Race Results
Race Date: 2012-06-08
Rider Results
Rider Results
District / 13 / Cruiser
- 1 MATTHEW PLOUFFE
- 2 JOSH KIRKBY
- 3 CHASE ROATH
District / 36-40 / Cruiser
- 1 ROY YAGER
- 2 WYATT SCHMIDT
- 3 BOB CUMMINS
- 4 DERRICK KEESLER
- KEN HEXIMER
District / 5 & Under / Novice
- 1 JORDEN BAILEY
- 2 NATHAN EFESTIONE
- 3 NATHAN JUREWICZ
- KEEGAN KALIN
District / 6 / Novice
- 1 JAKE SANKO
- 2 LILY PEREZ
- 3 IAIN LANPHIER
- 4 JONAH SMITH
- DIEGO PARRA
District / 7 / Novice
- 1 CATCHER KNAPP
- 2 PAIGE GINSBERG
- 3 JOSHUAH WEIPERT
District / 8 / Novice
- 1 TONY JEFFERY
- 2 IAN MARTINEZ
- 3 JERISON SHELTON
- 4 NOLAN HOUSER
- 5 KAITLYNN BLISS
- KARISSA PEREZ
District / 9 / Novice
- 1 CAMERON BERNARDS
- 2 DANNY SANKO
- 3 WILLIAM BREHM
- 4 ALEXIS KNAPP
- COLBY JUREWICZ
District / 10 / Novice
- 1 TRE HEXIMER
- 2 THOMAS HARDING
- 3 BRANDEN GARCIA
- 4 MICHAEL PERKINS
- 5 MARTIN GINSBERG
- CIERRA SEETHALER
District / 11 / Novice
- 1 ALEX LAUREANO
- 2 RAYELIN SCHMITT
- 3 JAMES NEWNUM
- SCOTT BERNARDS
District / 13 / Novice
- 1 AUSTIN LAUREANO
- 2 KELLI KRUSHINSKY
- 3 WYATT HARWOOD
- 4 GARRET BOWEN
- 5 SEBASTIAN BOBBITT
- KATELYN SAUBER
District / 16 / Novice
- 1 JAKE BAUER
- 2 JOHN SKOOG
- 3 MEGAN ABNEY
District / 19-27 / Novice
- 1 DYLAN HAGERTY
- 2 GAVIN PETERS
District / 6 / Intermediate
- 1 PHILLIP SANDOVAL
- 2 DREW ELAM
- 3 BRAYDEN CAJTHAML
District / 8 / Intermediate
- 1 KOLTEN SAUBER
- 2 RHYS HOLTORF
- 3 COLLIN NESVACIL
- 4 LOGAN ANDREWS
- ALEX ELAM
District / 9 / Intermediate
- 1 PRESTON CONNOLLY
- 2 EVAN TEAGARDEN
- 3 MADISON BOARDMAN
- 4 GARRETT WEIDMAN
- 5 DYLAN SCHALOW
- DYLAN TATUM
District / 10 / Intermediate
- 1 LEO HILE
- 2 CHRISTIAN JUREWICZ
- 3 COLE GOODWIN
- 4 COBY NAIL
- 5 DYLAN KEESLER
- JEREMY BRILES
District / 11 / Intermediate
- 1 ZACHARY OGRAM
- 2 TREVOR HOLTORF
- 3 NATHAN EDWARDS
District / 12 / Intermediate
- 1 ISAAC THORPE
- 2 RYAN KESSLER
- 3 JOHNNY BASTIN
- 4 MICHAEL KINSLINGER
- 5 SHAWN MONTILLA
- 6 MICHAEL TEAGARDEN
- 7 GAGE ABNEY
- TISON JOHNSON
District / 13 / Intermediate
- 1 THANE HOLTORF
- 2 MATTHEW PLOUFFE
- 3 JOSH MUENCHOW
- 4 GAVIN WEIDMAN
- CHRISTOPHER BLACKWELL
District / 14 / Intermediate
- 1 GAGE PAYNE
- 2 JACOB MCBRIDE
- 3 JOEY KRASUSKI
- SEAN SLACK
District / 16 / Girls
- 1 MIKAELA LIXANDRU
- 2 SAMANTHA USERY
- 3 BROOK REDD
District / 7 / Expert
- 1 KARSTEN KALIN
- 2 AXEL GEREDA
- 3 CHASE ROATH
District / 11 / Expert
- 1 JOSH KIRKBY
- 2 NATHEN ORTIZ
- 3 DYLAN WALTON
District / 14 / Expert
- 1 MASON BERRY
- 2 AARON KIRKBY
- 3 PAUL SCHALOW
District / 15 / Expert
- 1 WILL FLAHERTY
- 2 WYATT SCHMIDT
- 3 SAGE CARLSON
District / 16 / Expert
- 1 PRICE SANDOVAL
- 2 ANTHONY SALAZAR
- 3 WESLEY PRICE
- GARETT HUSTON
Social