Local Race Single
December 03, 2016
- Registration Begins: 5:00 PM
- Registration Ends: 6:30 PM
- Race Time: ASAP
- Entry Fee: $10.00 USD
-
There is no description for this race.
Race Results
Race Date: 2016-12-03
Rider Results
Rider Results
District / 5 & Over Balance / Bike
District / 4 Balance / Bike
- 1 CARTER SHAIN
- 2 CARLEE RILEY
- 3 KEATON PHILLIPS
District / 3 Balance / Bike
- 1 GUNNER JONES
- 2 GWEN NELSON
District / 7 & Under / Cruiser
- 1 JESSE BABER
- 2 LILY HINTON
- 3 LOGAN HUNT
District / 11 / Cruiser
- 1 MEMPHIS KREBS
- 2 OLIVE HINTON
- 3 TALAN SLACK
District / 14 / Cruiser
- 1 YAVANT HAUSLER
- 2 HAYDEN SWIM
- 3 TRISTEN PHILLIPS
District / 36-40 / Cruiser
- 1 JARED WRIGHT
- 2 KRISTOPHER LUNDGREN
- 3 TED WEISCOPE
- 4 BILL ELKIN
- DREW BECKER
District / 46-50 / Cruiser
- 1 CURT ZIZZO
- 2 BRUCE JONES
- 3 RICK CZERNIAK
- JOHN HUNT
District / 5 & Under / Novice
- 1 SHANE MAHER
- 2 JIMMY KOPECKY
- 3 KYLE ASHCRAFT
- GABRIELLA BYERS
District / 6 / Novice
- 1 BRADY KING
- 2 THOR WHARRIE
- 3 KADEN LUNDGREN
- WILL KOPECKY
District / 7 / Novice
- 1 NATHAN RILEY
- 2 TANNER SHAIN
- 3 LOGAN HUNT
- 4 CALEB WILLIAMS
- LANDYN PHILLIPS
District / 8 / Novice
- 1 GAVEN VESTAL
- 2 LOGAN ASHCRAFT
- 3 TYLER PHILLIPS
- ETHAN NELSON
District / 10 / Novice
- 1 ISAAC MOYER
- 2 TYLER GIBSON
- 3 AUSTIN KARAKASILIS
District / 12 / Novice
- 1 HAILIE WHITWORTH
- 2 ZOE CRANSTON
- 3 ETHAN GIBSON
- NOAH CRANSTON
District / 13 / Novice
District / 15 / Novice
- 1 DYLAN WALKER
- 2 AUSTIN BONEAU
- 3 BAILEY MCGRATH
District / 7 / Intermediate
- 1 JESSE BABER
- 2 LANDON SLACK
- 3 NOLAN BOENDER
- 4 ETHAN PENDERGRASS
- JAYDEN GONZALEZ
District / 8 / Intermediate
- 1 TALAN SLACK
- 2 CAMERAN CRUZ
- 3 RAYCE ROGERS
District / 10 / Intermediate
- 1 STEPHEN BYERS
- 2 ETHAN BOENDER
- 3 TANNER PHILLIPS
- 4 BODE TRAMS
- 5 TAYLOR WHITWORTH
- 6 RYLAND GERBER
- DEVON MCVEY
District / 11 / Intermediate
- 1 DANIEL GRANEY
- 2 ELI ROGERS
- 3 ISABELLA SHIPPEN
- BRAYDEN NELSON
District / 12 / Intermediate
- 1 RYAHN ROGERS
- 2 JACK STAPLETON
- 3 CAYDEN EADS
District / 15 / Intermediate
- 1 TRISTEN PHILLIPS
- 2 DUSTIN NELSON
- 3 JACOB EADS
District / 46 & Over / Intermediate
- 1 PHILIP BOUDREAU
- 2 CHARLES WILLIAMS
- 3 NATHAN SHAIN
- 4 BRIAN GRANEY
- JAY JENKINS
District / 10 / Girls
- 1 OLIVE HINTON
- 2 LILY HINTON
- 3 VIOLET POPOVICH
District / 17-20 / Women
- 1 CARMEN NELSON
- 2 MADISON JACKSON
- 3 EMILY PACHECO
- HOLLY WEISCOPE
District / 10 / Expert
- 1 COLE KOPCZYK
- 2 JASON STERLING
- 3 MASON PENDERGRASS
District / 11 / Expert
- 1 ETHAN POPOVICH
- 2 JOSHUA STERLING
- 3 MEMPHIS KREBS
District / 12 / Expert
- 1 HAYDEN SWIM
- 2 JUSTIN ZIZZO
- 3 GAVIN BOUDREAU
- PABLO PACHECO
District / 13 / Expert
- 1 MATTHEW VANDERVEEN
- 2 DAVID HOYT
- 3 ZACHARY STAHL
District / 15 / Expert
- 1 YAVANT HAUSLER
- 2 MYAHR ROGERS
- 3 COLIN NIEWALD
District / 19-27 / Expert
- 1 TONY CLAAR
- 2 ANDREW STAHL
- 3 JARED WRIGHT
- 4 ALEX BECKER
- JORDAN JACKSON
Social