Local Race Single
July 16, 2014
- Registration Begins: 7:00 pm
- Registration Ends: 8:00 pm
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
- Description: we have loaner bikes and equipment available on a first come, first serve basis
Race Results
Race Date: 2014-07-16
Rider Results
Rider Results
District / 17-20 / Cruiser
- 1 CURTIS SYKES III
- 2 DALTON WILLIAMS
- 3 WILLIAM ELLIS
District / 26-30 / Cruiser
- 1 DWAYLON CARTER
- 2 CHRISTOPHER CORTOLILLO
- 3 CORY URIK
- GREGORY PAUL
District / 36-40 / Cruiser
- 1 SHANE BLACKMAN
- 2 ERIC STARR
- 3 DANIEL O RAMEY
District / 5 & Under / Novice
- 1 JACKSON CADY
- 2 ADAM BROOKS
- 3 TRAVIS TURNER
- 4 GRACEYN BROWN
- 5 CHARLOTTE WILLIAMS
- HADEN JOHN LINDSEY
District / 6 / Novice
- 1 TAYLOR PROCTOR
- 2 ANNA GOBLE
- 3 JACK WERNER
- KOLBY CONLEY
District / 8 / Novice
- 1 RYLEE COPSEY
- 2 MATT HERD
- 3 SEAN THOMPSON
- 4 SARAH SIMMONS
- LOGAN CORCORAN
District / 10 / Novice
- 1 KILEY FITZPATRICK
- 2 JUELZ FULLER
- 3 KAITLIN KENNEY
- 4 AARON TINGLER
- LOGAN PARFITT
District / 12 / Novice
- 1 TYLER EID
- 2 DJ BARONE
- 3 PHELAN KENYON
District / 13 / Novice
- 1 ROBERT GILLESPIE
- 2 HANAH ROBARE
- 3 JD BLAIN
District / 16 / Novice
- 1 TIMOTHY WHITE
- 2 DAVID SALINAS
- 3 JUSTIN TAYLOR
District / 41-45 / Novice
- 1 RICK KILBOURNE
- 2 KIRK HENSON
- 3 DARBY L BOOFER
- 4 GENE KENNEY
- ANDREW DONOVAN
District / 6 / Intermediate
- 1 ZACHARY HOLLEY
- 2 AIDEN CACERES
- 3 ZACH BLACK
- COREY BROWN
District / 8 / Intermediate
- 1 AIDEN CLOUDE
- 2 CARTER CHANDLER
- 3 LUCAS WILLIAMS
- 4 CHRIS MEADOWS
- 5 RYAN SCOTT
- 6 ALEC HOWARD
- BRENDAN GEBHARDT
District / 9 / Intermediate
- 1 HAYDEN BOYD
- 2 ABRAHAM BAQUERO
- 3 DEVON MOSES
District / 10 / Intermediate
- 1 BRANDON ROY
- 2 BRADLEY SHIPE
- 3 MARK HEBRON
District / 12 / Intermediate
- 1 CONNER WESTERVELT
- 2 AARON BAQUERO
- 3 ETHAN SHREVE
District / 15 / Intermediate
- 1 MICHAEL JOSEPH
- 2 LOGAN DULSKI
- 3 RICKY HARBAUGH
- CAMERON WILSON
District / 36-40 / Intermediate
- 1 Not a Current Member
- 2 ZANE KOLNIK
- 3 NESTOR BAQUERO
- TOM SCOTT
District / 8 / Girls
- 1 SIERRA MCDANIEL
- 2 NOELLE BLACKMAN
- 3 MIA CORBETT
- 4 EMMA MARTIN
- JULIANA BROWN
District / 11 / Expert
- 1 BRYCE ROSE
- 2 ANNICKA JADE RICE
- 3 RACHEIL CONEY
District / 13 / Expert
- 1 EVAN SINCHAK
- 2 DAVID FREEMAN
- 3 NATHAN SYKES
- 4 SETH VINT
- 5 JONAS YOCKELSON
- CAMERON ROY
District / 17-18 / Expert
- 1 DALTON WILLIAMS
- 2 TONY SMIROLDO
- 3 TYLER NEHRKORN
District / 19-27 / Expert
- 1 DEVIN JONES
- 2 CHRIS BURST
- 3 JEREMY DURST
- FABIAN GONZALEZ
District / 26-30 Girls / Cruiser
- 1 DJ BARONE
- 2 CHRISTIANA ATKINSON
- 3 ELEANOR SCHWARTZ
Social