Race Results
Race Date: 2008-07-24
Rider Results
Rider Results
District / 31-35 / Cruiser
- 1 MATT GRUENENWALD
- 2 JOEL STARK-HAWS
- 3 ELI STARK-HAWS
- MARK SALZL
District / 5 & Under / Novice
- 1 EVAN FLORES
- 2 EVAN GUFFEY
- 3 WREN SCOTT-LUMBAR
- 4 CALVIN COMSTOCK
- 5 KADEN ALVORD
- KALEB KAMPA
District / 6 / Novice
- 1 BODEN DOERING
- 2 ISAAC PRIMUS
- 3 BLAKE WGEISHOFSKI
- 4 JOE HEINLEIN
- 5 AMELIA KAHLHAMER
- 6 COLETON WILLE
- 7 ELIZABETH RUDSER
- 8 EVAN ALVORD
District / 7 / Novice
- 1 SKYLAR FURCHT
- 2 JENNA JEFFERS
- 3 ZACHERY LIBBESMEIER
- 4 SHELBY GATELY
- 5 PRESTON GARCEAU
- 6 MEGAN RAYGOR
- 7 SYDNEY FABER
- PARKER GARCEAU
District / 8 / Novice
- 1 AVERY MUMM
- 2 SAM PFLUEGER
- 3 VINCENT KAHLHAMER
- 4 TYLER WGEISHOFSKI
- 5 DAWSON WELESKI
- PRESTON HOLLMAN
District / 9 / Novice
- 1 KAYLIE LAWWELL
- 2 AMANDA OPHOVEN
- 3 OWEN HOPPE
- 4 NICHOLAS MUNTIFERING
- 5 GRANT TERHAAR
- WYATT PRIMUS
District / 10 / Novice
- 1 MITCHELL LIBBESMEIER
- 2 KOBE PERLBERG
- 3 RAYNE PEACOCK
District / 11 / Novice
- 1 TRAVIS HEINEN
- 2 MATTHEW BETHKE
- 3 CODY DRUSSELL
- 4 DEVIN WESTGARD
- BAXTER BANWELL
District / 15 / Novice
- 1 CODY HUNTINGTON
- 2 CHELSEY BETHKE
- 3 ZAVIER GROPPER
District / 28-35 / Novice
- 1 JOHN THULEEN
- 2 SCOTT JACOBS
- 3 BRUCE ARVOLD
- JASON DOERING
District / 6 / Intermediate
- 1 DALLAS LIGHT
- 2 DEREK STANOCH
- 3 KIEGEN PERLBERG
District / 7 / Intermediate
- 1 TENNESSEE SCOTT-LUMBAR
- 2 DOMINIK JEFFERS
- 3 CONNOR COMSTOCK
District / 8 / Intermediate
- 1 ALEK SEMERAD
- 2 ANDREW FLORES
- 3 ALEX BAHE
- TAYLOR WILLE
District / 10 / Intermediate
- 1 ZACKERY SELLNER
- 2 ALEX STANGER
- 3 TANNER BREIDENBACH
- 4 NICOLAS SALZL
- 5 TYLER NORDICK
- 6 AUSTIN SCHREINER
- 7 WYATT JACOBS
- KEVIN STARK-HAWS
District / 11 / Intermediate
- 1 LOGAN RAYGOR
- 2 ERIC FRANZWA
- 3 JACOB NATHE
- 4 SAMUEL KMITCH
- JACKSON KMITCH
District / 12 / Intermediate
- 1 JAMIE ARVOLD
- 2 DALTON MCLEOD
- 3 JON GATELY
- ALEXANDER FABER
District / 14 / Intermediate
- 1 AUSTIN GOEDKER
- 2 ALEX LAWWELL
- 3 JOSHUA NATHE
- 4 GARICK NOTHOM
- CONNOR STARK-HAWS
District / 17-18 / Intermediate
- 1 DEVAN BRACHT
- 2 TRAVIS ZERWAS
- 3 NICHOLAS LAWWELL
- HALSEY DAVIS
District / 19-27 / Intermediate
- 1 WILLIAM JOHNSON
- 2 ROBERT FERRIAN
- 3 JOEL STARK-HAWS
- 4 CHAD KALSCHEUER
- JEFF RIEDER
District / 8 / Girls
- 1 KYLIE SCHWARTZ
- 2 MOLLY OPHOVEN
- 3 ALISON JACOBS
- 4 ABIGAIL GANS
- ELISE KMITCH
District / 13 / Girls
- 1 SHANDA SCHWANKL
- 2 JAZLYN LENARZ
- 3 ROWAN SALZL
District / 12 / Expert
- 1 JEREMY KOFFI
- 2 AUSTIN TAST
- 3 JEREMY NOTHOM
- ELI STARK-HAWS
District / 14 / Expert
- 1 NATE WIELKIEWICZ
- 2 NATHAN WALTON
- 3 CORY FRANZWA
- DEREK MUMM
Social