Race Results
Race Date: 2010-08-02
Rider Results
Rider Results
District / 5 & Under / Novice
- 1 GABE GERHARDT
- 2 MAXWELL RITTER
- 3 MAX BASTIEN
- 4 KODY REINERT
- 5 GUNNER SEXTON
- 6 ALEXANDRA HILL
- DYLAN MICK
District / 6 / Novice
- 1 ROSS GEHLING
- 2 ZACHARY LAWWELL
- 3 CARSEN RIERSON
- 4 NICOLAS BOUCHA
- LANDON WERNER
District / 8 / Novice
- 1 SAPHIRE WERKHOVEN
- 2 HARLEY GUMMERT
- 3 SAM BASTIEN
- 4 DYLAN HILL
- 5 JULIA RITTER
- 6 CARTER KIPKA
- TEAGAN HUNTINGTON
District / 9 / Novice
- 1 MARCO CUTHBERT
- 2 ALEXYS PERSSON
- 3 ISAAC HOVERSON
- 4 DALLAS KALSCHEUER
- 5 SHELBY GATELY
- KIRA BOUCHA
District / 10 / Novice
- 1 LOGAN KIEL
- 2 TYLER TELLERS
- 3 NATE SALZL
District / 12 / Novice
- 1 CONNOR BESSER
- 2 TANNER BRUDWICK
- 3 JEREMIAH MARTIN
- 4 GRANT TERHAAR
- KASSANDRA CHRISTEN
District / 13 / Novice
- 1 EVIN RASSIER
- 2 JOSEPH CHRISTEN
- 3 NAOMI MARTIN
District / 15 / Novice
- 1 AKASHA NESS
- 2 NICHOLAS CHRISTEN
- 3 CODY DUNCAN
District / 16 / Novice
- 1 ANDREW LEGATT
- 2 MITCHELL FRANZWA
- 3 MARA DOEBLER
District / 6 / Intermediate
- 1 ETHAN STARK
- 2 TYLER BRAEGELMANN
- 3 BLAKE HAWKER
- 4 PARKER COMSTOCK
- 5 BRODY SIM
- 6 COLTON MILLER
- KALEB KAMPA
District / 7 / Intermediate
- 1 WESTIN HILTNER
- 2 RILEY VERLY
- 3 MYLES WOCHNICK
- JOSH LANCTOT
District / 8 / Intermediate
- 1 ISAAC PRIMUS
- 2 DEREK STANOCH
- 3 JAYSE SCHREIFELS
- 4 CHRISTIAN KADOLPH
- PETER MARTIN
District / 9 / Intermediate
- 1 CONNOR COMSTOCK
- 2 DOMINIK JEFFERS
- 3 MASON WIEBUSCH
District / 10 / Intermediate
- 1 JACOB RICHTER
- 2 VINCENT KAHLHAMER
- 3 ALEX BAHE
District / 11 / Intermediate
- 1 WYATT PRIMUS
- 2 NICK SOWADA
- 3 NICHOLAS MUNTIFERING
- MAX HELM
District / 12 / Intermediate
- 1 NICOLAS SALZL
- 2 KOBE PERLBERG
- 3 AUSTIN MILNE
- RYAN SEXTON
District / 13 / Intermediate
- 1 KELLY PETSCHEN
- 2 ALEX STANGER
- 3 JAKE BASTIEN
- 4 AUSTIN TELLERS
- JACOB NATHE
District / 15 / Intermediate
- 1 TYLER KOOPMEINERS
- 2 NICK ROGERS
- 3 JEREMY NOTHOM
- 4 GARICK NOTHOM
- 5 SHANDA SCHWANKL
- TANNER FREEMAN
District / 19-27 / Intermediate
- 1 NATE WIELKIEWICZ
- 2 BEN JOHNSON
- 3 TERRY DINGMAN
- 4 GENNA BOECKMANN
- 5 HANNAH MARTIN
District / 7 / Girls
- 1 JENNIFER METTLER
- 2 MAKENZY SPRINGER
- 3 SELINA JEFFERS
District / 10 / Girls
- 1 ASHLYNN STRANDBERG
- 2 MOLLY OPHOVEN
- 3 AMELIA KAHLHAMER
District / 13 / Girls
- 1 NICOLE GATELY
- 2 KAYLIE LAWWELL
- 3 AMANDA OPHOVEN
District / 8 / Expert
- 1 KIEGEN PERLBERG
- 2 WYATT MILLER
- 3 EVAN GUFFEY
District / 15 / Expert
- 1 CORY FRANZWA
- 2 JOSHUA NATHE
- 3 ADAM NEMETH-MILES
Social