Local Race Single
August 22, 2014
- Registration Begins: 7:00 pm
- Registration Ends: 8:00 pm
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: we have loaner bikes and equipment available on a first come, first serve basis
Race Results
Race Date: 2014-08-22
Rider Results
Rider Results
District / 13 / Cruiser
- 1 KHRISTIAN KRICKLER
- 2 WILLIAM ELLIS
- 3 HAYDEN BOYD
District / 26-30 / Cruiser
District / 5 & Under / Novice
- 1 JACKSON CADY
- 2 PEYTON BOYD
- 3 TRAVIS TURNER
- 4 RYDER ALLEN
- 5 CHARLOTTE WILLIAMS
- HADEN JOHN LINDSEY
District / 6 / Novice
- 1 CAMDEN MILLER
- 2 KOLBY CONLEY
- 3 JARIN ELLIS
- ANNA GOBLE
District / 8 / Novice
- 1 RYLEE COPSEY
- 2 MATT HERD
- 3 SHAWN ZDUN
- 4 RILEY PENNUCCI
- 5 CAMERON EICHELBERGER
- 6 AVERY SYKES
- 7 ISABELLA SMITH
- SARAH SIMMONS
District / 10 / Novice
- 1 JACKSON GRAHAM
- 2 LOGAN PARFITT
- 3 TRENTON EICHELBERGER
- 4 CALEB MIDDLETON
- TAGEN PAQUETTE
District / 12 / Novice
- 1 TYLER EID
- 2 NATHAN CHEANG
- 3 KYLE HILL
- LOGAN DUNCAN
District / 36-40 / Novice
- 1 JASON ZDUN
- 2 RYAN CORBETT
- 3 DAVE GREEN
- 4 JOHN LINDSEY
- ROY CONLEY
District / 6 / Intermediate
- 1 TAYLOR PROCTOR
- 2 NICHOLAS SIMMONS
- 3 ZACH BLACK
- JACKSON CORBETT
District / 7 / Intermediate
- 1 KODY BEAN
- 2 NATE ZOLLINGER
- 3 LUCAS WILLIAMS
- ZACHARY HOLLEY
District / 8 / Intermediate
- 1 RYLAN PALLE
- 2 CODY OSHENSKA
- 3 TYLER CHILDRESS
District / 9 / Intermediate
- 1 RYAN BEAN
- 2 BRODY NEMOGA
- 3 ZACKARY MILLER
- DEVON MOSES
District / 10 / Intermediate
- 1 KAMREN KRICKLER
- 2 BRADLEY SHIPE
- 3 BRANDON ROY
- JUELZ FULLER
District / 12 / Intermediate
- 1 CONNER WESTERVELT
- 2 MARTY HOUSTON
- 3 DJ BARONE
District / 13 / Intermediate
- 1 CAMERON ROY
- 2 SETH VINT
- 3 ROBERT GILLESPIE
- STEVEN VANDYKE
District / 15 / Intermediate
- 1 TYREN PROCTOR
- 2 DENVER BEAN
- 3 CORY RUSSEL NELSON
- 4 JUSTIN MABRY
- DANIEL VANDYKE
District / 19-27 / Intermediate
- 1 DALTON WILLIAMS
- 2 TYLER NEHRKORN
- 3 RICKY GREENE
District / 36-40 / Intermediate
- 1 BUDDY COPSEY
- 2 DAVID MALLONEE
- 3 TOM SCOTT
District / 41-45 / Intermediate
- 1 FABIAN GONZALEZ
- 2 GLENN HOUSTON
- 3 KIRK HENSON
- BRIAN OSHENSKA
District / 10 / Girls
- 1 MIA CORBETT
- 2 MADISON DASCH
- 3 BAYLEE COPSEY
District / 7 / Expert
- 1 AIDEN CLOUDE
- 2 WYATT KING
- 3 EMMA MARTIN
District / 8 / Expert
- 1 HAYDEN BOYD
- 2 ADDISON SHREVE
- 3 CARTER CHANDLER
- RYAN SCOTT
District / 13 / Expert
- 1 DAVID FREEMAN
- 2 NATHAN SYKES
- 3 JAMES FOXX
District / 31-35 Girls / Cruiser
- 1 DAWN SCHLOTTERBECK
- 2 EMMA MARTIN
- 3 ELEANOR SCHWARTZ
- LISA SCOTT
Social