Race Results
Race Date: 2008-05-18
Rider Results
Rider Results
District / 15 / Cruiser
- 1 MORGAN RUTH
- 2 JASON PINSKE-TUFTY
- 3 ELI STARK-HAWS
District / 31-35 / Cruiser
- 1 JOEL KMITCH
- 2 JOEL STARK-HAWS
- 3 STOSH WYLUDA
- JASON FIERST
District / 5 & Under / Novice
- 1 EVAN FLORES
- 3 WREN SCOTT-LUMBAR
District / 6 / Novice
- 1 MATTHEW OLSON
- 2 TYLER KOBIENIA
- 3 Not a Current Member
District / 7 / Novice
- 1 KYLIE SCHWARTZ
- 2 CONNOR COMSTOCK
- 3 TENNESSEE SCOTT-LUMBAR
- 4 DOMINIK JEFFERS
- 5 JENNA JEFFERS
- 6 SKYLAR FURCHT
- SYDNEY FABER
District / 8 / Novice
- 1 OWEN HOPPE
- 3 NICHOLAS MUNTIFERING
- 4 DAWSON WELESKI
- 5 JUSTIN HUNTINGTON
- 6 NATHAN HILBERT
District / 10 / Novice
- 1 ALEXANDER SANDER
- 2 MARISA GAETZ
- 3 AUSTIN SCHREINER
- 4 KOBE PERLBERG
- 5 RAYNE PEACOCK
- 6 MATSON COURRIER
- 7 KAYLIE LAWWELL
- Not a Current Member
District / 11 / Novice
- 1 TRAVIS HEINEN
- 3 CODY DRUSSELL
- 4 NOAH SCHERMERHORN
- 5 DEVIN WESTGARD
- BAXTER BANWELL
District / 13 / Novice
- 1 TANNER THOMPSON
- 2 ZAVIER GROPPER
- 3 CODY DUNCAN
District / 17-18 / Novice
- 1 JOSEPH KIIHN
- 2 CODY HUNTINGTON
District / 6 / Intermediate
- 1 CADE WYLUDA
- 2 DALLAS LIGHT
- 3 DEREK STANOCH
District / 7 / Intermediate
- 1 BLAKE CANNON
- 2 JAMES PLUMMER
- 3 JACOB JOHNSON
- 4 NICK PLAUTZ
- 5 JOHN LILLEODDEN
- JACOB RICHTER
District / 8 / Intermediate
- 1 JACK PLUMMER
- 2 ANDREW FLORES
- 3 ALEX BAHE
District / 9 / Intermediate
- 1 NATHAN JOHNSON
- 2 MAX HELM
- 3 KEVIN STARK-HAWS
District / 10 / Intermediate
- 1 BEN LILLEODDEN
- 2 ZACKERY SELLNER
- 3 SAMUEL KMITCH
- 4 JACKSON KMITCH
- 5 JACOB NATHE
- 6 NICOLAS SALZL
- ALEX STANGER
District / 12 / Intermediate
- 1 ZACHARY JOHNSON
- 2 TYLER HELM
- 3 ALEXANDER FABER
District / 13 / Intermediate
- 1 CORY FRANZWA
- 2 AUSTIN TAST
- 3 JOSHUA NATHE
- 4 DEREK MUMM
- 5 JENS BACH
- GARICK NOTHOM
District / 14 / Intermediate
- 1 JOCELYN BROWN
- 2 ALEX LAWWELL
- 3 AUSTIN GOEDKER
District / 16 / Intermediate
- 1 NATE WIELKIEWICZ
- 2 DEVAN BRACHT
- 3 MORGAN RUTH
- NICHOLAS LAWWELL
District / 19-27 / Intermediate
- 1 JARED DAHLHEIMER
- 2 PATRICK DILLON
- 3 JEFF RIEDER
- 4 CHAD KALSCHEUER
- JOSH FALLON
District / 7 / Girls
- 1 LAUREN SCHIEFERT
- 2 MOLLY OPHOVEN
- 3 ELISE KMITCH
District / 13 / Girls
- 1 SHANDA SCHWANKL
- 2 Not a Current Member
- 3 ROWAN SALZL
District / 11 / Expert
- 1 ZACHARY TOSSETT
- 2 JORDAN SCHIEFERT
- 3 JEREMY NOTHOM
- 4 JASON PINSKE-TUFTY
- ELI STARK-HAWS
District / 17-18 / Expert
- 1 BENJAMIN KUBALAK
- 2 NICK PLEIMLING
- 3 WILLIAM JOHNSON
District / 28-35 / Expert
- 1 NICK ROOS
- 2 JOEL STARK-HAWS
- 3 TROY STEBENS
Social