GILBANK
- HANYA RIDDICK
District / 10 / Novice
- 3 ALYSSA RAKOS
- 4 KRISHNA GARDINER
- EVENING DRURY
District / 12 / Novice
- 1 TYE BUZIAK
- 2 DAIMERY MAST
- 3 LIAM LIGHTFOOT
- TRAVIS SARGENT
District / 6 / Intermediate
- 1 SCOTTY HOFFMAN
- 2 JJ MILNE
- 3 LUKE GARDINER
- 4 EVAN HOPKINS
- GRADY KRAUSE
District / 8 / Intermediate
- 1 CODY THOMPSON
- 2 XAVIER BITZ
- 3 BENNETT KUHNLEIN
- 4 NOAH WESSELS
- 5 CODY WESSELS
- 6 JESUS GARDINER
- 7 TEEGAN DESCHAMPS
- 8 DEVIN SENGOTTA
- JORDON KNOPF
District / 10 / Intermediate
- 1 TANNER WITT
- 2 JACK JONES
- 3 BRAYDEN LEVEILLE
District / 12 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 SATCHEL MCDERMID
- 3 NOLAN CUMMINGS
- 4 JADON RIDDICK
- 5 RILEY CLARK
- 6 BAILEY CUESTA
- 7 CAMERON JONES
- KOLTEN JOHNSON
District / 14 / Intermediate
- 1 DALE COOPER
- 2 JACOB FAGRIE
- 3 BO YANILMAZ
District / 16 / Intermediate
- 1 DAKOTA MARTIN
- 2 NATHAN MARTIN
- 3 JEREMY CLARK
- JAMES WILLIAMSON
District / 12 / Girls
- 1 BRITTANY LUCHENE
- 2 FAITH RIDDICK
- 3 KEIRA THOMPSON
District / 15 / Girls
- 1 MELISSA SIBLEY
- 2 CAITLYN RUSSELL
- 3 KAISHA FAGRIE
- PAIGE HAAMERS
District / 8 / Expert
- 1 TYE KRAUSE
- 2 TANNER BROWN
- 3 LUKE JONES
District / 10 / Expert
- 1 JARED FITT
- 2 GAVIN MEDEMA
- 3 ERIK URQUHART
- KEENON JEBERG
District / 12 / Expert
- 1 BRENDEN RUSSELL
- 2 LANDON FITT
- 3 JEREMY DESCHAMPS
- 4 AARON BOTTERILL
- 5 TYLER RIVA
- LIAM CULLEN
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 CATHERINE RUSSELL
- 3 JENNIFER BITZ
District / 41 & Over / Expert
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 JEFF BABUIN
- 3 MICHAEL BAILEY
Social