We're excited you want to ride with us! If you are a new rider, welcome to the family! If you are experienced, we are glad to have you back. Please select below:
Events
Land O Lakes Nationals
Rider Results
Land O Lakes Prerace
6 & Under Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
- 2 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 3 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 4 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
7-8 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 2 KAYDEN BRUNS, RACER ARMY MIDWEST, BLUE SPRINGS, MO
- 3 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 4 JT HOT ROD HAMPTON, RACER ARMY MIDWEST, LA CROSSE, WI
11-12 Mixed Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JOSH ZEIS, KID DYNAMITE, ISANTI, MN
- 2 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
- 3 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
- 4 KAEDAN CARLSON, OMAHA, NE
7-8 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 2 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 3 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
9-10 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 DALE BYLUND, MOM AND DAD, ST FRANCIS, MN
- 3 DEREK KLEIN, AREA 251, DEFOREST, WI
13-14 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
- 2 ALEC REICHEL, KID DYNAMITE MN, CAMBRIDGE, MN
- 3 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 4 DANTE CASANOVA, ABERDEEN, SD
- 5 CORBIN SIMS, BURLINGTON, ON
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CAITLYN FARMER, RIDE LIKE A GIRL, SANDY SPRINGS, GA
- 2 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 3 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 4 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
36-40 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MADISON JACKSON, SPEEDPEDDLERS, CHANNAHON, IL
- 2 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 3 ROSHELLE PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
8 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 2 ADAM SUNDEEN, CAMBRIDGE, MN
- 3 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 4 KALLEN BREITKREUTZ, DINGMANS BMX SHOP, MANKATO, MN
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 6 KASEY CONLEY, NOWEAR/MAD RACING, FISHER, MN
- 7 NOAH PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 8 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
10 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 2 BODE BEIGHLEY, YESS BMX, BUFFALO, MN
- 3 JACKSON FIELDS, SYNERGY, E BETHEL, MN
- 4 MASON HALE, TREMPEALEAU, WI
- 5 BRYCE BLUMER, ISANTI, MN
- 6 JARED BOHRINGER, NEW LONDON, WI
12 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JOE WILLMERT, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 COLE ISAACS, KID DYNAMITE MN, DELANO, MN
- 3 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
14 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 2 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 3 KADEN BREITKREUTZ, DINGMANS BMX SHOP, MANKATO, MN
16 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 2 MASON WASILEWSKI, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 3 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 4 ISAAC PACKARD, VENOM RACING, DERBY, KS
- 5 DEVYN BOWERS, BRAINERD, MN
- 6 THOMAS KRABBE, DETROIT LAKES, MN
- 7 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
46-50 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
- 2 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 KENT SMITH, EDINA, MN
- 4 PATRICK ZERWAS, BRAINERD, MN
- 5 MARK KLUTH, WAUKESHA, WI
- 6 STEVEN YOUNG, ISANTI BICYCLE SHOP, ABERDEEN, SD
5 & Under Novice Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 BRAIDEN SWEDEEN, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 2 JACOB BLISS, CEDAR, MN
- 3 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 4 CASHTON STILLER, OAK GROVE, MN
- 5 ALEXANDER CARLSON, OMAHA, NE
- 6 AVYN HERRIAGE, MOM & DAD, WICHITA, KS
- 7 BRIELLE ANDERSON, KDM MN, ALBERTSVILLE, MN
- 8 LUCAS EMLY, DINGMANS BMX SHOP, ISANTI, MN
7 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRYCE SAMPSON, WYOMING, MN
- 2 LOGAN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
- 3 WAYLON LAROWE, CAMBRIDGE, MN
- 4 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
8 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DEVIN HINKEL, ISANTI, MN
- 2 BRAYDEN ARENDS, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 3 MASON SMITH, DINGMANS, CAMBRIDGE, MN
- 4 EISSAC BURTON, ISANTI, MN
10 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 COLTON ENNIS, WYOMING, MN
- 3 COLE BENNEROTTE, BENNY'S AUTO REPAIR, BYRON, MN
- 4 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 5 KAIGE DESCHENE, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
11 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAIDEN KACALEK, MOUNDS VIEW, MN
- 2 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 3 ALEXIS LUETH, THUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
13 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JOHN JONES, MOUNDS VIEW, MN
- 2 HOPEANN LOVE, FORESTON, MN
- 3 ADAM KENNEDY, HUGO, MN
- 4 SUMMER LOOMER, FERGUS FALLS, MN
- 5 RYAN BURKS, OSSEO, MN
36-40 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRIAN BENSON, MINNEAPOLIS, MN
- 2 MICHAEL BURKS, DINGMANS BMX, BLOMKEST, MN
- 3 JOSEPH HULTMAN, HAVOC FACTORY TEAM, RICHFIELD, MN
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRENT BRUESSEL, KASSON, MN
- 2 MIKE CHENOWETH, MEDIAPOLIS, IA
- 3 RONALD MCDONALD, 269 MAFIA TEAM, BATTLE CREEK, MI
- 4 DOUGLAS FERGUSON, WINONA, MN
5 & Under Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TAYLAN(CHOMPY) BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 2 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
- 3 SHUN BOISVERT, INTL. BMX MINISTRIES, NORTH YORK, ON
6 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
- 2 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 3 LUCAS MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
7 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RYLAN BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 2 KAYDEN BRUNS, RACER ARMY MIDWEST, BLUE SPRINGS, MO
- 3 ALEX ALVORD, ADVENTURE, SARTELL, MN
- 4 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 5 CADENCE STILLER, OAK GROVE, MN
- 6 MEMPHIS ISAACSON, SAUK RAPIDS, MN
8 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 COOPER KEDROWSKI, HARRIS, MN
- 2 COOPER ETNIER, KID DYNAMITE MN, ST MICHAEL, MN
- 3 ALEX GONET, STANCHFIELD, MN
- 4 AUSTIN KRUSE, KID DYNAMITE MN, OAK GROVE, MN
- 5 JT HOT ROD HAMPTON, RACER ARMY MIDWEST, LA CROSSE, WI
9 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
- 2 WYATT WARNO, CEDAR, MN
- 3 JOE DRAWENEK, MAD RACING, NEENAH, WI
- 4 WYATT KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
10 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 CLAYTON ETNIER, KID DYNAMITE MN, ST MICHAEL, MN
- 2 MASON HALE, TREMPEALEAU, WI
- 3 COEN COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
- 4 JUSTIN LANGE, KID DYNAMITE WI, FRIENDSHIP, WI
- 5 KAEDAN CARLSON, OMAHA, NE
- 6 ANDY KUEHN, SD REAL ESTATE CO, RAPID CITY, SD
- 7 ALEX ANDERLEY, MONTICELLO, MN
11 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MARCUS MOORE, DINGMANS, ANDOVER, MN
- 2 BRAYDEN WELCKLE, KID DYNAMITE MN, MANKATO, MN
- 3 WYATT ERDMANN, KID DYNAMITE OF WI, WISCONSIN RAPIDS, WI
12 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEX KUEHN, SD REAL ESTATE CO, RAPID CITY, SD
- 2 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
- 3 VAUGHN KLUTH, FRANKLIN, WI
13 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 DYLAN MAHRER, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 2 KEATON FAYETTE, GRAND FORKS, ND
- 3 TYLER CAMPBELL, ISANTI BIKE, ISANTI, MN
- 4 MASON DAVIES, LANSING, MI
14 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JASON LOPACHUK, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 2 AYDEN HULTMAN, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 3 ZACH LARSON, DINGMAN BIKE SHOP, ISANTI, MN
- 4 ALEX SELLNER, FARMINGTON, MN
- 5 BRET THAYER, SARTELL, MN
- 6 COLLIN WILSON, PRODIGY, ISANTI, MN
15 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JAMES HELMS, CRANKED 5 STAR, OSHKOSH, WI
- 2 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 DENVER BRUESSEL, KASSON, MN
17-18 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TUCKER JENSEN, BRAINERD, MN
- 2 JOSH ZEIS, KID DYNAMITE, ISANTI, MN
- 3 ANDY PALMER, CAMBRIDGE, MN
36-40 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 DEVAN BRACHT, PRINCETON, MN
- 2 JAMES OGARA, FARMINGTON, MN
- 3 AARON DRAWENEK, NEENAH, WI
- 4 JASON SHEMON, FERGUS FALLS, MN
- 5 ROSS LAPP, PRESCOTT, WI
41-45 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TYLER POLLOCK, KID DYNAMITE MN, MONTICELLO, MN
- 2 PAUL R. LUNDEEN, WHITE BEAR LAKE, MN
- 3 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 4 STEVEN SEULING, TRUTH RACING, MINNEAPOLIS, MN
- 5 BRIAN GRANEY, LAGRANGE, IL
46 & Over Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 KELLY WAGGONER, MAMMOTH TUSK OUTREACH, PECULIAR, MO
- 2 TONY CLINE, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, LOUISVILLE, KY
- 3 TODD PEIFER, AREA 251, DEFOREST, WI
- 4 JOHN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
- 5 PATRICK ZERWAS, BRAINERD, MN
6 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JENNAVECIA KLEMZ, DINGMANS BMX, BRAHAM, MN
- 2 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
- 3 CHASE BURIAN, VELOCITY BIKE CO, BOZEMAN, MT
7 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BAILEY MORRISON, COON RAPIDS, MN
- 2 DELILAH ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 3 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 MINNA (LIL HOOLIGAN) ADKINS, KID DYNAMITE WISCONSIN, FOUNTAIN CITY, WI
9 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 2 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 3 NEVAEH MATAYA, JUST FOR FUN, LANSING, MI
10 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 MARLEIGH KURTZ, GRAND FORKS, ND
- 3 SYDNEY WRIGHT, AREA 251, ARLINGTON, WI
11 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CECELIA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 2 KATELYNN KOVARIK, FISHER, MN
- 3 ASHLEY MCLENNAN, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
14 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 IMAGIN NELSON, FACTORY CRISP BROS RACIN, ROCKFORD, IL
- 2 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 3 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 4 EMILLEE JOHNSON, ABERDEEN, SD
- 5 LEAH WILDISH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 6 MADYSON GROSS, ABERDEEN, SD
6 Expert Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
- 3 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
7 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 TAYDEN POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTA, MONTICELLO, MN
- 2 MASON CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 JACOB LANGE, KID DYNAMITE WI, FRIENDSHIP, WI
8 Expert Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 2 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 3 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 4 LUCAS SNIDARICH, TEAM THUNDERBEACH, FOREST LAKE, MN
- 5 KALLEN BREITKREUTZ, DINGMANS BMX SHOP, MANKATO, MN
- 6 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 7 ROWEN SCHLEGEL, YESS BMX, ISANTI, MN
- 8 ADAM SUNDEEN, CAMBRIDGE, MN
9 Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 2 DALE BYLUND, MOM AND DAD, ST FRANCIS, MN
- 3 RYAN MERCHLEWITZ, SYNERGY RACING, ISANTI, MN
- 4 JARED BOHRINGER, NEW LONDON, WI
10 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 2 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
- 3 JACKSON FIELDS, SYNERGY, E BETHEL, MN
- 4 BRYCE BLUMER, ISANTI, MN
- 5 ELLIOT LENERS, VENOM RACING, ST FRANCIS, MN
11 Expert Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRANDON ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 2 ANDREW GARDING, BRAINERD, MN
- 3 TYLER WINSOR, BELLEVUE, NE
- 4 DAWSON AUSTIN, ST JOSEPH, MN
- 5 AUSTIN JUNG, FACTORY RACER CONCEPTS, ARNOLD, MO
- 6 OWEN IVES, RHINELANDER, WI
- 7 DEACON HAYDAR, ROCKWOOD, ON
- 8 COLE ISAACS, KID DYNAMITE MN, DELANO, MN
12 Expert Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 GAVYN BOWERS, BRAINERD, MN
- 2 CADEN LLOYD, BRAINERD, MN
- 3 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / SSQUARED /DANS COMP, STERLING, IL
13 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 TYLER WRIGHT, STATELINE BMX, ARLINGTON, WI
- 2 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 3 AIDEN POWERS, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 4 CORBIN SIMS, BURLINGTON, ON
- 5 BENJAMIN REISS, ZIMMERMAN, MN
- 6 DANTE CASANOVA, ABERDEEN, SD
- 7 WESLEY KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 8 MICHAEL WILLIAMS, LINCOLN, NE
14 Expert Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 JAYSE SCHREIFELS, PHENOM RACING, SAUK RAPIDS, MN
- 2 ELMAR ARNOLD, BROOKLYN PARK, MN
- 3 MYLES WOCHNICK, SARTELL, MN
- 4 COBI KIFFMEYER, ADVENTURE, SARTELL, MN
- 5 WILLIAM HOULE, ST AUGUSTA, MN
- 6 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 7 BAILY REICH, GROTON, SD
- 8 MASON KURTZ, GRAND FORKS, ND
15 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRAEDEN ERICSSON, FACTORY THUNDERBEACH, PRIOR LAKE, MN
- 2 ELLIOTT SCHOO, BLACK WIDOW RACING, NEW ULM, MN
- 3 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
- 4 TREVER WEISSER, ST JOSEPH, MN
- 5 TREVOR RYSTROM, LIBERTY BMX, BATH, SD
- 6 JADEN ISAACSON, SAUK RAPIDS, MN
- 7 CHEYENNE LUETH, THUNDERBEACH, FRIDLEY, MN
16 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 2 WYATT KOVARIK, FISHER, MN
- 3 ALEC REICHEL, KID DYNAMITE MN, CAMBRIDGE, MN
- 4 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
- 5 THOMAS KRABBE, DETROIT LAKES, MN
- 6 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 7 MASON WASILEWSKI, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 8 COLE ABRAHAM, KID DYNAMITE MN, MANKATO, MN
17-18 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, EXTREME TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 2 BRADY FERGUSON, WINONA, MN
- 3 LOGAN WILDISH, THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 EHREN GRENLUND, YESS DAN'S COMP, ROCKFORD, IL
- 5 JAMEN JOHNSON, KID DYNAMITE, NEW BRIGHTON, MN
- 6 ANDREW STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 7 CARSON CLINE, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, LOUISVILLE, KY
Team Results
Rider Results
Land O Lakes National #1
5 & Over Balance Bike Total Riders = 2 Groups = 1
- 1 DEKLAN CARR, ISANTI, MN
- 1 ZEALYNN GOTH, ELITE CAMP, MAPLE GROVE, MN
4 Balance Bike Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JEMMA TOLLEFSON, WOODBURY, MN
- 1 ELLIOTT SCHUSTER, ST CLOUD, MN
- 1 TRAVIS MOORE, PRINCETON, MN
- 1 TOBIAS ISAACSON, SAUK RAPIDS, MN
- 1 BRYNLEE SOWERS, LITTLE FALLS, MN
3 Balance Bike Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 EDGERTON HAYDEN, NEW RICHMOND, WI
- 1 EASTON LOOMAN, SAUK RAPIDS, MN
- 1 OLIVER LUNDEEN, WHITE BEAR LAKE, MN
- 1 MCKENZIE BURKS, CAMBRIDGE, MN
- 1 EVELYN LAPP, PRESCOTT, WI
- 1 NICHOLAS KRABBE, DETROIT LAKE, MN
- 1 ALEXIS HUNT, VALPARAISO, IN
- 1 MAVIS LAROWE, CAMBRIDGE, MN
1-2 Balance Bike Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 BLAKE GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 1 EASTON SCHUSTER, SAINT CLOUD, MN
- 1 LEVI BURKS, CAMBRIDGE, MN
- 1 JAYSON THOMPSON JR, FORESTON, MN
6 & Under Mixed Open Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
- 2 RYAN MARKLEY, BIKEPARTS.COM/CRUPI, FRANKTOWN, CO
- 3 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 4 TAYLAN(CHOMPY) BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 5 LIAM HOLT, BAD ACE /MAX MUSCLE, TIMNATH, CO
- 6 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
- 7 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 8 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
7-8 Mixed Open Total Riders = 11 Groups = 2
- 2 AUSTIN KRUSE, KID DYNAMITE MN, OAK GROVE, MN
- 3 ISAAC LEISETH, MOORHEAD, MN
- 4 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 5 JT HOT ROD HAMPTON, RACER ARMY MIDWEST, LA CROSSE, WI
- 6 COLE SUTHERLAND, OAK GROVE, MN
- 7 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 7 KAYDEN BRUNS, RACER ARMY MIDWEST, BLUE SPRINGS, MO
- 8 CHARLOTTE HECKENDORF, FACTORY STAATS/ELITECAMP, MONTICELLO, MN
9-10 Mixed Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 2 HUNTER "BMX BEAST" HUSBYN, ISANTI, MN
- 3 JOE DRAWENEK, MAD RACING, NEENAH, WI
- 4 RAY MEADE, THUNDERBEACH/EVS/ODI/BELL, FRANKFORT, OH
- 5 JULIANA BROWN, KDM NATIONAL TEAM, PASADENA, MD
- 6 MAXIMUS MIESELER, BLOOMINGTON, MN
- 7 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
11-12 Mixed Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 3 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RILEY GRAHAM, ADVENTURE, ELK RIVER, MN
- 2 JENNIFER (THE MACHINE) METTLER, BLOT OUT GRAPHICS, CHANHASSEN, MN
- 3 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
31 & Over Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 NATALEE DAUGHERTY, FACTORY FREE AGENT-BOX, RICHARDSON, TX
- 2 BRIAN HOPPE, FULL TILT BIKE CO, MANKATO, MN
- 3 ISAAC PACKARD, VENOM RACING, DERBY, KS
6 & Under Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
- 3 HENRY LENERS, VENOM RACING, SAINT FRANCIS, MN
7-8 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 BRAXTON MILLER, HARO/PROMAX, BLUE SPRINGS, MO
- 2 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 3 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 4 COREY BROWN, KID DYNAMITE FACTORY, PASADENA, MD
- 5 TAVIN ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
- 6 JAYCE M. DUFFY, MONUMENT, CO
- 7 TAYDEN POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTA, MONTICELLO, MN
9-10 Open Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 MARSHALL (MAJOR) GEHRKE, ANSWER/RENNEN, ANTIOCH, IL
- 2 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 4 JESSE GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
- 5 COLLIER KEE, KEE MAP, WIDE OPEN, ASHEVILLE, NC
- 6 DALE BYLUND, MOM AND DAD, ST FRANCIS, MN
- 7 DEREK KLEIN, AREA 251, DEFOREST, WI
- 8 ETHAN REVIER, ST JOSEPH, MN
11-12 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CYRUS (THE VIRUS) MATTSON, VENOM RACING, DALBO, MN
- 2 PETER CHOAT, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
- 3 NATHAN KITCHEN, REMIX/ ODI, BAKERSFIELD, CA
- 4 ROY GOODIN, ST FRANCIS, MN
13-14 Open Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 JAYSE SCHREIFELS, PHENOM RACING, SAUK RAPIDS, MN
- 2 SAMUEL NICHOLS, HARO/PROMAX, O'FALLON, MO
- 3 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 4 BEAUDIE TRADUP, GORDY'S BICYCLES, PHOENIX, AZ
- 5 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 6 BEN KRAMER, DUBUQUE, IA
- 8 RILEY LARSON, FOREST LAKE, MN
- 8 HENRY CHUDZIK, POWERLITE-DANS COMP-DFR, HOMERGLEN, IL
15-16 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 GARETT DEW, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 2 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 3 TREVER WEISSER, ST JOSEPH, MN
17-20 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JEREMY NOTHOM, ST CLOUD, MN
- 2 ANDREW STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 3 LOGAN WILDISH, THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
26-30 Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JASON MCMULLEN, TNT BICYCLES NATIONAL, WADSWORTH, IL
- 2 KYLE SELLNER, LAKEVILLE, MN
- 3 NICHOLAS PAGEL, GLENCOE, MN
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 3 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 4 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 5 OLIVE HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 6 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 7 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 8 DANICA KENT, MINNESOTA LAWMEN, MORTON, MN
11-12 Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 MEGAN TOSSETT, PRODIGY RACING, FERGUS FALLS, MN
- 3 KALI (WEST COAST) STREETER, VENOM RACING, BLAINE, MN
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 MCKENZIE (SKITTLES) GAYHEART, THRODWN, FORT WHITE, FL
- 2 TRINADEE STOFLET, FACTORY THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 TIFFANY HUBER, BLACKCROWN BMX, IJAMSVILLE, MD
- 4 JASMINE TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 5 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 6 CAITLYN FARMER, RIDE LIKE A GIRL, SANDY SPRINGS, GA
- 7 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 8 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 STEVIE TOMPKINS, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 2 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 3 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 4 MADISON JACKSON, SPEEDPEDDLERS, CHANNAHON, IL
- 5 MARISSA SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
- 6 ISABELLE CLEMENSON, NORWALK, IA
17-20 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BISMARCK, ND
- 2 KAITLYN LARSON, STACY, MN
- 3 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 JOSLYNN LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
31-35 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 ROSHELLE PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 3 MEGAN HUGHES, S BELOIT, IL
51-55 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 2 (TWREX) TAMARA SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 KITTIE WESTON-KNAUER, STRANGE MOTION KICKER, DES MOINES, IA
7 & Under Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ZACK HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 2 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 3 JAYDEN LINVILLE, A&E RACING, RIVERSIDE, OH
- 4 JESSE BABER, DFR-DANS COMP, SOUTH BEND, IN
- 5 TYLER GAGE, THUNDERBEACH, ONALASKA, WI
- 6 ALEX CHOUANARD, ST MICHAEL, MN
- 7 STEVEN BACKMAN, FLUSHING, MI
8 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 2 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 3 ADAM SUNDEEN, CAMBRIDGE, MN
- 4 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 6 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
- 7 SHANE READY, ADVENTURE, CIRCLE PINES, MN
- 8 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
9 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 3 JASON LINVILLE, HARO/PROMAX, RIVERSIDE, OH
- 4 BO (BAD DOG) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 5 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 6 KALLEN BREITKREUTZ, DINGMANS BMX SHOP, MANKATO, MN
- 7 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 8 JARED BOHRINGER, NEW LONDON, WI
10 Cruiser Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 TY BEADLE, THRODWN, CORONA, CA
- 2 TYE YOUNG, FACTORY YESS, MOORESVILLE, NC
- 3 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 4 LUKE BAKKEN, EXTREME BIKES, LONE TREE, CO
- 5 TJ KOCH, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 6 MASON BRUNS, TIME 2 SHINE, W WARWICK, RI
- 7 BODE BEIGHLEY, YESS BMX, BUFFALO, MN
- 8 HARLEY DAIS, FACTORY THUNDERBEACH, WINONA, MN
11 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 2 HUNTER GRUBA, ELITE CAMP, STACY, MN
- 3 TREYSON DILLON, ADVENTURE, ELIZABETH, MN
- 4 BROCK (THE ROCKET) SMITH, VENOM RACING, REILES ACRES, ND
- 5 ETHYN BARTELLI, THRODWN, ROCKFORD, IL
- 6 ANDREW GARDING, BRAINERD, MN
- 7 REED LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
12 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 REED LARSON, FOREST LAKE, MN
- 2 JOE WILLMERT, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 ZACK(Z-MONEY) DAY, FACTORY KUWAHARA, GREENVILLE, WI
- 4 JACK BAKKEN, FACTORY CRUPI/REMAX, LONE TREE, CO
- 5 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / SSQUARED /DANS COMP, STERLING, IL
- 6 CHARLIE HOFFMAN, SYNERGY, CEDAR, MN
- 7 EVAN MEIER, GRANDPA, PRINCETON, MN
- 8 MAXWELL RITTER, ROSEMOUNT, MN
13 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 ZADEN FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, COON RAPIDS, MN
- 2 MARSHALL PETERSON, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BIG LAKE, MN
- 3 AIDEN POWERS, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 4 MATTHEW VANDERVEEN, SPEEDPEDDLERS, FRANKFORT, IL
- 5 ETHAN VAN ZEE, ADVENTURE, HAM LAKE, MN
- 6 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 7 BRETT (BOLTING) BUCKMAN, ADVENTURE, BLAINE, MN
- 8 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
14 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 DEVIN NELSON, KDM, ISANTI, MN
- 2 GIOVANNI SPADO, EPIK CARBON PRODUCTS, LOXAHATCHEE, FL
- 3 COLTEN LANDWER, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 4 AARON MULDER, VENOM, HINCKLEY, MN
- 5 SOLOMON GOODWIN, CROSSROADS/GHP, ASHLEY, IN
- 6 ELIJAH RODAHL, BRAINERD, MN
- 7 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 8 BRAYDEN (THE BULLET) KEMPEL, ADVENTURE, RAMSEY, MN
15 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 NATHAN DAVIDS, FACTORY THRODWIN, KAUKAUNA, WI
- 2 GARETT DEW, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 3 BLAKE DEVINE, VENOM RACING, FOREST LAKE, MN
- 4 ASHTON ANTIL, ALBERTVILLE, MN
- 5 NOAH BARTON, MUDSLINGERS BIKE SHOP, WATERMAN, IL
- 6 ELLIOTT SCHOO, BLACK WIDOW RACING, NEW ULM, MN
- 7 MYAHR (WIRE2WIRE) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
- 8 DYLAN HILL, SAUK RAPIDS, MN
16 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 BOBBY DELLERT, HOSTILE/SSQUARED/ANSWER, GILBERTS, IL
- 2 TYLER (WHITE LIGHTNING) NELSON, VENOM RACING, CHISAGO CITY, MN
- 3 EVAN SINCHAK, C-YAA FACTORY, SEVERN, MD
- 4 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 5 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
- 6 MASON WASILEWSKI, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 7 JAMESON KLEIN, DIGMANS, KASOTA, MN
- 8 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
17-20 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, EXTREME TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 2 ALEX ANTIL, FACTORY FREE AGENT-BOX, SAINT MICHAEL, MN
- 3 BODIE FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, RAMSEY, MN
- 4 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 5 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
- 6 CARSON CLINE, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, LOUISVILLE, KY
21-25 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRADY LAVOI, ST. CLOUD, MN
- 2 TANNER ENLOW, VENOM RACING, MINNEAPOLIS, MN
- 3 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 ZACH ALEXANDER, CRISP BROS RACING USA, MACHESNEY PARK, IL
26-30 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ROGER BRUNGART, STATELINE BMX, AURORA, IL
- 2 MICHAEL BELL, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 3 KYLE SELLNER, LAKEVILLE, MN
31-35 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 CHRISTIAN RICKS, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
- 2 SHAWN WADE, FACTORY ALPHA, MACHESNEY PARK, IL
- 3 SCOTT DREGER, DELAVAN, WI
- 4 JOSHUA FUHOL, STANCHFIELD, MN
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JIMMIE (BIG BLOCK) SIMS, BMX FAM, MILWAUKEE, WI
- 2 JAMES OGARA, FARMINGTON, MN
- 3 JASON YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 4 TROY CARR, ISANTI, MN
41-45 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RAUL GOMEZ, EPIK CARBON PRODUCTS, COCONUT CREEK, FL
- 2 AKWASI GYABAAH, IOWA CITY, IA
- 3 FRED TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 4 TED WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 5 EARL (THE DUKE) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
- 6 DEREK POWERS, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
46-50 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 SCOTT BOECKER, HAM LAKE, MN
- 2 BRYAN DORSEY, DANGER SNACKS, DUARTE, CA
- 3 CURT ZIZZO, STRANGE MOTION / KICKER, KENOSHA, WI
- 4 DAVID HASS, VENOM/ BLACK CROWN, MINNEAPOLIS, MN
- 5 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 6 MARK KLUTH, WAUKESHA, WI
- 7 MIKE BURESH, GHP, CHASKA, MN
- 8 JAMES SHAFFER, 685 DESIGNS , ACE BIKE S, WHITE HEATH, IL
51-55 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 PATRICK ZERWAS, BRAINERD, MN
- 2 JAMES HOLST, QBP, MINNEAPOLIS, MN
- 3 GLENN MCVICKAR, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
5 & Under Novice Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 BRAIDEN SWEDEEN, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 2 GAVIN MILZ, CAMBRIDGE, MN
- 3 JACOB BLISS, CEDAR, MN
- 4 NICHOLAS IVERSON, EAST BETHEL, MN
- 5 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 6 MADDOX SNELL, CYCLEWORKS, LINCOLN, NE
- 7 CASHTON STILLER, OAK GROVE, MN
- 8 ALEXANDER CARLSON, OMAHA, NE
6 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 CARTER DYBUIG, DALBO, MN
- 2 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 3 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 4 PEYTON ZIELKE, LACROSSE, WI
- 5 KAINOA BURKE, RAMSEY, MN
7 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ISAAC ZIMMER, BLAINE, MN
- 2 ETHAN MUYRES, ISANTI, MN
- 3 LOGAN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
- 4 WAYLON LAROWE, CAMBRIDGE, MN
- 5 BRYCE SAMPSON, WYOMING, MN
8 Novice Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 DEVIN HINKEL, ISANTI, MN
- 2 MASON SMITH, DINGMANS, CAMBRIDGE, MN
- 3 THIAGO GUARDIOLA, WATERFORD, WI
- 4 RYLEE LEYBA, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 5 BRAYTON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 6 BRAYDEN ARENDS, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 7 ISABELLE SMUDE, PIERZ, MN
- 8 OLIVER LARSON, WATERTOWN, MN
9 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 DAVID GUNDERSON, THUNDERBEACH, CAMBRIDGE, MN
- 2 NOAH MONTGOMERY, DES MOINES, IA
- 3 REBECCA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
10 Novice Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 LANDON MILBRADT, ISANTI BICYCLE, BETHEL, MN
- 3 COLTON ENNIS, WYOMING, MN
- 4 BERGEN BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 5 BROOKLYN WALDHOFF, CEDAR, MN
- 6 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 7 COLE BENNEROTTE, BENNY'S AUTO REPAIR, BYRON, MN
- 8 DEVIN BRLETICH, STACY, MN
11 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAIDEN KACALEK, MOUNDS VIEW, MN
- 2 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 3 ALEXIS LUETH, THUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
12 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 HOPEANN LOVE, FORESTON, MN
- 2 SUMMER LOOMER, FERGUS FALLS, MN
- 3 CHANCELOR RUSSELL, MORRISTOWN, MN
13 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOHN JONES, MOUNDS VIEW, MN
- 2 ADAM KENNEDY, HUGO, MN
- 3 RYAN BURKS, OSSEO, MN
15 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 LEVI BLUMER, CAMBRIDGE, MN
- 3 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
19-27 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 AUSTIN TIFTE, NORTH BRANCH, MN
- 2 TONY WEBBER, KASOTA, MN
- 3 ALEXANDRA WECH, LAKEVILLE, MN
- 4 KYLE MULVANY, DINGMANS, ELK RIVER, MN
28-35 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 NATHAN DYBVIG, DALBO, MN
- 2 MICHAEL BURKS, DINGMANS BMX, BLOMKEST, MN
- 3 MATTHEW JONES, JERSEY CITY, NJ
36-40 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JASON KAPPEL, DINGMAN'S BMX, ROSEMOUNT, MN
- 2 DUSTIN BOWERS, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 3 JOSEPH HULTMAN, HAVOC FACTORY TEAM, RICHFIELD, MN
41-45 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 BRENT BRUESSEL, KASSON, MN
- 2 AARON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 3 DAN COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MIKE CHENOWETH, MEDIAPOLIS, IA
- 2 MARK METTLER, CHANHASSEN, MN
- 3 PAUL FLACH, CLARENDON HILLS, IL
- 4 RONALD MCDONALD, 269 MAFIA TEAM, BATTLE CREEK, MI
5 & Under Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TAYLAN(CHOMPY) BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 2 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
- 3 OAKLON MARTIN, COON RAPIDS, MN
- 4 SHUN BOISVERT, INTL. BMX MINISTRIES, NORTH YORK, ON
6 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 2 JENSEN SAWYER, MOM + DAD, STANCHFIELD, MN
- 3 RYAN MARKLEY, BIKEPARTS.COM/CRUPI, FRANKTOWN, CO
- 4 LIAM HOLT, BAD ACE /MAX MUSCLE, TIMNATH, CO
- 5 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 6 JACOB HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
- 7 LUCAS MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 8 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
7 Intermediate Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 ALEX ALVORD, ADVENTURE, SARTELL, MN
- 2 COLE SUTHERLAND, OAK GROVE, MN
- 3 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 4 KAYDEN BRUNS, RACER ARMY MIDWEST, BLUE SPRINGS, MO
- 5 FORREST HUGHS, CARS BIKE SHOP, PEQUOT LAKE, MN
- 6 ISAAC LEISETH, MOORHEAD, MN
- 7 ISAIAH LIERMANN, KID DYNAMITE WISCONSIN, SHEBOYGAN, WI
- 8 RYLAN BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
8 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 COOPER KEDROWSKI, HARRIS, MN
- 2 DYLAN CARR, ISANTI, MN
- 3 ALEX GONET, STANCHFIELD, MN
- 4 NOAH PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 5 MASON GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
- 6 THOMAS IVERSON, EAST BETHEL, MN
- 7 AUSTIN KRUSE, KID DYNAMITE MN, OAK GROVE, MN
- 8 BRADY LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
9 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 JOE DRAWENEK, MAD RACING, NEENAH, WI
- 2 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
- 3 WYATT WARNO, CEDAR, MN
- 4 LAYNE BROWN, ISANTI, MN
- 5 LINCOLN HECKENDORF, MONTICELLO, MN
- 6 WYATT KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 7 LAYNE FICK, OAK GROVE, MN
- 8 PETER NEWARK, PHENOM, BATTLE LAKE, MN
10 Intermediate Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 HUNTER "BMX BEAST" HUSBYN, ISANTI, MN
- 2 MAXIMUS MIESELER, BLOOMINGTON, MN
- 3 MASON HALE, TEAM THUNDERBEACH, TREMPEALEAU, WI
- 4 CLAYTON ETNIER, KID DYNAMITE MN, ST MICHAEL, MN
- 5 RAY MEADE, THUNDERBEACH/EVS/ODI/BELL, FRANKFORT, OH
- 6 COEN COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
- 7 ANDY KUEHN, SD REAL ESTATE CO, RAPID CITY, SD
- 8 LOGAN HANSON, DINGMANS, ST CLOUD, MN
11 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 2 JACK ROSS, DINGMANS, SPRING LAKE PARK, MN
- 3 ELI (THE FLY) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
- 4 WYATT ERDMANN, KID DYNAMITE OF WI, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 BRAYDEN WELCKLE, KID DYNAMITE MN, MANKATO, MN
- 6 JOE TESSMAN, PATRIOT BMX RACING, MAPLE GROVE, MN
- 7 BRYAN SPIES, PRINCETON, MN
12 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 SAMUEL ROSE, OAK GROVE, MN
- 2 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
- 3 ALEX KUEHN, SD REAL ESTATE CO, RAPID CITY, SD
- 4 BRAD SCHINTZ, ISANTI BICYCLE, ISANTI, MN
- 5 ANGELA SPIES, DINGMANS BIKE SHOP, PRINCETON, MN
- 6 BOSTON WALDHOFF, CEDAR, MN
- 7 JORDAN SCHMIDT, MANKATO, MN
- 8 STEVEN BINA, ISANTI, MN
13 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 TATE SCHAEFER, ZIMMERMAN, MN
- 2 TYLER CAMPBELL, ISANTI BIKE, ISANTI, MN
- 3 DYLAN MAHRER, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 4 NILS KAPPEL, DINGMAN'S BMX, ROSEMOUNT, MN
- 5 DONNIE BROWN, IMBMX, DES MOINES, IA
- 6 MASON DAVIES, LANSING, MI
- 7 ETHAN CHARTRAND, ISANTI, MN
- 8 KEATON FAYETTE, GRAND FORKS, ND
14 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 RILEY GRAHAM, ADVENTURE, ELK RIVER, MN
- 2 JASON LOPACHUK, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 3 ALEX SELLNER, FARMINGTON, MN
- 4 ZACH LARSON, DINGMAN BIKE SHOP, ISANTI, MN
- 5 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
- 6 AYDEN HULTMAN, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 7 BRET THAYER, SARTELL, MN
- 8 COLLIN WILSON, PRODIGY, ISANTI, MN
15 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JORDAN WILLHITE, THUNDERBEACH, ISANTI, MN
- 2 JAMES HELMS, CRANKED 5 STAR, OSHKOSH, WI
- 3 DENVER BRUESSEL, KASSON, MN
- 4 RILEY MONASMITH, BRAINERD, MN
- 5 PATRICK MENDELE, MANKATO, MN
- 6 MIKAELA GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
17-18 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 TUCKER JENSEN, BRAINERD, MN
- 2 JOSH ZEIS, KID DYNAMITE, ISANTI, MN
- 3 ISAAC PACKARD, VENOM RACING, DERBY, KS
- 4 ANDY PALMER, CAMBRIDGE, MN
28-35 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DEVAN BRACHT, PRINCETON, MN
- 2 KYLE FELEGY, ANDOVER, MN
- 3 NICK HEDGER, BIG LAKE, MN
36-40 Intermediate Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 JAMES OGARA, FARMINGTON, MN
- 2 ROSS LAPP, PRESCOTT, WI
- 3 AARON DRAWENEK, NEENAH, WI
- 4 STEVE ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
- 5 JASON SHEMON, FERGUS FALLS, MN
41-45 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 SAM HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 2 PETE FICK, OAK GROVE, MN
- 3 JAY SCHLIE, QBP, MINNEAPOLIS, MN
- 4 PAUL R. LUNDEEN, WHITE BEAR LAKE, MN
- 5 STEVEN SEULING, TRUTH RACING, MINNEAPOLIS, MN
- 6 PAUL KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 7 BRIAN GRANEY, LAGRANGE, IL
46 & Over Intermediate Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 2 TONY CLINE, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, LOUISVILLE, KY
- 3 KELLY WAGGONER, MAMMOTH TUSK OUTREACH, PECULIAR, MO
- 4 JASON FELDMANN, CHAMPLIN, MN
- 5 TODD PEIFER, AREA 251, DEFOREST, WI
- 6 TODD WILSON, VENOM RACING, ST PAUL, MN
- 7 JEFF SEEBECK, ADVENTURE, HASTINGS, MN
- 8 JOHN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
5 & Under Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
- 2 KENNEDY HOFFSCHNEIDER, FACTORY AVENT BOMBSHELL, FLORENCE, AZ
- 3 CHASE BURIAN, VELOCITY BIKE CO, BOZEMAN, MT
6 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JENNAVECIA KLEMZ, DINGMANS BMX, BRAHAM, MN
- 2 ISABELLA STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
7 Girls Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 CALLIE VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 NORA WILLMERT, HARO/PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 3 CHARLOTTE HECKENDORF, FACTORY STAATS/ELITECAMP, MONTICELLO, MN
- 4 DELILAH ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 5 MINNA (LIL HOOLIGAN) ADKINS, KID DYNAMITE WISCONSIN, FOUNTAIN CITY, WI
- 6 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 7 LANDON BURIAN, VELOCITY BIKE CO, BOZEMAN, MT
8 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 2 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 3 LILY HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 4 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 5 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
9 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MADISON (MAD DOG) VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 JULIANA BROWN, KDM NATIONAL TEAM, PASADENA, MD
- 3 AVA MILZ, CAMBRIDGE, MN
- 4 NEVAEH MATAYA, JUST FOR FUN, LANSING, MI
10 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 3 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 4 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 5 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 6 OLIVE HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 7 EMILY HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 8 MADDISON GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
11 Girls Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 GRACE YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 2 CECELIA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 3 KIANA DAVID, ARPIN, WI
- 4 KATELYNN KOVARIK, FISHER, MN
12 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 KALI (WEST COAST) STREETER, VENOM RACING, BLAINE, MN
- 3 MEGAN TOSSETT, PRODIGY RACING, FERGUS FALLS, MN
- 4 MAZEY KNOX, ALLTOW WRECKING CREW/YESS, BELVIDERE, IL
- 5 VICTORIA PLUMMER, VENOM, SAINT FRANCIS, MN
13 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TRINADEE STOFLET, FACTORY THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 2 TIFFANY HUBER, BLACKCROWN BMX, IJAMSVILLE, MD
- 3 ANNICKA JADE RICE, THRODWN, LAUREL, MD
- 4 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 5 JENESSA BLISS, CEDAR, MN
14 Girls Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MCKENZIE (SKITTLES) GAYHEART, THRODWN, FORT WHITE, FL
- 2 IMAGIN NELSON, FACTORY CRISP BROS RACIN, ROCKFORD, IL
- 3 CAITLYN FARMER, RIDE LIKE A GIRL, SANDY SPRINGS, GA
- 4 JASMINE TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 5 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 6 JENNIFER (THE MACHINE) METTLER, BLOT OUT GRAPHICS, CHANHASSEN, MN
- 7 MADYSON GROSS, ABERDEEN, SD
- 8 ZOE MARCH, VERONA, WI
15-16 Girls Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 STEPHANI MORIN, BEACH PARK, IL
- 2 NATALEE DAUGHERTY, FACTORY FREE AGENT-BOX, RICHARDSON, TX
- 3 STEVIE TOMPKINS, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 4 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 5 RYLEIGH ROBINS, FIVE 18 DESIGNS, MESA, AZ
- 6 ALI MOBERG, STATELINE BMX, WINTHROP HARBOR, IL
- 7 MARISSA SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
- 8 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
17-20 Women Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 BAILEE ENLOW, FACTORY FREE AGENT-BOX, GRAND FORKS, ND
- 2 CRYSTAL SCHWARTZ, HARRIS, MN
- 3 CASSIDY CROTTY, CORONA, CA
- 4 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 5 JOSLYNN LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
31-40 Women Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAITLYN LARSON, STACY, MN
- 2 EMILY MUNDAHL, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BISMARCK, ND
- 3 ROSHELLE PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
41 & Over Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 3 ELIZABETH JONES, POTTER RACING PRODUCTS, ROCKFORD, IL
6 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
- 3 HENRY LENERS, VENOM RACING, SAINT FRANCIS, MN
- 4 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 5 REED BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
7 Expert Total Riders = 15 Groups = 3
- 1 ZACK HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 2 COREY BROWN, KID DYNAMITE FACTORY, PASADENA, MD
- 3 JAYDEN LINVILLE, A&E RACING, RIVERSIDE, OH
- 4 TAVIN ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
- 5 TAYDEN POLLOCK, KID DYNAMITE MINNESOTA, MONTICELLO, MN
- 6 OWEN MOORMANN, CARS BIKE SHOP GHP, ALBERTVILLE, MN
- 7 CONNOR POSTERICK, LITTLE FALLS, MN
- 8 JESSE BABER, DFR-DANS COMP, SOUTH BEND, IN
8 Expert Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 2 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, WILDOMAR, CA
- 3 BRAXTON MILLER, HARO/PROMAX, BLUE SPRINGS, MO
- 4 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 6 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 7 ADAM SUNDEEN, CAMBRIDGE, MN
- 8 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
9 Expert Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 JASON LINVILLE, HARO/PROMAX, RIVERSIDE, OH
- 3 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 BO (BAD DOG) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 5 COLLIER KEE, KEE MAP, WIDE OPEN, ASHEVILLE, NC
- 6 ALEXANDER HOFFMAN, SYNERGY, CEDAR, MN
- 7 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 8 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
10 Expert Total Riders = 24 Groups = 4
- 1 MARSHALL (MAJOR) GEHRKE, ANSWER/RENNEN, ANTIOCH, IL
- 2 TY BEADLE, THRODWN, CORONA, CA
- 3 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 4 MASON BRUNS, TIME 2 SHINE, W WARWICK, RI
- 5 TYE YOUNG, FACTORY YESS, MOORESVILLE, NC
- 6 TJ KOCH, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 7 LUKE BAKKEN, EXTREME BIKES, LONE TREE, CO
- 8 BODE BEIGHLEY, YESS BMX, BUFFALO, MN
11 Expert Total Riders = 21 Groups = 4
- 1 NATHAN KITCHEN, REMIX/ ODI, BAKERSFIELD, CA
- 2 HUNTER GRUBA, ELITE CAMP, STACY, MN
- 3 BRANDON ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 4 ROY GOODIN, ST FRANCIS, MN
- 5 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 6 ANDREW GARDING, BRAINERD, MN
- 7 BROCK (THE ROCKET) SMITH, VENOM RACING, REILES ACRES, ND
- 8 REED LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
12 Expert Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 PETER CHOAT, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
- 2 CYRUS (THE VIRUS) MATTSON, VENOM RACING, DALBO, MN
- 3 GAVYN BOWERS, BRAINERD, MN
- 4 JOE WILLMERT, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
- 5 REED LARSON, FOREST LAKE, MN
- 6 JACK BAKKEN, FACTORY CRUPI/REMAX, LONE TREE, CO
- 7 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / SSQUARED /DANS COMP, STERLING, IL
- 8 ZACK(Z-MONEY) DAY, FACTORY KUWAHARA, GREENVILLE, WI
13 Expert Total Riders = 28 Groups = 5
- 1 BRYCE HOMAN, GLENCOE, MN
- 2 HENRY CHUDZIK, POWERLITE-DANS COMP-DFR, HOMERGLEN, IL
- 3 SAMUEL NICHOLS, HARO/PROMAX, O'FALLON, MO
- 4 MARSHALL PETERSON, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BIG LAKE, MN
- 5 TYLER WRIGHT, STATELINE BMX, ARLINGTON, WI
- 6 ETHAN VAN ZEE, ADVENTURE, HAM LAKE, MN
- 7 AIDEN POWERS, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 8 ZADEN FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, COON RAPIDS, MN
14 Expert Total Riders = 24 Groups = 4
- 1 KIEGEN (BAM BAM) PERLBERG, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 BRYCE ROSE, C-YAA FACTORY, ELLICOTT CITY, MD
- 3 JORDON BEAUDRY, ADVENTURE, OTSEGO, MN
- 4 COLTEN LANDWER, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 5 KELLER CROTTY, CORONA, CA
- 6 RILEY LARSON, FOREST LAKE, MN
- 7 AARON MULDER, VENOM, HINCKLEY, MN
- 8 BRAYDEN (THE BULLET) KEMPEL, ADVENTURE, RAMSEY, MN
15 Expert Total Riders = 23 Groups = 4
- 1 LOGAN (AIR TIME) MATTESON, FULL TILT BIKE CO, ISANTI, MN
- 2 JAMES PLUMMER, FACTORY FREE AGENT-BOX, EDINA, MN
- 3 CONLEY NEWBERRY, SCHOOLED U BMX, BEAVERCREEK, OH
- 4 RIO RASMUSSEN, GREENWOOD, WI
- 5 NATHAN DAVIDS, FACTORY THRODWIN, KAUKAUNA, WI
- 6 ELLIOTT SCHOO, BLACK WIDOW RACING, NEW ULM, MN
- 7 NOAH BARTON, MUDSLINGERS BIKE SHOP, WATERMAN, IL
- 8 ASHTON ANTIL, ALBERTVILLE, MN
16 Expert Total Riders = 22 Groups = 4
- 1 JACK PLUMMER, FACTORY FREE AGENT-BOX, EDINA, MN
- 2 TYLER (WHITE LIGHTNING) NELSON, VENOM RACING, CHISAGO CITY, MN
- 3 EVAN SINCHAK, C-YAA FACTORY, SEVERN, MD
- 4 ELLIOTT NORDIN, BRAINERD, MN
- 5 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 6 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 7 ALEX GARCIA, THRODWN, SALEM, WI
- 8 BOBBY DELLERT, HOSTILE/SSQUARED/ANSWER, GILBERTS, IL
17-18 Expert Total Riders = 19 Groups = 3
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, EXTREME TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 2 BODIE FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, RAMSEY, MN
- 3 ALEX ANTIL, FACTORY FREE AGENT-BOX, SAINT MICHAEL, MN
- 4 RACE LEE, FULL TILT BIKE CO, DERBY, KS
- 5 WYATT PRIMUS, FULL TILT BIKE CO, COLD SPRING, MN
- 6 LOGAN WILDISH, THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 7 JOHN JILBERT, POWERLITE-DANS COMP-DFR, SANDWICH, IL
- 8 MARKWANE BILLINGSLEY, ANSWER/RENNEN, GRAND RAPIDS, MI
19-27 Expert Total Riders = 23 Groups = 4
- 1 ZACHARY TOSSETT, ONYX FULL TILT TANGENT, FERGUS FALLS, MN
- 2 LUKE ROARTY, HYPER BICYCLES, CLARKSVILLE, MD
- 3 RYAN ZINZOW, THRODWN, ELKHORN, WI
- 4 ALEX LAMERE, ELITE CAMP, ROSEVILLE, MN
- 5 AUSTIN PALASOTA, LOOKING, ST PETERS, MO
- 6 BRENDAN OBRIEN, FASTHOUSE, PHOENIX, AZ
- 7 BRADY LAVOI, ST. CLOUD, MN
- 8 TRENTON DUVALL, FACTORY YESS, LINWOOD, MN
28-35 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 BROCK ARNDT, FULL TILT BIKE CO, SANTA CLARITA, CA
- 2 CHRIS SUTTON, FACTORY FALL RISK RACING, GLENDALE, AZ
- 3 CHRISTIAN RICKS, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
- 4 RYAN DREGER, THRODWN, DELEVAN, WI
- 5 TYLER POLLOCK, KID DYNAMITE MN, MONTICELLO, MN
- 6 BROC VIERZBA, E BETHEL, MN
- 7 JONNY GOODWIN, MEGA DIRT/TNT/J&R, STEVENS POINT, WI
- 8 SCOTT DREGER, DELAVAN, WI
36-40 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ADAM (NINJA) WELTER, FULL TILT BIKE CO, EAGAN, MN
- 2 JUSTIN BRUNNER, STAATS ELITE CAMP FACTO, WINDSOR, CO
- 3 DANIEL MAIER, RICHFIELD, MN
- 4 ROB PORTER, AZ BICYCLE WERX/FALL RISK RACING, SAN TAN VALLEY, AZ
- 5 JASON YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 6 JIMMIE (BIG BLOCK) SIMS, BMX FAM, MILWAUKEE, WI
41-45 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 RAUL GOMEZ, EPIK CARBON PRODUCTS, COCONUT CREEK, FL
- 2 DAVID BEDFORD, C-YAA NATIONAL/BBI, SCITUATE, RI
- 3 JASON PARRATT, CRETE, IL
- 4 TIM GALLANT, MENDOTA, MN
- 5 TED WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 6 FRED TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 7 BARNEY GOODWIN, ASHLEY, IN
46 & Over Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BILLY GRIGGS, ANAHEIM, CA
- 2 MIKE BURESH, GHP, CHASKA, MN
- 3 MIKE ROBERTS, WHEATON, IL
- 4 TED KNIGHT, THUNDERBEACH, LACROSSE, WI
Team Results
Land O Lakes National #1
Bike Shop
Rank | Team Name | Sheet 1 | Sheet 2 | Best Sheet |
---|---|---|---|---|
1 | VENOM RACING | 184 | 173 | 184 |
2 | ADVENTURE | 145 | 138 | 145 |
3 | MAD/NOWEAR | 125 | 0 | 125 |
4 | STATELINE BMX | 117 | 0 | 117 |
5 | YOUNG GUNS | 24 | 0 | 24 |
Factory
Rank | Team Name | Sheet 1 | Sheet 2 | Best Sheet |
---|---|---|---|---|
1 | FULL TILT BIKE CO | 216 | 0 | 216 |
2 | HARO/PROMAX | 187 | 0 | 187 |
3 | FACTORY FREE AGENT-BOX | 186 | 0 | 186 |
4 | THRODWN | 179 | 0 | 179 |
5 | SPEEDPEDDLERS | 134 | 0 | 134 |
6 | FACTORY THUNDERBEACH | 116 | 0 | 116 |
Rider Results
Land O Lakes National #2
6 & Under Mixed Open Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 2 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
- 3 RYAN MARKLEY, BIKEPARTS.COM/CRUPI, FRANKTOWN, CO
- 4 JENSEN SAWYER, MOM + DAD, STANCHFIELD, MN
- 5 LIAM HOLT, BAD ACE /MAX MUSCLE, TIMNATH, CO
- 6 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
- 7 CHASE BURIAN, VELOCITY BIKE CO, BOZEMAN, MT
- 8 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
7-8 Mixed Open Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 2 COOPER KEDROWSKI, HARRIS, MN
- 3 COLE SUTHERLAND, OAK GROVE, MN
- 4 CHARLOTTE HECKENDORF, FACTORY STAATS/ELITECAMP, MONTICELLO, MN
- 5 AUSTIN KRUSE, KID DYNAMITE MN, OAK GROVE, MN
- 6 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 7 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 8 BLAKE DILLON, ADVENTURE, ELIZABETH, MN
9-10 Mixed Open Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 2 HUNTER "BMX BEAST" HUSBYN, BLACK WIDOW, ISANTI, MN
- 3 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
- 4 JOE DRAWENEK, MAD RACING, NEENAH, WI
- 5 LINCOLN HECKENDORF, MONTICELLO, MN
- 6 MAXIMUS MIESELER, BLOOMINGTON, MN
- 7 RAY MEADE, THUNDERBEACH/EVS/ODI/BELL, FRANKFORT, OH
- 8 EVAN SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
11-12 Mixed Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 MAZEY KNOX, ALLTOW WRECKING CREW/YESS, BELVIDERE, IL
- 2 DOMINIK SEEBECK, ADVENTURE, HASTINGS, MN
- 3 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
13-14 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 RILEY GRAHAM, ADVENTURE, ELK RIVER, MN
- 2 JENNIFER (THE MACHINE) METTLER, BLOT OUT GRAPHICS, CHANHASSEN, MN
- 3 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
15-16 Mixed Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 NATALEE DAUGHERTY, FACTORY FREE AGENT-BOX, RICHARDSON, TX
- 2 ISAAC PACKARD, VENOM RACING, DERBY, KS
- 3 MEGAN DUDGEON, WISCONSIN RAPIDS, WI
6 & Under Open Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
- 3 HENRY LENERS, VENOM RACING, SAINT FRANCIS, MN
7-8 Open Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 BRAXTON MILLER, HARO/PROMAX, BLUE SPRINGS, MO
- 2 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 3 JACK HARRISON, HARVEST SNAPS RACING, GILBERT, AZ
- 4 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 5 DAWSON ROPER, YESS DAN'S COMP, MARIETTA, GA
- 6 CARSON SWEDEEN, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 7 COREY BROWN, KID DYNAMITE FACTORY, PASADENA, MD
- 8 TAVIN ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
9-10 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 MARSHALL (MAJOR) GEHRKE, ANSWER/RENNEN, ANTIOCH, IL
- 2 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 JESSE GRAHAM, THRODWN, W ALLIS, WI
- 4 ALEX ROBINSON, PRODIGY RACING, ISANTI, MN
- 5 COLLIER KEE, KEE MAP, WIDE OPEN, ASHEVILLE, NC
- 6 DALE BYLUND, MOM AND DAD, ST FRANCIS, MN
- 7 DEREK KLEIN, AREA 251, DEFOREST, WI
11-12 Open Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 BRANDON BREDEWEG, THRODWN, ALLENDALE, MI
- 2 BRAYCEN JOHNSON, PRODIGY RACING, WYOMING, MN
- 3 ROY GOODIN, ST FRANCIS, MN
- 4 CYRUS (THE VIRUS) MATTSON, VENOM RACING, DALBO, MN
- 5 PETER CHOAT, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
13-14 Open Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 SAMUEL NICHOLS, HARO/PROMAX, O'FALLON, MO
- 2 JAYSE SCHREIFELS, PHENOM RACING, SAUK RAPIDS, MN
- 3 RILEY LARSON, FOREST LAKE, MN
- 4 ZACHARY STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 5 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 6 BEAUDIE TRADUP, GORDY'S BICYCLES, PHOENIX, AZ
- 7 HENRY CHUDZIK, POWERLITE-DANS COMP-DFR, HOMERGLEN, IL
15-16 Open Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
- 2 GARETT DEW, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 3 COLE ABRAHAM, KID DYNAMITE MN, MANKATO, MN
- 4 NICK VON HOLT, MAD RACING, APPLETON, WI
17-20 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOHN JILBERT, POWERLITE-DANS COMP-DFR, SANDWICH, IL
- 2 ANDREW STAHL, YESS DAN'S COMP, GILBERTS, IL
- 3 RACE LEE, FULL TILT BIKE CO, DERBY, KS
21-25 Open Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SHANE HARLOW, ELITE BICYCLES, MORENO VALLEY, CA
- 2 MATTHEW SCHROEDER, MOORHEAD, MN
- 3 JASON MCMULLEN, TNT BICYCLES NATIONAL, WADSWORTH, IL
10 & Under Girls Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 3 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 4 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 5 OLIVE HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 6 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 7 DANICA KENT, MINNESOTA LAWMEN, MORTON, MN
- 8 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
11-12 Girls Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 2 KALI (WEST COAST) STREETER, VENOM RACING, BLAINE, MN
- 3 MEGAN TOSSETT, PRODIGY RACING, FERGUS FALLS, MN
13-14 Girls Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MCKENZIE (SKITTLES) GAYHEART, THRODWN, FORT WHITE, FL
- 2 TRINADEE STOFLET, FACTORY THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 TIFFANY HUBER, BLACKCROWN BMX, IJAMSVILLE, MD
- 4 JASMINE TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 5 CAITLYN FARMER, RIDE LIKE A GIRL, SANDY SPRINGS, GA
- 6 MALIAH NEMETH, KID DYNAMITE MN, SARTELL, MN
- 7 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 8 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
15-16 Girls Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 STEVIE TOMPKINS, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 2 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
- 3 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 4 MARISSA SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
- 5 MADISON JACKSON, SPEEDPEDDLERS, CHANNAHON, IL
- 6 RAVEN STURTEVANT, MAD/NOWEAR, RHINELANDER, WI
17-20 Women Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 EMILY MUNDAHL, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BISMARCK, ND
- 2 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 KAITLYN LARSON, STACY, MN
- 4 JOSLYNN LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
31-35 Women Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 MEGAN LAING, S BELOIT, IL
- 3 ROSHELLE PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
51-55 Women Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 2 (TWREX) TAMARA SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 KITTIE WESTON-KNAUER, STRANGE MOTION KICKER, DES MOINES, IA
7 & Under Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 2 JAYDEN LINVILLE, A&E RACING, RIVERSIDE, OH
- 3 TYLER GAGE, THUNDERBEACH, ONALASKA, WI
- 4 JESSE BABER, DFR-DANS COMP, SOUTH BEND, IN
- 5 ALEX CHOUANARD, ST MICHAEL, MN
- 6 STEVEN BACKMAN, FLUSHING, MI
- 7 ZACK HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
8 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 2 ADAM SUNDEEN, CAMBRIDGE, MN
- 3 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 4 DAWSON ROPER, YESS DAN'S COMP, MARIETTA, GA
- 5 COHEN BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 6 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 7 GANNON ZIELKE, MAD/NOWEAR, LACROSSE, WI
- 8 KASEY CONLEY, MAD/NOWEAR, FISHER, MN
9 Cruiser Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 JASON LINVILLE, HARO/PROMAX, RIVERSIDE, OH
- 4 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 5 BO (BAD DOG) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 6 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 7 KALLEN BREITKREUTZ, DINGMANS BMX SHOP, MANKATO, MN
- 8 JARED BOHRINGER, NEW LONDON, WI
10 Cruiser Total Riders = 16 Groups = 3
- 1 TY BEADLE, THRODWN, CORONA, CA
- 2 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 3 TYE YOUNG, FACTORY YESS, MOORESVILLE, NC
- 4 MASON BRUNS, TIME 2 SHINE, W WARWICK, RI
- 5 LUKE BAKKEN, EXTREME BIKES, LONE TREE, CO
- 6 TJ KOCH, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 7 BODE BEIGHLEY, YESS BMX, BUFFALO, MN
- 8 JACKSON FIELDS, SYNERGY, E BETHEL, MN
11 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 2 HUNTER GRUBA, ELITE CAMP, STACY, MN
- 3 REED LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 4 ETHYN BARTELLI, THRODWN, ROCKFORD, IL
- 5 ANDREW GARDING, BRAINERD, MN
- 6 TREYSON DILLON, ADVENTURE, ELIZABETH, MN
- 7 BROCK (THE ROCKET) SMITH, VENOM RACING, REILES ACRES, ND
12 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 JOE WILLMERT, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 REED LARSON, FOREST LAKE, MN
- 3 JACK BAKKEN, FACTORY CRUPI/REMAX, LONE TREE, CO
- 4 ZACK(Z-MONEY) DAY, FACTORY KUWAHARA, GREENVILLE, WI
- 5 ZED (KING KOBRA) KOCH, DIRT FACTORY / SSQUARED /DANS COMP, STERLING, IL
- 6 EVAN MEIER, GRANDPA, PRINCETON, MN
- 7 TOMMY JAHNKE, THRODWN, OCONOMOWOC, WI
13 Cruiser Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 ZADEN FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, COON RAPIDS, MN
- 2 GRANT GERKE, FACTORY THUNDERBEACH, LA CROSSE, WI
- 3 ETHAN VAN ZEE, ADVENTURE, HAM LAKE, MN
- 4 MATTHEW VANDERVEEN, SPEEDPEDDLERS, FRANKFORT, IL
- 5 MARSHALL PETERSON, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BIG LAKE, MN
- 6 CODY BUZZELL, ISANTI, MN
- 7 HUNTER (THE ANNIHILATOR) ROBINSON, DAYTON, OH
- 8 BRETT (BOLTING) BUCKMAN, ADVENTURE, BLAINE, MN
14 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 DEVIN NELSON, KDM, ISANTI, MN
- 2 COLTEN LANDWER, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 3 GIOVANNI SPADO, EPIK CARBON PRODUCTS, LOXAHATCHEE, FL
- 4 ELIJAH RODAHL, BRAINERD, MN
- 5 WILLIAM HOULE, ST AUGUSTA, MN
- 6 AJ PESCH, FRANKSVILLE, WI
- 7 KURTIS LEWELLYN, ELGIN, IL
- 8 SOLOMON GOODWIN, CROSSROADS/GHP, ASHLEY, IN
15 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 NATHAN DAVIDS, FACTORY THRODWIN, KAUKAUNA, WI
- 2 ASHTON ANTIL, ALBERTVILLE, MN
- 3 ELLIOTT SCHOO, BLACK WIDOW RACING, NEW ULM, MN
- 4 BLAKE DEVINE, VENOM RACING, FOREST LAKE, MN
- 5 MYAHR (WIRE2WIRE) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
- 6 GARETT DEW, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 7 YAVANT HAUSLER, STATELINE BMX, ELGIN, IL
- 8 NOAH BARTON, MUDSLINGERS BIKE SHOP, WATERMAN, IL
16 Cruiser Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 EVAN SINCHAK, C-YAA FACTORY, SEVERN, MD
- 2 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 3 MASON WASILEWSKI, SPEEDPEDDLERS, SPRINGFIELD, IL
- 4 JAMESON KLEIN, DIGMANS, KASOTA, MN
- 5 TYLER (WHITE LIGHTNING) NELSON, VENOM RACING, CHISAGO CITY, MN
- 6 GARRETT KLUTH, FRANKLIN, WI
- 7 TREVOR ANDERSON, MAD/NOWEAR, MENASHA, WI
17-20 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, EXTREME TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 2 ALEX ANTIL, FACTORY FREE AGENT-BOX, SAINT MICHAEL, MN
- 3 BODIE FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, RAMSEY, MN
- 4 TREVOR KRAUSE, MAD/NOWEAR, MOSINEE, WI
- 5 TYLER NORDICK, BRAINERD, MN
- 6 CHASE NELSON, KID DYNAMITE MN, ISANTI, MN
21-25 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BRADY LAVOI, ST. CLOUD, MN
- 2 JUSTIN GAEDTKE-SCHWARTZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 3 ZACH ALEXANDER, CRISP BROS RACING USA, MACHESNEY PARK, IL
- 4 TANNER ENLOW, VENOM RACING, MINNEAPOLIS, MN
26-30 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 ROGER BRUNGART, STATELINE BMX, AURORA, IL
- 2 MICHAEL BELL, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 3 MELVIN BARNEY, IM BMX, NORTH LIBERTY, IA
31-35 Cruiser Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 CHRISTIAN RICKS, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
- 2 SHAWN WADE, FACTORY ALPHA, MACHESNEY PARK, IL
- 3 SCOTT DREGER, DELAVAN, WI
36-40 Cruiser Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JIMMIE (BIG BLOCK) SIMS, BMX FAM, MILWAUKEE, WI
- 2 JASON YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 3 JAMES OGARA, FARMINGTON, MN
- 4 TROY CARR, ISANTI, MN
41-45 Cruiser Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 RAUL GOMEZ, EPIK CARBON PRODUCTS, COCONUT CREEK, FL
- 2 FRED TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 3 RYAN HAYDAR, ROCKWOOD, ON
- 4 EARL (THE DUKE) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
- 5 TED WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 6 AKWASI GYABAAH, IOWA CITY, IA
46-50 Cruiser Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 CURT ZIZZO, STRANGE MOTION / KICKER, KENOSHA, WI
- 2 BRYAN DORSEY, DANGER SNACKS, DUARTE, CA
- 3 SCOTT BOECKER, HAM LAKE, MN
- 4 MIKE BURESH, GHP, CHASKA, MN
- 5 DAVID HASS, VENOM/ BLACK CROWN, MINNEAPOLIS, MN
- 6 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 7 JEFF SEEBECK, ADVENTURE, HASTINGS, MN
- 8 MICHAEL ROWE, STATELINE BMX, WADSWORTH, IL
51-55 Cruiser Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 PATRICK ZERWAS, HAVOC, BRAINERD, MN
- 2 JAMES HOLST, QBP, MINNEAPOLIS, MN
- 3 GLENN MCVICKAR, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
5 & Under Novice Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 BRAIDEN SWEDEEN, SYNERGY, CAMBRIDGE, MN
- 2 JACOB BLISS, CEDAR, MN
- 3 AIDEN GESCHWILL, COON RAPIDS, MN
- 4 CASHTON STILLER, OAK GROVE, MN
- 5 MADDOX SNELL, CYCLEWORKS, LINCOLN, NE
- 6 BLAKE FREEMAN, THUNDERBEACH, CAMBRIDGE, MN
- 7 AVYN HERRIAGE, MOM & DAD, WICHITA, KS
- 8 CONNOR SUTHERLAND, OAK GROVE, MN
6 Novice Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 CARTER DYBUIG, DALBO, MN
- 2 KAINOA BURKE, RAMSEY, MN
- 3 PEYTON TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 4 JETT BEAUDRY, GRAND FORKS, ND
- 5 PEYTON ZIELKE, LACROSSE, WI
7 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 LOGAN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
- 2 BRYCE SAMPSON, WYOMING, MN
- 3 RYLEY HANSEN, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
8 Novice Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 ETHAN MUYRES, ISANTI, MN
- 2 MASON SMITH, DINGMANS, CAMBRIDGE, MN
- 3 CARLI JO LARSON, DINGMAN BIKE SHOP, ISANTI, MN
- 4 SKYLY THOMPSON, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 5 RYLEE LEYBA, YOUNG GUNS BMX, VALPARAISO, IN
- 6 BRAYTON BAHNER, EDEN PRAIRIE, MN
- 7 DEVIN HINKEL, ISANTI, MN
- 8 EVAN RODAHL, BRAINERD, MN
9 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DAVID GUNDERSON, THUNDERBEACH, CAMBRIDGE, MN
- 2 QUINN GEVING, DALBO, MN
- 3 NOAH MONTGOMERY, DES MOINES, IA
10 Novice Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 MICHAEL HARRIS, ZIMMERMAN, MN
- 2 COLTON ENNIS, WYOMING, MN
- 3 COLE BENNEROTTE, BENNY'S AUTO REPAIR, BYRON, MN
- 4 DEVIN BRLETICH, STACY, MN
- 5 JACK SMOCK, RACER ARMY, VALLEY, NE
- 6 GABBIE GETTY, BRAINERD, MN
- 7 KAIGE DESCHENE, NO EXCUSES, BISMARCK, ND
11 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAIDEN KACALEK, MOUNDS VIEW, MN
- 2 PRESTON HEUSCHKEL, PELLA, IA
- 3 ALEXIS LUETH, THUNDERBEACH, SPRING LAKE PARK, MN
12 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 HOPEANN LOVE, DINGMANS, FORESTON, MN
- 2 SUMMER LOOMER, FERGUS FALLS, MN
- 3 AIDEN FIESTER, CIRCLE PINES, MN
14 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JOHN JONES, MOUNDS VIEW, MN
- 2 LEVI BLUMER, CAMBRIDGE, MN
- 3 BRIANNA COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
17-18 Novice Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 LEAH STROMGREN, SYNERGY BMX RACING, CAMBRIDGE, MN
- 2 KYLE MULVANY, DINGMANS, ELK RIVER, MN
- 3 TONY WEBBER, KASOTA, MN
19-27 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 AUSTIN TUFTE, NORTH BRANCH, MN
- 2 BRIAN BENSON, MINNEAPOLIS, MN
- 3 ALLIE BAUERMEISTER, ELK RIVER, MN
- 4 ALEXANDRA WECH, LAKEVILLE, MN
36-40 Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MICHAEL BURKS, DINGMANS BMX, BLOMKEST, MN
- 2 JOSEPH HULTMAN, HAVOC FACTORY TEAM, RICHFIELD, MN
- 3 DUSTIN BOWERS, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 4 JOSHUA GETTY, BRAINERD, MN
41-45 Novice Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 JUSTIN ROSS, SPRING LAKE PARK, MN
- 2 BRENT BRUESSEL, KASSON, MN
- 3 DAN COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
46 & Over Novice Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 RONALD MCDONALD, 269 MAFIA TEAM, BATTLE CREEK, MI
- 2 PAUL FLACH, CLARENDON HILLS, IL
- 3 MARK METTLER, CHANHASSEN, MN
- 4 MICHAEL REITSCHEL, BROOKLYN PARK, MN
5 & Under Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 MILES HONTZ, RACER ARMY, BLUE SPRINGS, MO
- 2 TAYLAN(CHOMPY) BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 3 OAKLON MARTIN, COON RAPIDS, MN
- 4 SHUN BOISVERT, INTL. BMX MINISTRIES, NORTH YORK, ON
6 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 JENSEN SAWYER, MOM + DAD, STANCHFIELD, MN
- 2 KOLTIN MOORE, RACER ARMY, HARRISONVILLE, MO
- 3 LIAM HOLT, BAD ACE /MAX MUSCLE, TIMNATH, CO
- 4 RYAN MARKLEY, BIKEPARTS.COM/CRUPI, FRANKTOWN, CO
- 5 CALEB TSCHAKERT, MAD RACING, MOORHEAD, MN
- 6 RILEY BEYER, LIBERTY BMX, BRAINERD, MN
- 7 BRAXTON SEIBEL, RACER ARMY/RACER CONCEPT, WARRENSBURG, MO
- 8 JACOB HALBUR, ELITE CAMP, BRAINERD, MN
7 Intermediate Total Riders = 12 Groups = 2
- 1 RYLAN BERLINQUETTE, FACTORY THUNDERBEACH, THUNDER BAY, ON
- 2 ISAAC LEISETH, MOORHEAD, MN
- 3 KAYDEN BRUNS, RACER ARMY MIDWEST, BLUE SPRINGS, MO
- 4 COLE SUTHERLAND, OAK GROVE, MN
- 5 ELI BUNDY, PEDAL 2 THE METTLE, FT COLLINS, CO
- 6 FORREST HUGHS, CARS BIKE SHOP, PEQUOT LAKE, MN
- 7 ISAIAH LIERMANN, KID DYNAMITE WISCONSIN, SHEBOYGAN, WI
- 8 ALEX ALVORD, ADVENTURE, SARTELL, MN
8 Intermediate Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 AUSTIN KRUSE, KID DYNAMITE MN, OAK GROVE, MN
- 2 COOPER KEDROWSKI, HARRIS, MN
- 3 DYLAN CARR, ISANTI, MN
- 4 NOAH PEARSON, PEARSON FAM, SOUTH MILWAUKEE, WI
- 5 BRADY LARSON, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 6 ALEX GONET, STANCHFIELD, MN
- 7 COOPER ETNIER, KID DYNAMITE MN, ST MICHAEL, MN
- 8 MASON GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
9 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JOE DRAWENEK, MAD RACING, NEENAH, WI
- 2 JAMESON CLARKSON, SYNERGY BMX RACING, ST FRANCIS, MN
- 3 WYATT WARNO, CEDAR, MN
- 4 LINCOLN HECKENDORF, MONTICELLO, MN
- 5 WYATT KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 6 PETER NEWARK, PHENOM, BATTLE LAKE, MN
10 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 HUNTER "BMX BEAST" HUSBYN, BLACK WIDOW, ISANTI, MN
- 2 MAXIMUS MIESELER, BLOOMINGTON, MN
- 3 CLAYTON ETNIER, KID DYNAMITE MN, ST MICHAEL, MN
- 4 COEN COLLISON, SYNERGY BMX RACING, ISANTI, MN
- 5 MASON HALE, TEAM THUNDERBEACH, TREMPEALEAU, WI
- 6 RAY MEADE, THUNDERBEACH/EVS/ODI/BELL, FRANKFORT, OH
- 7 LOGAN HANSON, DINGMANS, ST CLOUD, MN
- 8 EVAN SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
11 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 MARCUS MOORE, DINGMANS, ANDOVER, MN
- 2 BRAYDEN WELCKLE, KID DYNAMITE MN, MANKATO, MN
- 3 BRYAN SPIES, PRINCETON, MN
- 4 COLE THOMAS, AREA 251, ROCKFORD, IL
- 5 JACK ROSS, DINGMANS, SPRING LAKE PARK, MN
- 6 ELI (THE FLY) ROGERS, SPEEDPEDDLERS, HARVEY, IL
12 Intermediate Total Riders = 10 Groups = 2
- 1 DOMINIK SEEBECK, ADVENTURE, HASTINGS, MN
- 2 HARRISON HULBERT, WARBUCK$ RACING, ANGOLA, IN
- 3 JOE TESSMAN, PATRIOT BMX RACING, MAPLE GROVE, MN
- 4 BRAD SCHINTZ, ISANTI BICYCLE, ISANTI, MN
- 5 STEVEN BINA, ISANTI, MN
- 6 JOHNNY BERIOU, SYNERGY BMX RACING, HUGO, MN
- 7 ANGELA SPIES, DINGMANS BIKE SHOP, PRINCETON, MN
- 8 ALEX KUEHN, SD REAL ESTATE CO, RAPID CITY, SD
13 Intermediate Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 TATE SCHAEFER, ZIMMERMAN, MN
- 2 DYLAN MAHRER, DINGMANS BMX, ISANTI, MN
- 3 TYLER CAMPBELL, ISANTI BIKE, ISANTI, MN
- 4 ETHAN CHARTRAND, ISANTI, MN
- 5 CARSON DAVID, ARPIN, WI
- 6 KEATON FAYETTE, GRAND FORKS, ND
- 7 DONNIE BROWN, IMBMX, DES MOINES, IA
14 Intermediate Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 RILEY GRAHAM, ADVENTURE, ELK RIVER, MN
- 2 JASON LOPACHUK, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
- 3 ZACH LARSON, DINGMAN BIKE SHOP, ISANTI, MN
- 4 AYDEN HULTMAN, VENOM, COON RAPIDS, MN
- 5 DANIEL BICKMAN, DINGMANS, ELK RIVER, MN
- 6 ALEX SELLNER, FARMINGTON, MN
- 7 BRET THAYER, SARTELL, MN
- 8 LUKE LABRATO, 701 CYCLE, BISMARCK, ND
15 Intermediate Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 JAMES HELMS, CRANKED 5 STAR, OSHKOSH, WI
- 2 JORDAN WILLHITE, THUNDERBEACH, ISANTI, MN
- 3 DENVER BRUESSEL, KASSON, MN
- 4 PATRICK MENDELE, MANKATO, MN
- 5 MIKAELA GUSTAFSON, DINGMAN'S BMX SHOP, CAMBRIDGE, MN
- 6 RILEY MONASMITH, BRAINERD, MN
17-18 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 TUCKER JENSEN, BRAINERD, MN
- 2 ISAAC PACKARD, VENOM RACING, DERBY, KS
- 3 JOSH ZEIS, KID DYNAMITE, ISANTI, MN
28-35 Intermediate Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 DEVAN BRACHT, PRINCETON, MN
- 2 KYLE FELEGY, ANDOVER, MN
- 3 ERIK MEITLER, LONGMONT, CO
36-40 Intermediate Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 JAMES OGARA, FARMINGTON, MN
- 2 STEVE ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
- 3 AARON DRAWENEK, NEENAH, WI
- 4 JASON SHEMON, FERGUS FALLS, MN
41-45 Intermediate Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 PAUL R. LUNDEEN, WHITE BEAR LAKE, MN
- 2 BRIAN GRANEY, LAGRANGE, IL
- 3 STEVEN YOUNG, ISANTI BICYCLE SHOP, ABERDEEN, SD
46 & Over Intermediate Total Riders = 13 Groups = 2
- 1 TODD WILSON, VENOM RACING, ST PAUL, MN
- 2 BRIAN SCHULZ, STANDARD BYKE CO, KENOSHA, WI
- 3 TONY CLINE, BLUEGRASS DANS COMP/GHP/ANSWER, LOUISVILLE, KY
- 4 KELLY WAGGONER, MAMMOTH TUSK OUTREACH, PECULIAR, MO
- 5 JOHN HUNT, YOUNG GUNS, VALPARAISO, IN
- 6 CHAD PURRIER, NORTH MANKATO, MN
- 7 THOM BEYER, LIBERTY BMX, BRAINERD, MN
- 8 TODD PEIFER, AREA 251, DEFOREST, WI
5 & Under Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 AUBREY BINEK, FULL TILT BIKE CO, SAUK RAPIDS, MN
- 2 KENNEDY HOFFSCHNEIDER, FACTORY AVENT BOMBSHELL, FLORENCE, AZ
- 3 CHASE BURIAN, VELOCITY BIKE CO, BOZEMAN, MT
6 Girls Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 JENNAVECIA KLEMZ, DINGMANS BMX, BRAHAM, MN
- 2 ISABELLA STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
- 3 ABIGAIL STEVENS, MAD/NOWEAR, NEENAH, WI
7 Girls Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 NORA WILLMERT, HARO/PROMAX, CAMBRIDGE, MN
- 2 CALLIE VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 3 CHARLOTTE HECKENDORF, FACTORY STAATS/ELITECAMP, MONTICELLO, MN
- 4 DELILAH ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 5 MINNA (LIL HOOLIGAN) ADKINS, KID DYNAMITE WISCONSIN, FOUNTAIN CITY, WI
- 6 ALEXANDRA GRUBA, ELITE CAMP, STACY, MN
- 7 SAVANNAH BYRGE, YOUNG GUNS, MILWAUKEE, WI
- 8 JOYCIE HANSON, DINGMANS BIKE SHOP, ST CLOUD, MN
8 Girls Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 LOLA JONJEVIC, FACTORY RACER CONCEPTS, KANSAS CITY, MO
- 2 MARLIE RIETSCHEL, ADVENTURE, BROOKLYN PARK, MN
- 3 LILY HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 4 BELLA WHITE, BENT RIM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 5 KENADIE NEELAN, RIOT BMX, BRAINERD, MN
- 6 ABBYGAEL BEYER, LIBERTY BMX, BRAINERD, MN
9 Girls Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 MADISON (MAD DOG) VOIGT, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 JULIANA BROWN, KDM NATIONAL TEAM, PASADENA, MD
- 3 NEVAEH MATAYA, JUST FOR FUN, LANSING, MI
10 Girls Total Riders = 9 Groups = 2
- 1 AVERY CHARTRAND, HARO/PROMAX, ISANTI, MN
- 2 JENA (HOLESHOT) VONHOLZEN, FACTORY THUNDERBEACH, OSHKOSH, WI
- 3 SOPHIA JOHNSON, VENOM RACING, ISANTI, MN
- 4 BROOKE STEVENS, STATELINE BMX, NEENAH, WI
- 5 OLIVE HINTON, SPEEDPEDDLERS, BROOKFIELD, IL
- 6 AVERI CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 7 EMILY HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 8 MARLEIGH KURTZ, GRAND FORKS, ND
11 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 GRACE YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 2 CECELIA CALLAHAN, CARS BIKE SHOP, BRAINERD, MN
- 3 KATELYNN KOVARIK, FISHER, MN
- 4 KIANA DAVID, ARPIN, WI
- 5 ASHLEY MCLENNAN, SYNERGY, ST MICHAEL, MN
12 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 MAZEY KNOX, ALLTOW WRECKING CREW/YESS, BELVIDERE, IL
- 2 ALEXANDRA HILL, ADVENTURE, SAUK RAPIDS, MN
- 3 KALI (WEST COAST) STREETER, VENOM RACING, BLAINE, MN
- 4 MEGAN TOSSETT, PRODIGY RACING, FERGUS FALLS, MN
- 5 VICTORIA PLUMMER, VENOM, SAINT FRANCIS, MN
13 Girls Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 TIFFANY HUBER, BLACKCROWN BMX, IJAMSVILLE, MD
- 2 LILY SONDERUP, CYCLE WORKS NEBRASKA, LINCOLN, NE
- 3 TRINADEE STOFLET, FACTORY THUNDERBEACH, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 JENESSA BLISS, CEDAR, MN
- 5 ANNICKA JADE RICE, THRODWN, LAUREL, MD
14 Girls Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 MCKENZIE (SKITTLES) GAYHEART, THRODWN, FORT WHITE, FL
- 2 JENNIFER (THE MACHINE) METTLER, BLOT OUT GRAPHICS, CHANHASSEN, MN
- 3 IMAGIN NELSON, FACTORY CRISP BROS RACIN, ROCKFORD, IL
- 4 JASMINE TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 5 CAITLYN FARMER, RIDE LIKE A GIRL, SANDY SPRINGS, GA
- 6 MALIAH NEMETH, KID DYNAMITE MN, SARTELL, MN
- 7 BROOKLYN MILLS, DES MOINES, IA
- 8 MADYSON GROSS, ABERDEEN, SD
15-16 Girls Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 STEPHANI MORIN, BEACH PARK, IL
- 2 NATALEE DAUGHERTY, FACTORY FREE AGENT-BOX, RICHARDSON, TX
- 3 STEVIE TOMPKINS, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 4 JENNA (HIP HOP) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 5 MARISSA SHACKLETON, YOUNG GUNS BMX, ELKHORN, WI
- 6 RYLEIGH ROBINS, FIVE 18 DESIGNS, MESA, AZ
- 7 ALI MOBERG, STATELINE BMX, WINTHROP HARBOR, IL
- 8 DESTINY WEHMAN, FACTORY THUNDERBEACH, MAUSTON, WI
17-20 Women Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BAILEE ENLOW, FACTORY FREE AGENT-BOX, GRAND FORKS, ND
- 2 JOSLYNN LAROCK, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 SKYLAR SCHAETZ, MAD/NOWEAR, WISCONSIN RAPIDS, WI
- 4 CASSIDY CROTTY, CORONA, CA
31-40 Women Total Riders = 4 Groups = 1
- 1 KAITLYN LARSON, STACY, MN
- 2 EMILY MUNDAHL, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BISMARCK, ND
- 3 TRISHA VIERZBA, E BETHEL, MN
41 & Over Women Total Riders = 3 Groups = 1
- 1 SHEILA KAUPPI, PRODIGY RACING, EAST BETHEL, MN
- 2 CARRIE MUNDAHL, ADVENTURE, BISMARCK, ND
- 3 ELIZABETH JONES, POTTER RACING PRODUCTS, ROCKFORD, IL
6 Expert Total Riders = 6 Groups = 1
- 1 ELI (LY-LY) STATON, FULL TILT BIKE CO, BELTON, MO
- 2 RYO BOISVERT, FACTORY RACE INC., NORTH YORK, ON
- 3 ACE LAACK, KDM MN, RIDE MN, ROCHESTER, MN
- 4 HENRY LENERS, VENOM RACING, SAINT FRANCIS, MN
- 5 TYLER GAGE, THUNDERBEACH, ONALASKA, WI
7 Expert Total Riders = 14 Groups = 2
- 1 COREY BROWN, KID DYNAMITE FACTORY, PASADENA, MD
- 2 TAVIN ESPERSEN, ELITE CAMP, LINWOOD, MN
- 3 CONNOR POSTERICK, LITTLE FALLS, MN
- 4 JAYDEN LINVILLE, A&E RACING, RIVERSIDE, OH
- 5 ZACK HAUGEN, BENTRIM RACING, ISANTI, MN
- 6 TREVYN WESTPHAL, ISANTI, MN
- 7 MASON CONZEMIUS, PHENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 8 STEVEN BACKMAN, FLUSHING, MI
8 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 BRAXTON MILLER, HARO/PROMAX, BLUE SPRINGS, MO
- 2 MASON HAYES, C-YAA FACTORY, DENVER, NC
- 3 JACK HARRISON, HARVEST SNAPS RACING, GILBERT, AZ
- 4 DYLLON REEDER, AVENT/BOMBSHELL, WILDOMAR, CA
- 5 TAYTON WESTPHAL, BENT RIM RACING, ISANTO, MN
- 6 GAVIN GARDNER, ADVENTURE, MAPLE GROVE, MN
- 7 MASON MCKINNON, BENT RIM RACING, ISANTI, MN
- 8 LUCAS SNIDARICH, TEAM THUNDERBEACH, FOREST LAKE, MN
9 Expert Total Riders = 18 Groups = 3
- 1 COLE FREDERICK, FULL TILT BIKE CO, NEW ULM, MN
- 2 AVERY FULTON, VENOM RACING, CAMBRIDGE, MN
- 3 JASON LINVILLE, HARO/PROMAX, RIVERSIDE, OH
- 4 COLLIER KEE, KEE MAP, WIDE OPEN, ASHEVILLE, NC
- 5 NATHAN ANDERSON, KDM USA, ALBERTVILLE, MN
- 6 BO (BAD DOG) JEFFERS, ADVENTURE, ZIMMERMAN, MN
- 7 BRODY GILBERTSON, NEXUS, WI RAPIDS, WI
- 8 JIMMY BELL, STATELINE BMX, KENOSHA, WI
10 Expert Total Riders = 22 Groups = 4
- 1 MARSHALL (MAJOR) GEHRKE, ANSWER/RENNEN, ANTIOCH, IL
- 2 TYE YOUNG, FACTORY YESS, MOORESVILLE, NC
- 3 NOLAN COLBORN, THRODWN, JANESVILLE, WI
- 4 TJ KOCH, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 5 BODE BEIGHLEY, YESS BMX, BUFFALO, MN
- 6 MASON BRUNS, TIME 2 SHINE, W WARWICK, RI
- 7 TY BEADLE, THRODWN, CORONA, CA
- 8 LUKE BAKKEN, EXTREME BIKES, LONE TREE, CO
11 Expert Total Riders = 20 Groups = 4
- 1 BROCK (THE ROCKET) SMITH, VENOM RACING, REILES ACRES, ND
- 2 ROY GOODIN, ST FRANCIS, MN
- 3 BRANDON ZEPEDA-ORTH, PEDAL 2 THE MEDDLE, DENVER, CO
- 4 HUNTER GRUBA, ELITE CAMP, STACY, MN
- 5 TREYSON DILLON, ADVENTURE, ELIZABETH, MN
- 6 BRAYCEN JOHNSON, PRODIGY RACING, WYOMING, MN
- 7 KIAN GRABINSKI, FULL TILT BIKE CO, SARTELL, MN
- 8 NATHAN KITCHEN, REMIX/ ODI, BAKERSFIELD, CA
12 Expert Total Riders = 17 Groups = 3
- 1 CYRUS (THE VIRUS) MATTSON, VENOM RACING, DALBO, MN
- 2 GAVYN BOWERS, BRAINERD, MN
- 3 JACK BAKKEN, FACTORY CRUPI/REMAX, LONE TREE, CO
- 4 ZACK(Z-MONEY) DAY, FACTORY KUWAHARA, GREENVILLE, WI
- 5 JOE WILLMERT, PRODIGY RACING, CAMBRIDGE, MN
- 6 BRANDON BREDEWEG, THRODWN, ALLENDALE, MI
- 7 COLBY BROWN, PASADENA, MD
- 8 REED LARSON, FOREST LAKE, MN
13 Expert Total Riders = 27 Groups = 5
- 1 HENRY CHUDZIK, POWERLITE-DANS COMP-DFR, HOMERGLEN, IL
- 2 BRYCE HOMAN, GLENCOE, MN
- 3 SAMUEL NICHOLS, HARO/PROMAX, O'FALLON, MO
- 4 TYLER WRIGHT, STATELINE BMX, ARLINGTON, WI
- 5 ZADEN FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, COON RAPIDS, MN
- 6 MARSHALL PETERSON, FACTORY STAATS/ELITE CAM, BIG LAKE, MN
- 7 DAUNTE SELLERS, DINGMAN'S, ZIMMERMAN, MN
- 8 ETHAN VAN ZEE, ADVENTURE, HAM LAKE, MN
14 Expert Total Riders = 22 Groups = 4
- 1 KIEGEN (BAM BAM) PERLBERG, FULL TILT BIKE CO, ST CLOUD, MN
- 2 BRYCE ROSE, C-YAA FACTORY, ELLICOTT CITY, MD
- 3 JORDON BEAUDRY, ADVENTURE, OTSEGO, MN
- 4 GIOVANNI SPADO, EPIK CARBON PRODUCTS, LOXAHATCHEE, FL
- 5 DEVIN NELSON, KDM, ISANTI, MN
- 6 COLTEN LANDWER, VENOM RACING, MANKATO, MN
- 7 ELMAR ARNOLD, BROOKLYN PARK, MN
- 8 RILEY LARSON, FOREST LAKE, MN
15 Expert Total Riders = 23 Groups = 4
- 1 LOGAN (AIR TIME) MATTESON, FULL TILT BIKE CO, ISANTI, MN
- 2 RIO RASMUSSEN, GREENWOOD, WI
- 3 GARETT DEW, EPIK CARBON PRODUCTS, WELLINGTON, FL
- 4 JAMES PLUMMER, FACTORY FREE AGENT-BOX, EDINA, MN
- 5 NOAH BARTON, MUDSLINGERS BIKE SHOP, WATERMAN, IL
- 6 ELLIOTT SCHOO, BLACK WIDOW RACING, NEW ULM, MN
- 7 NATHAN DAVIDS, FACTORY THRODWIN, KAUKAUNA, WI
- 8 ASHTON ANTIL, ALBERTVILLE, MN
16 Expert Total Riders = 21 Groups = 4
- 1 JACK PLUMMER, FACTORY FREE AGENT-BOX, EDINA, MN
- 2 BOBBY DELLERT, HOSTILE/SSQUARED/ANSWER, GILBERTS, IL
- 3 TYLER (WHITE LIGHTNING) NELSON, VENOM RACING, CHISAGO CITY, MN
- 4 ELLIOTT NORDIN, BRAINERD, MN
- 5 CALEB WOOD, ADVENTURE, BRAINERD, MN
- 6 KALEB DAVID, MAD/NOWEAR, ARPIN, WI
- 7 EVAN SINCHAK, C-YAA FACTORY, SEVERN, MD
- 8 RYAN WOLLNY, POWERLITE-DANS COMP-DFR, FREEPORT, IL
17-18 Expert Total Riders = 20 Groups = 4
- 1 TAYLOR RIEDEMANN, EXTREME TEAM, CAMBRIDGE, MN
- 2 ALEX ANTIL, FACTORY FREE AGENT-BOX, SAINT MICHAEL, MN
- 3 BODIE FITZSIMONDS, FACTORY FREE AGENT-BOX, RAMSEY, MN
- 4 RACE LEE, FULL TILT BIKE CO, DERBY, KS
- 5 BRADY FERGUSON, WINONA, MN
- 6 JOHN JILBERT, POWERLITE-DANS COMP-DFR, SANDWICH, IL
- 7 JACOB KAUL, FACTORY STAATS/ELITE CAMP, RAMSEY, MN
- 8 WYATT PRIMUS, FULL TILT BIKE CO, COLD SPRING, MN
19-27 Expert Total Riders = 20 Groups = 4
- 1 TRENTON DUVALL, FACTORY YESS, LINWOOD, MN
- 2 LUKE ROARTY, HYPER BICYCLES, CLARKSVILLE, MD
- 3 COLLIN SCHMIDT, FACTORY FREE AGENT-BOX, COLUMBIA, IL
- 4 RYAN ZINZOW, THRODWN, ELKHORN, WI
- 5 AUSTIN PALASOTA, LOOKING, ST PETERS, MO
- 6 ALEX LAMERE, ELITE CAMP, ROSEVILLE, MN
- 7 BRANDON PHILLIPS, FOUNTAIN, CO
- 8 ZACHARY TOSSETT, ONYX FULL TILT TANGENT, FERGUS FALLS, MN
28-35 Expert Total Riders = 11 Groups = 2
- 1 BROCK ARNDT, FULL TILT BIKE CO, SANTA CLARITA, CA
- 2 CHRIS SUTTON, FACTORY FALL RISK RACING, GLENDALE, AZ
- 3 RYAN DREGER, THRODWN, DELEVAN, WI
- 4 BROC VIERZBA, E BETHEL, MN
- 5 TYLER POLLOCK, KID DYNAMITE MN, MONTICELLO, MN
- 6 NICHOLAS HURST, ACE BIKE SHOP, RIVERTON, IL
- 7 JONNY GOODWIN, MEGA DIRT/TNT/J&R, STEVENS POINT, WI
- 8 CHRISTIAN RICKS, FULL TILT BIKE CO, BAKERSFIELD, CA
36-40 Expert Total Riders = 7 Groups = 1
- 1 ADAM (NINJA) WELTER, FULL TILT BIKE CO, EAGAN, MN
- 2 JUSTIN BRUNNER, STAATS ELITE CAMP FACTO, WINDSOR, CO
- 3 JASON YOUNG, SPEEDPEDDLERS, ST PETERS, MO
- 4 JIMMIE (BIG BLOCK) SIMS, BMX FAM, MILWAUKEE, WI
- 5 DANIEL MAIER, RICHFIELD, MN
- 6 ROB PORTER, AZ BICYCLE WERX/FALL RISK RACING, SAN TAN VALLEY, AZ
41-45 Expert Total Riders = 8 Groups = 1
- 1 RAUL GOMEZ, EPIK CARBON PRODUCTS, COCONUT CREEK, FL
- 2 DAVID BEDFORD, C-YAA NATIONAL/BBI, SCITUATE, RI
- 3 FRED TOPPER, NO XCUSES/SSQUARED/ODI, VENTURA, CA
- 4 JASON PARRATT, FACTORY SPEEDPEDDLERS, CRETE, IL
- 5 TIM GALLANT, MENDOTA, MN
- 6 TED WEISCOPE, SPEEDPEDDLERS, DECATUR, IL
- 7 AKWASI GYABAAH, IOWA CITY, IA
46 & Over Expert Total Riders = 5 Groups = 1
- 1 BILLY GRIGGS, ANAHEIM, CA
- 2 MIKE BURESH, GHP, CHASKA, MN
- 3 DAVID HASS, VENOM/ BLACK CROWN, MINNEAPOLIS, MN
- 4 MIKE ROBERTS, WHEATON, IL
Team Results
Land O Lakes National #2
Bike Shop
Rank | Team Name | Sheet 1 | Sheet 2 | Best Sheet |
---|---|---|---|---|
1 | VENOM RACING | 189 | 0 | 189 |
2 | ADVENTURE | 166 | 163 | 166 |
3 | STATELINE BMX | 140 | 0 | 140 |
4 | MAD/NOWEAR | 125 | 0 | 125 |
5 | YOUNG GUNS | 68 | 0 | 68 |
Factory
Rank | Team Name | Sheet 1 | Sheet 2 | Best Sheet |
---|---|---|---|---|
1 | FULL TILT BIKE CO | 208 | 0 | 208 |
2 | HARO/PROMAX | 198 | 0 | 198 |
3 | FACTORY FREE AGENT-BOX | 189 | 0 | 189 |
4 | THRODWN | 142 | 0 | 142 |
5 | SPEEDPEDDLERS | 120 | 0 | 120 |
6 | FACTORY THUNDERBEACH | 116 | 0 | 116 |