Race Results
Race Date: 2011-09-13
Rider Results
Rider Results
District / 17-20 / Cruiser
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 JEREMY DESCHAMPS
District / 26-30 / Cruiser
- 1 DONALD KITSON
- 2 DAN KITSON
- 3 JAMES KUCHIRKA
District / 36-40 / Cruiser
- 1 CHRIS SPENCE
- 2 WADE GARROD
- 3 ROGER TEPPER
District / 41-45 / Cruiser
- 1 DEAN BOTTERILL
- 2 ROBERT BITZ
- 3 DEAN KNOPF
- 4 KEITH WOOD
- VINCENT MARTIN
District / 5 & Under / Novice
- 1 ELIJAH RILEY
- 2 RAIDEN STYMIEST
- 3 JEREMIAH MAST
- 4 MATTHEW RAKOS
- AIDAN MCWHINNEY
District / 6 / Novice
- 1 TYRESE HILL
- 2 TATE GARROD
- 3 LOGAN STEWART
- 4 COLE DESAUTELS
- 5 ZACHARY MILNE
- 6 FINN BRUCE
- 7 AIDEN SATTERTHWAITE
- 8 MATTHEW KUHNLEIN
- AVA TEPPER
- BRENDEN RAKOS
- JAMES RICHARDSON
District / 7 / Novice
- 1 NATHAN STEWART
- 2 DANE JENSEN
- 3 EMMA MILLER
- COLE DANBY
District / 8 / Novice
- 1 CAYDEN MOFFATT
- 2 HAYLEY RAKOS
- 3 NICOLA THOMPSON
- 4 WILLIAM SATTERTHWAITE
- 5 QUAID WILLETT
- 6 HANYA RIDDICK
- JUSTIN GILBANK
District / 10 / Novice
- 1 ALYSSA RAKOS
- 2 TANE PURCELL
- 3 BRAEDEN BROWN
- 4 BERGREN VANLENT
- JOSHUA GIBSON
District / 12 / Novice
- 1 JORDAN ISAAC
- 2 TYE BUZIAK
- 3 DAIMERY MAST
- TRAVIS SARGENT
District / 6 / Intermediate
- 1 SCOTTY HOFFMAN
- 2 JJ MILNE
- 3 MEKHI EMERENINI
- 4 GRADY KRAUSE
- EVAN HOPKINS
District / 8 / Intermediate
- 1 CODY THOMPSON
- 2 XAVIER BITZ
- 3 MAX IVANS
- 4 BENNETT KUHNLEIN
- 5 DEVIN SENGOTTA
- 6 NOAH WESSELS
- 7 CODY BECKNER
- 8 CODY WESSELS
- TEEGAN DESCHAMPS
District / 9 / Intermediate
- 1 TANNER WITT
- 2 BECK CORKLE
- 3 BRAYDEN LEVEILLE
District / 11 / Intermediate
- 1 BAILEY CUESTA
- 2 BEN SHIPLEY
- 3 MATT SHIPLEY
- 4 LOGAN BANNICK
- HAYDEN BACH
District / 12 / Intermediate
- 1 DYLAN HADLAND
- 2 SATCHEL MCDERMID
- 3 JADON RIDDICK
- 4 BRODIE NEWMAN
- RILEY CLARK
District / 13 / Intermediate
- 1 JACOB FAGRIE
- 2 CAMERON JONES
- 3 KIERA WILKINSON
District / 16 / Intermediate
- 1 BRENDEN DAVIES
- 2 DAKOTA MARTIN
- 3 MELISSA SIBLEY
- 4 JEREMY CLARK
- 5 KAISHA FAGRIE
- 6 JAMES WILLIAMSON
- 7 JUSTIN WARNAAR
- JOHNATHAN GIBSON
District / 10 / Girls
- 1 FAITH RIDDICK
- 2 KEIRA THOMPSON
- 3 CHAYSE KRAUSE
District / 13 / Girls
- 1 CAITLYN RUSSELL
- 2 BRITTANY LUCHENE
- 3 DESTINEE BOTCHAR
District / 8 / Expert
- 1 TANNER BROWN
- 2 TYE KRAUSE
- 3 PORTER TREVELYAN
District / 10 / Expert
- 1 JARED FITT
- 2 ERIK URQUHART
- 3 GAVIN MEDEMA
- KEENON JEBERG
District / 11 / Expert
- 1 BRENDEN RUSSELL
- 2 LANDON FITT
- 3 LENNOX WINSLOW
District / 12 / Expert
- 1 KONRAD OYEN
- 2 JEREMY DESCHAMPS
- 3 TYLER RIVA
- DOMINIK DUBOIS
District / 14 / Expert
- 1 ERIC WRIGHT
- 2 JOE FINAMORE
- 3 WILLIAM WRIGHT
- 4 NATHAN MARTIN
- DALE COOPER
District / 26-30 Girls / Cruiser
- 1 SHYLO ORCHARD
- 2 DESTINEE BOTCHAR
- 3 JENNIFER BITZ
Social