Race Results
Race Date: 2010-08-30
Rider Results
Rider Results
District / 26-30 / Cruiser
- 1 JIMMY GRAY
- 2 HEATH SCHULTE
- 3 ALEXYS PERSSON
District / 5 & Under / Novice
- 1 KODY REINERT
- 2 DAMIEN BLOCH
- 3 TREVIN POGATCHNIK
- BEN DOCKENDORF
District / 6 / Novice
- 1 ZACHARY LAWWELL
- 2 CARSEN RIERSON
- 3 RIPLEY GARDEN
- CARSON SMITH
District / 7 / Novice
- 1 CARTER KIPKA
- 2 WILLIAM HOULE
- 3 ZAKARY HUTCHISON
- JOSHUA CARPENTER
District / 8 / Novice
- 1 BRANNON BJORK
- 2 GRAYSON HOPPER
- 3 KANE BASTEIN
- 4 SAPHIRE WERKHOVEN
- 5 TANNER SCHINDELE
- TEAGAN HUNTINGTON
District / 9 / Novice
- 1 DALLAS KALSCHEUER
- 2 KOLE JACOBS
- 3 MICHAEL GIBBONS
District / 11 / Novice
- 1 JEREMIAH MARTIN
- 2 GRANT TERHAAR
- 3 MYKENZIE JACOBS
- 4 ISABELLA DROWN
- PRICCILLA CARPENTER
District / 12 / Novice
- 1 TANNER BRUDWICK
- 2 MATTHEW EISENSCHENK
- 3 SYDNEY GRAY
District / 6 / Intermediate
- 1 TYLER BRAEGELMANN
- 2 COLTON MILLER
- 3 BLAKE HAWKER
- 4 HUNTER LUCAS
- ROSS GEHLING
District / 7 / Intermediate
- 1 RILEY VERLY
- 2 BLAKE TERSCH
- 3 CLAYTON LEGATT
- 4 WILL CARLSON
- JAYDEN ANDERSON
District / 8 / Intermediate
- 1 DEREK STANOCH
- 2 JAYSE SCHREIFELS
- 3 MYLES WOCHNICK
- 4 CHRISTIAN KADOLPH
- PETER MARTIN
District / 9 / Intermediate
- 1 MASON WIEBUSCH
- 2 PRESTON GARCEAU
- 3 JAY OLSON
- MARCO CUTHBERT
District / 10 / Intermediate
- 1 ALEX BAHE
- 2 SHAWN ROBEN
- 3 KYLIE SCHWARTZ
- VINCENT KAHLHAMER
District / 11 / Intermediate
- 1 MAX HELM
- 2 KAYLIE LAWWELL
- 3 NICHOLAS MUNTIFERING
District / 12 / Intermediate
- 1 AUSTIN SCHREINER
- 2 KOBE PERLBERG
- 3 KYLE DECKER
District / 13 / Intermediate
- 1 KELLY PETSCHEN
- 2 CODY DRUSSELL
- 3 ALEX STANGER
- 4 EVIN RASSIER
- 5 JACOB NATHE
- 6 NAOMI MARTIN
- TRAVIS DECKER
District / 14 / Intermediate
- 1 DEVON JOHNSON
- 2 JEREMY NOTHOM
- 3 TANNER FREEMAN
District / 15 / Intermediate
- 1 JIMMY GRAY
- 2 NICK ROGERS
- 3 TYLER KOOPMEINERS
District / 19-27 / Intermediate
- 1 ZACH WOOD
- 2 RONALD GROSS
- 3 GENNA BOECKMANN
- 4 BRETT DONAHUE
- JOHN THULEEN
District / 9 / Girls
- 1 ALEXYS PERSSON
- 2 AMELIA KAHLHAMER
- 3 MAKENZY SPRINGER
District / 8 / Expert
- 1 KIEGEN PERLBERG
- 2 WYATT MILLER
- 3 BODEN DOERING
- EVAN GUFFEY
District / 10 / Expert
- 1 ALEK SEMERAD
- 2 CALEB WOOD
- 3 NICK SOWADA
- JACOB RICHTER
District / 15 / Expert
- 1 CORY FRANZWA
- 2 DEREK MUMM
- 3 ADAM NEMETH-MILES
District / 28-35 / Expert
- 1 WILLIAM JOHNSON
- 2 CHAD KALSCHEUER
- 3 TROY STEBENS
Social