Local Race Single
October 02, 2016
- Registration Begins: 10:30 AM
- Registration Ends: Noon
- Race Time: ASAP
-
There is no description for this race.
Race Results
Race Date: 2016-10-02
Rider Results
Rider Results
District / 4 Balance / Bike
District / 3 Balance / Bike
- 1 JAKE CERASA
- 2 CARSON BERGER
District / 1-2 Balance / Bike
- 1 KALE BACH
- 2 ZANDER KOUTRIS
District / 36-40 Women / Cruiser
- 1 ROSHELLE PEARSON
- 2 SUZY CARMODY
- 3 SARA THOMPSON
District / 8 / Cruiser
- 1 AIDAN BLOCKER
- 2 COLIN DAWSON
- 3 NOAH PEARSON
District / 15 / Cruiser
- 1 RYAN WOLLNY
- 2 RYDER WARD
- 3 CAMERON DAWSON
District / 26-30 / Cruiser
- 1 DUSTIN JACOBS
- 2 MIKE LOWERY
- 3 JEREMY LAKEN
District / 46-50 / Cruiser
- 1 JAMES DAVIS
- 2 PAUL MCKENZIE
- 3 JESSE JANICKE
- JERRY HEXOM
District / 5 & Under / Novice
- 1 BRAYDEN JACKSON
- 2 BROGAN SENDELE
- 3 JOVANNI VIOLA
- 4 ALANA JACKSON
- 5 MASON BACH
- JAKE CERASA
District / 7 / Novice
- 1 JEFFERY WIBBENS
- 2 GAVIN FEIDT
- 3 KAYLIE CERASA
- 4 NIGEL S STEWART JR
- 5 GWEN KIMBROUGH
- 6 KENDALL BACH
- 7 LORENZO STEPHENSON
- 8 MORGAN CALLIS
- DANYELLE SIFERS
- TY TRACY
District / 8 / Novice
- 1 MICHAEL SIFERS
- 2 NOAH SMITH
- 3 DRAYVIN PETERS
District / 10 / Novice
- 1 BRYCE OSTLER
- 2 MADISON ROACH
- 3 DAYTON PETERS
- NOAH CRANSTON
District / 11 / Novice
- 1 LOGAN JORDAN
- 2 BRYCE BENNETT
- 3 COLE BARRETT
District / 12 / Novice
- 1 COURTNEY LAKOTA
- 2 ZOE CRANSTON
- 3 KANE CHAMBERS
- 4 KRISTIN CALLIS
- JASMINE FEIDT
District / 28-35 / Novice
- 1 CHRISTOPHER ZANONI
- 2 BRANDON ROACH
- 3 NICK BACH
- 4 ERIK ROGERS
- SHANE JACKSON
District / 7 / Intermediate
- 1 DYLAN JORDAN
- 2 DOMINIC WEBBER
- 3 NOAH PEARSON
- 4 LEVI LAKOTA
- 5 FRANKIE BELLONE
- 6 GAGE LAWSON
- 7 ABIGAIL MANDUJANO
- MASON BLOCKER
District / 8 / Intermediate
- 1 COLIN DAWSON
- 2 BRODY SENDELE
- 3 JAYSON LANE
District / 10 / Intermediate
- 1 OWEN KIMBROUGH
- 2 ZYNIA STEWART
- 3 KOLETYN ZANONI
- 4 AUSTIN OSMOND
- 5 PARKER DIXON
- GEORGE ANDREWS
District / 13 / Intermediate
- 1 CADEN GRAFF
- 2 DANE WHIDBY
- 3 JOSHUA FLOWERS
- TOBIUS GODFREY
District / 15 / Intermediate
- 1 AARON JACOBS
- 2 SETH LAWSON
- 3 JAEVIN PEARSON
District / 17-18 / Intermediate
- 1 NAKIAH CRASE
- 2 LYNDSEY GRENLUND
- 3 ANNA LAWLER
District / 46 & Over / Intermediate
- 1 KEITH GEORGE
- 2 PAUL MCKENZIE
- 3 KIM RUNDLE
- BRIAN LAWSON
District / 15-16 / Girls
- 1 ALI MOBERG
- 2 GENESSA ANDERSON
- 3 HALEY LONG
District / 8 / Expert
District / 11 / Expert
- 1 MAZEY KNOX
- 2 COLE KOPCZYK
- 3 CAMERON DAWSON
- 4 BRODIE HASPADURA
- GAVIN BOUDREAU
District / 13 / Expert
District / 14 / Expert
- 1 YAVANT HAUSLER
- 2 EDDIE LAWLER
- 3 IMAGIN NELSON
- BEN KRAMER
District / 15 / Expert
- 1 RYAN WOLLNY
- 2 ETHAN DOMINGUEZ
- 3 CRAIG STUPEK
District / 16 / Expert
- 1 ANDREW STAHL
- 2 DAKOTA WEBSTER
- 3 NOAH PABST
District / 19-27 / Expert
- 1 EHREN GRENLUND
- 2 ZACH ALEXANDER
- 3 NATHAN HATHCOCK
- 4 NATE SWAIN
- 5 DAKOTA PARIS
- 6 PATRICK MOAKLEY
- BILLY RUNDLE
District / 41-45 / Expert
- 1 MARK NELSON
- 2 PHILIP BOUDREAU
- 3 JAMES DAVIS
- 4 JEFF HILL
- 5 TROY SCHLEICH
- JOSEPH ENDRIZZI
District / 26-30 Women / Cruiser
- 1 KAYLEE BLOCKER
- 2 STEPHANIE WHIDBY
- 3 AMANDA WISHARD
Social